Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost v 6ti hracich?

Ahoj, ma nekdo zkusenost se hrou v sesti hracich? Je mi jasne, ze idealni to neni, jen jestli to ma vubec cenu zkouset, nebo je to absolutni peklo... Diky
8.6.2019 18:23:47

První hra

My jsme zrovna jako prvni hru měli na max. Tedy 6. Je to maso a chaos.. Bohužel bylo to však způsobeno tím, že polovina hráčů neznala pravidla. A vzorová hra se 6ti není. Takže rovnou do plné verze. Nicméně jsme cca od poloviny všichni věděli co dělat. Ale třeba pro Markizu již bylo pozdě. Příští týden hrajeme v 6ti znova. Tak poreferuji. Nicméně bych flintu nehszel do žita a určitě to zkuste.. Jak jsem nad hrou uvažoval jak ji pojmout právě v 6, tak si myslím že bude vyžadovat úplně jinou taktiku. Více opatrnější. Jinak pokud hru moc neznate. Dyl trvá než se dostaneš na tah.

8.6.2019 21:53:44

Root v šiestich hráčoch
Osobne nechápem, prečo niekto hraje hru ako Root v 6 hráčoch. Je kopec lepších hier pre 6 ľudí. Prečo si takto kaziť hru, ktorá žiari v štvorici ? Týmto sa všetci pri stole oberáte o plnohodnotný zážitok.

9.6.2019 08:42:30

Regressiv
Co je ma hre v 6 tak moc spatne? Hral jsem max ve 4 tak me to zajima. Dovedu si predstavit dlouhe prodlevy mezi tahy.
___
redaktor Deskofobie

9.6.2019 09:51:17

yedle
Prestroje a väčšia komplikovanosť.

9.6.2019 11:20:26

Co v 6?

Jaka hra v 6 hracich nema prostoje?

9.6.2019 11:55:50

Varouch
7 wonders

9.6.2019 12:06:11

....
My jsme si to v sesti uzili. Tah protihracu me vzdy primo ovlivnoval tak bylo vzdy co ukecavat :-) . Nemam problem hru v sesti doporucit.

..Deskovky Teplice..

9.6.2019 13:34:35

7 hráčů

My hráli dnes v 7 (2x tulák) a bomba. Sice sme nikdo vlastně pořádně nepobral jak vlastně fungují bobři ale jinak super. A dva tulaci je prostě sranda.

9.8.2019 00:57:45

Eskel

Coze? Mam za to ze root je max pro 6 hracu. Nebo mi neco uniklo?

9.8.2019 03:09:35

Kanic
No - frakcí můžeš do hry nasadit celkem 7 (kočky, orli, aliance, ještěři, bobři a dva tuláci) a ve hře není vlastně nic, co by tě v tom omezovalo. Akorát asi hra bude trvat déle :)

9.8.2019 08:58:06

Hraní v šesti
Dnes mám za sebou partii v šesti a co se dělo:
1. délka hry, cca 3 h, ale všichni spokojení, jeden zbrusu nový hráč, zbytek cca 3tí hra, já tedy cca 8 hra
2. hra bez aliance
3. vyhráli bobři (30b), v těsném zápřahu kočky (28b) a následoval Tulák (cca 25 b), rozhodoval závěr
4. Ještěrčí kult přesedlal na dominanci, v kole kdy měl 4 potřebné následně neudržel (zahrál brzo)
5. ptáci rozprášeni, snažil se "víc brzdit ostatní" a nejel tolik na sebe, zasekal si částečně své bojovníky u bobra (úmyslně mu je držel)
6. bobr všem do všeho nehorázně kecal, paradoxně mu v závěrečném tahu pomohlo "obchodní embargo", dva body získal na své dva získané bojovníky a vysokým verbováním, což umožnilo postavit vítězný obchodní žeton
7. snad se nehrálo výrazně něco špatně :-D

20.8.2019 23:37:26

Slabá Aliance
Lehce se to týká předchozího příspěvku: minulé dvě hry jsme dali variantu Markýza/Orly/Aliance/Ještěři. Aliance byla totálně zadupána do země, za dvě hry si postavila asi 3 základny, které byly za chvíli stejně zbořeny. Máte stejnou zkušenost - 3 frakce s hodně bojovníky - aliance nemá šanci?

21.8.2019 07:35:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Aliance
Tuhle zkušenost nemám,hráli jsme předchozí hru i v těch šesti
myslím a naopak jsme neměli důvod do ní rýt (jeden tulák), pokud jsme ji nechtěli připravit o karty a důstojníky nebo jí "připravit půdu" pro rebélie na jiné mýtině. Lepší pro nás bylo mít jistotu, kde bude žeton se stanem, než do ní šít (jen matně vzpomínám)

21.8.2019 08:41:05

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout
Mozkožrout
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas