Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vydání

Byl by tady někdo ochotný se podílet na překladu? Nebo rovnou nějaký vydavatel hm? :-)
6.8.2018 21:29:20 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ
na geeku je mezi vydavateli uveden i Fox in the Box, tak treba to bude i Cesky

3.10.2018 13:17:56

CZ
...Petr z Deskofobie zmínil prozatím utajené oznámení novinky od Fox in the Box, takže by to smysl dávalo!

3.10.2018 13:53:38

CZ
No David minulý týden na DŽ zmínil,že chystá hru ,která nemá nic společného s Eklundem.
A moc lidí tipovalo právě Root.

3.10.2018 16:27:40

.
jen pro zajímavost (a nedočkavce), na BGG je rok českého vydání 2019

3.10.2018 16:28:38 | Upraveno autorem (porovnej)

wuhu
Tak to doufám, že se to bude jmenovat KOŘEN!!!
___
redaktor Deskofobie

3.10.2018 17:02:26

pekne-skoda dvojky
Hra je velmi pekná graficky, tie ilustrácie su moj šálek kavy a su nadherné, skoda ze vo dvojici ma hra slaby potencial :(( inak by som uz objednaval...

Mia san mia...

3.10.2018 17:28:05

Yedle
No spíš ,aby z krabice nevyskočil J.Valter :+).

3.10.2018 18:35:28

Bastacka
Ten by se tam nevesel :D ale mne v hlave vzdycky pri názvu root vyskoci sepultura
___
redaktor Deskofobie

3.10.2018 19:13:33

jj
Roots Bloody Roots

3.10.2018 20:11:48

to Yedle
No, fakt, že by z krabice vyskočil bezzubej dredatej Max Cavalera...to by rovnou mohl hrát v rozšíření za jednu novou frakci a mlátit zvířátka v boji kytarou po hlavě....

4.10.2018 08:06:46

český vydání
... to by bylo super, ale jsem trochu opatrnej, když vidim, jak se moc nehejbaj čísla u Foxů u předobjednávek dalších eklundovek...(disclaimer - já si předobjednal všechny). A to by ještě měl Eklund vydat příští rok Bios Origins, což předpokládám v češtině bude taky. Takže shrnuto, držim Davidovi palce, ať to vyjde.

4.10.2018 08:11:14

Kospin
No Maxem by mohla byt inspirovana promo postava vagabunda bard :D
___
redaktor Deskofobie

4.10.2018 10:26:12

Se musím ohradit,
ale v této diskuzi, jdoucí úplně mimo téma, se musím přiklonit k Bastacka(ovi), proti Bigbossovi je nějaký Cavalera cucák z jeslí. Takže já jsem pro CS vydání za promo figurku Bigbosse v černých elasťákách ;o).
A David by mohl oslovit CMON, protože bych ji chtěl v životní velikosti a strčil by do kapsy i Cthulhu: Death May Die. A tohle bych si chtěl fakt namalovat

4.10.2018 11:59:08 | Upraveno autorem (porovnej)

to Yedle

Ad Vagabond promo crew: Navrhuju jeste Keitha Richardse, Toma Waitse, Iggyho Popa a par undergroundovej manicek z ceskyho sedmdesatkovyho bigbeatu...

5.10.2018 01:36:58

Fox in the Box

https://www.planetaher.cz/root-cesky

8.10.2018 18:43:27

ROOT CZ
Předobjednáno přímo u lišky (jako obvykle) i s rozšířkem :)

8.10.2018 19:12:10

Jo!
Ta cena bundlu i s expanzi je parádní!
___
redaktor Deskofobie

8.10.2018 19:20:04

Předobjednávka
Jj také mám již zajednaný set i s rozšířením

ZDE:
http://foxinthebox.cz/p-edobjednat.php

_____________________
hráč a drobný sběratel

9.10.2018 00:51:23

Česky.
Trochu OT, ale: Pokukoval jsem na KS, pak jsem to "odložil" nu a teď to vyjde česky a mě nějak postupně dochází výmluvy, proč to nepořídit. DF recenze hodně zmiňuje COINovky, s těmi zkušenost nemáme a hlavně to nikoho ze spoluhráčů moc netáhne.. mohl by být tedy Root tou úvodní žetonkovou "wargame" hrou, která je přístupnější nebo to má k tomu žánru přeci jen dále? Graficky a asymetrií mi to přijde parádní, právě ta asymetrie mi slibuje obrovskou znovuhratelnost nu a wargame zasazená do boje zvířátek o les? To přece musí milovat i moje žena :p Nebo je to hodně mimo?

9.10.2018 12:08:13

Noob
V tvojej otázke je jeden nedostatok, na ktorý by som rád upozornil :) COINovka neznamená vojnová žetónovka (teda ani úvod do nich), tie vyzerajú trochu ináč. Ak chceš vyskúšať niečo veľmi vzdialene podobné vojnovým žetónovkám, tak skúste radšej Smallworld. COINovky, by som povedal skôr kombinujú rôzne postupy či mechaniky: sčasti je to hra vedená kartami (ako napr. Studená vojna), sčasti (hlavne spracovaním, ale myslím, že je tam aj určitý manažment zdrojov) pripomína EURO hry, z wargames preberá hlavne area control, a je teda skôr strategická než taktická, s ROOTom ju asi najviac spája asymetrickosť strán. Hru zo série COIN by som nepoužil teda ako úvodnú hru do nejaké sveta: je to samo o sebe veľmi komplexný druh hry.

ALE dodávam, že: COIN hru som nikdy nehral, ale hranie som trochu videl, k niektorým z nich som si načítal, takže azda podrobnejšie poradia iní. :)

9.10.2018 12:26:26

objednáno

také komplet přímo od Lišky

9.10.2018 12:32:37

Noob
Root se dá použít jako odrazný můstek ke složitejším a komplexnějším hrám obecně - potažmo právě k sérii COIN. Jak říká MerggieMan, asi to není úplně vstup do žetonkových wargame, tam by se daly doporučit jiné tituly přímo z daného žánru, aby sis osahal základy. Přesto Root doporučím, pokud pokukuješ po něčem větším, ale zároveň se tak trochu bojíš. Root bude mít dobrou fanouškovskou základnu, na kterou se můžeš obrátit s otázkami a i třeba my do konce týdne publikujeme v DF let's play, kde hru uvidíš v chodu, takže bys neměl mít problém ji rozhýbat.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

9.10.2018 12:49:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi, MerggieMan
Díky panstvo za objasnění, tady jsme narazili na mou neznalost. Teď na to koukám a Cuba Libre nebo Fire in the Lake (o kterých vedeme diskuze a stále jsme se "pro nezájem/komplexnost neodvážili") jsou sice vedeny na bbg jako "war" ale pojem "žetonová wargame" je očividně ještě trochu jiný level :) No každopádně po tomhle vysvětlení, to jdu předobjednat, protože pak se alespoň uvidí, co s těmi COINovkami.. a protože taky les a zvířátka a všechno se to mele :)

9.10.2018 13:41:17

Noob
OT: doporučuju odvážit se ;)

9.10.2018 13:54:07

Fao

Objednáno
Objednal jsem si Root i s rozšířením, za tu cenu nešlo odolat a už se nemůžu dočkat.

9.10.2018 14:33:51

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas