Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké první rozšíření?

Ahoj, mam zakladni hru a rad bych si poridil rozsireni. Prosim o radu, jestli je lepsi Rozsireni ricniho lidu nebo Podzemni rise. Jake jsou mezi nimi rozdily, co ma zabavnejsi frakce, co je lepsi poridit drive a tak. Co vas proste napadne :) Diky.

4.5.2022 23:03:34

Říční lid kromě dvou frakcí přidává mechanickou markýzu alias automu. Obě frakce mají nižší kontrolní číslo, takže jsou vhodné pro více hráčů. Podzemní říše má navíc oboustranný herní plán, takže další dvě mapy navíc. To dost zvyšuje variabilitu a krtčí frakce má vysoké kontrolní číslo, takže pak není potřeba v menším počtu hráčů zahrnout markýzu. Ale ze zkušenosti…stejně si koupíte obě. Každopádně podzemní říše o chloupek lepší.

4.5.2022 23:45:21

Diky, to jsem chtel slyset. Jo pocitam, ze casem budu mit komplet :) Kazdopadne budu rad i za dalsi nazory.

5.5.2022 07:37:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Také souhlasím s podzemní říší. 

Krtci mají blízko ke kočce a ptákům
Havrani zase k Alianci
Mapa mění hodně, podzemní dost akceleruje hru bodově. 

Ještěrky jsou myslím nejslabší frakcí a osobně se mi s ní nejhůře hraje, jsou nevhodné pro nízký počet hráčů.
Bobři jsou dost interaktivní a je třeba přesvědčit ostatní, aby nakupovali. Současně se to s nákupy nesmí přehnat, což může být hůře odhadnutelné, pokud se pravidelně nehraje. 

5.5.2022 08:56:05

Taky se klaním k Podzemí. Dá se nahradit Markýza což je super pro variabilitu hry a nové mapy jsou taky fajn. Bobři mi sice příjdou jedna z nejzajímavějších a nejzábavnějších frakcí, ale jak už říkal Mephisto, Ještěrky jsou slabší. Jak ve hře tak aji zábavností.

5.5.2022 11:07:25

Sice to není přímá odpověď na otázku, ale přibral bych k tomu hned Root: Balíček vyhnanců a partyzánů

hodně to mění hru k lepšímu, výroba je pak o dost zajímavější.

5.5.2022 23:54:50

Super, diky za rady. Jeste by me zajimalo, jak pls funguje ta mechanicka markyza? Nebo obecne to mechsnicke rozsireni?

6.5.2022 21:46:34

Je to kartama řizená frakce, díky níž je víc zaplněná mapa. Vyložená karta určuje, kde se verbuje, kde bojuje a kde staví. Je imunní vůči přepadení a stejně jako bratrstvo kočičí pracky řízené člověkem je nejnebezpečnější, když si vyloží ptačí kartu.

 

 

7.5.2022 17:02:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lepkouni - Albi
Lepkouni - Albi
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas