RoboRally - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Avalon Hill
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla - smrt robota

Roborally momentalne hrajeme skoro neustale, ale stale mi z pravidel neni uplne na 100% jasne jak to je s tim, kdyz je robot znicen a vraci se zpet do hry. Muze dojit k 2 typum smrti. Bud robot vybouchne v dusledku prilozeni 10. damage tokenu nebo robot spadne do diry (bud na planu nebo vyjede z plochy).

Je mi jasne kam a kdy se robot vraci do hry, ale jak je to s jeho zranenimi po navratu?

V pravidlech je, ze robot se vraci do hry s +2 damage zetony. Je to tedy +2 k zraneni ktere uz mel pokud spadl do diry (napr. mel jsem 4 damage, vyjel jsem mimo, vracim se s 6 zranenimi?) A kdyz vybouchne tak se vynuluje a zacne s 2 damage zetony? Neni pak vybuch lepsi nez shutdown? Nemeli by se spise vsechny damage vzdy vynulovat kdyz prijde robot o zivot?
24.11.2010 15:46:38

Joe

Vasek
Zničení
Robot je zničen když:
• Dostane svůj desátý žeton Poškození.
NEBO
• Se přesune nebo je posunut do jámy.
NEBO
• Se přesune nebo je posunut přes okraj hrací plochy.

Zničený robot okamžitě ztrácí jednu kartu Vylepšení dle volby svého hráče a hráč odstraní žeton Života z Programovací tabulky. Když hráč odstraní poslední robotův Život, tak tento robot definitivně vypadává ze hry. V jiném případě se robot Reentruje během fáze 5 - Vyčištění na poli se svou Virtuální značkou.

Poškodenie sa pri zničení anuluje...

24.11.2010 16:03:15

to vysek
jeho poskozeni vynulujes - robot se opraví, restaruje a znovu nahraje, ale ma jiz mirne poskozenou databazi .... takze mu das ta 2 poskozeni

24.11.2010 16:09:30

diky za odpoved
Prave, ze jsem si nebyl jisty zda se nuluje poskozeni i pri spadnuti do jamy nebo vyjeti s planu. V pravidlech to prave uplne 100% jasne neni.

Takze kdyz to shrnu -

Pri jakekoliv smrti se robot do hry vraci s 2 poskozenima.

24.11.2010 18:36:04

kdyz uz jsme u tech pravidel
kdyz je robot zniceny (prepadne pres okraj) odkud zacina? ze startovni pozice?

24.11.2010 18:55:07

to Loser
Z místa, kde si naposledy uložil pozici.

24.11.2010 19:16:11

to cSf.loser
Presne tak, z mista kde je jeho respawn (virtualni) zeton, tj. nekde na nektere vlajce nebo opravne kterou naposledy navstivil. Pokud jeste nikde nebyl tak na startu.

24.11.2010 19:24:53

diky
za odpovedi

24.11.2010 20:02:26

Pokračování dotazu
Třeba si tohoto ještě někdo všimne. Při smrti je jasné, že se robot vrací do hry se dvěmi žetony zranění, ale to by nevysvětlilo celé znění té věty.

Vysvětluji si tedy správně, že když dám Powerdown, vyléčím si všechny až na dva životy? Viz. druhá část věty, kdy reentruji hru se dvěmi poškozeními + všechny, které jsem během powerdown obdržel?

Tím se výhoda powerdown poněkud snižuje.

Vyřešeno na BGG, že je to špatně napsané, samozřejmě se tak robot léčí do plného zdraví, jen tam je fráze, která nemá smysl.

30.12.2013 22:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

smrt a power down
Po ztátě života, robot startuje vždy se dvěma zraněníma a ze startovní pozice nebo z kladívka, kde se robot během hry zastavil a sejvnul svou novou pozici.
Po akci power down, vždy si vyléčí všechna zranění, ale pozor během vypnutí robota může další nové zranění nasbírat.

31.12.2013 14:56:11

Vybíráme z Bazaru

Deadwood 1876
Deadwood 1876
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas