Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města

xxxxxxxxxo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Joanna Kijanka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a podobně


괜찮아
26.4.2019 11:28:17

 
Koukám, že se portal vrátil k prodeji vzduchu. Objemově je toho míň než v Beaglovi, krabice standardní čtverec.
괜찮아

26.4.2019 11:30:33

...
Předběžně co jsem koukal, tak to ale vypadá docela dobře. Ta hodnocení jsou zatím dobrá na bgg. Přidává to do hry nové hexy. Bohužel jsem ještě ani neodehrál Beagla, takže tohle zatím vynechám, ale líbí se mi to.

26.4.2019 12:43:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Gromthar
Zatím jsem jen loupal a prohlížel. O víkendu se snad dostanu k pravidlům a zkoušení. Nejsem si úplně jsitý, jestli nové hexy půjde využít pro základ - tváří se oboustranně, vždy džungle/chrám.
괜찮아

26.4.2019 23:39:38

5CARL37
Tak pak napiš nějaké dojmy, až zahraješ.

27.4.2019 11:44:23

rix

přelepky na kostky
podle originálních pravidel, tam jsou přelepky na některá prázdná pole na kostkach. opravdu je to tak?

23.5.2019 06:30:53

rix

Ano - u nových postav se totiž kromě klasického zdraví řeší sanity - dušení zdraví, a na barevné kostky, kterými se hází na akcích se nalepí znak ztráty duševního zdraví (vždy na kostku dané barvy, která řeší zranění). Pokud budeš hrát základní hru s původními postavami, tak se tento znak neřeší.
Dále se na červenou kostku nalepí znak boje s kultisty, kdy musíš mít mystickou zbraň o hodnotě, ale opět platí jen pro hraní rozšíření.

23.5.2019 10:12:57

rix

.
to jsem se v tech pravidlech docetl, jen jsou doufal, ze je to jen pracovni verze pravidel, a ze ve finale tam bude nova sada kostek. pekne kostky a ne nejake polepene. proto mne zajimalo, kdo to uz ma, jak to vlastne vypada

23.5.2019 19:45:53

IN

re
Tak jsem koupil ENG verzi rozšíření a ačkoli věřím, že herně bude boží produkce je řekněme mírně pokulhávající.:(
Opravdu je nutné dělat přelepky na kostky a nemohly být nové 3-4 kostky? Opravdu je nutné používat ten nejslabší karton co jde? Robinsona mám původní verzi o Z-man a kvalitativně vůbec nejde srovnávat.. O tom, že se při vyloupávání některé žetony totálně potrhaly vlivem špatného výseku ani nemluvím a může být pouze individuální chyba v mém balení. Škoda...
----------------------
Majitel liščí krabice

5.6.2019 10:46:28

IN
Karton mám stejný, co základ (polská verze Edycja Gra roku). Rozšíření mám taky polskou verzi. Nicméně dojem "na oko hodně muziky za co nejvíce peněz při minimalizaci nákladů" se dostavil.
괜찮아

5.6.2019 10:54:43

rix
Přelepky ani moc nevadí, ale není to žádná výhra. Zelená přelepka na červené kostce není skoro vidět.
괜찮아

5.6.2019 10:55:52

Jinak...
...bral jsem preorder s "bonusama". A je to víc než úsměvné. Třeba nálepky jednotlivých postav, které prostě nemáte jak využít a podobná havěť, která buď nemusela být nebo dumám nad tím, proč nebyla jako standard.
괜찮아

5.6.2019 10:58:17

Albi
Treba bude mit albi lepsi kvalitu komponent, protoze prelepky na kostky a shitova kvalita by se rychle rozkrikla...:/




"I want to play a game." Jigsaw

26.10.2019 17:30:34

Albi
Už někdo pořídil vydání od Albi ? Jak je na tom kvalita a přelepky ?

10.12.2019 13:52:16 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Přelepky na kostky included. :(
...................................................................
Odvážný dobrodruh

10.12.2019 14:03:44

Failbi

Prelepky na kocky? V roku 2019?
Aby sme citovali klasika:
"Is this an out of season April Fools joke?"

10.12.2019 14:47:05

Hmmm
Takze pass, skoda, tyhle hlouposti nepodporuju :/






"I want to play a game." Jigsaw

10.12.2019 15:44:12

Kvalita
Dnes mi dorazila CZ verze od Albi a za sebe mohu říci, že zatím jsem vcelku spokojený. Kvalita kartonových dílků a žetonů je dobrá (stejná jako v CZ základu) vše šlo vyloupat lehce a bez problémů.

Jediný zásadní problém mám s přelepkami na kostky což ale nepovažuji za chybu Albi. (Stále čekám zda Portal vydá kostky jako mini rozšíření). Pak je tu tradiční problém mnoha rozšíření - barvy rubů na kartách jsou trochu jiné než u základu. Což by asi nemělo moc vadit, pokud vím z karet rozšíření a základu se míchají dohromady pouze karty záhad (100% jistý si nejsem). Potencionálně horší je, že žetony objevů (4 ks) mají také lehce jiný odstín a jsou v průměru o cca 0,5 mm menší než žetony v základu. Žetony objevů se dohromady míchají, ale pokud používáte na žetony pytlík tak to také není problém (no i bez něj to nebude zas tak tragické).

Rozšíření obsahuje velké množství karet i kartonových komponent. Dva samostatné scénáře a kampaň. Kvalitu zpracování rozšíření hodnotím v podstatě kladně. Celkové hodnocení bude záviset na hratelnosti kampaně, ale minimálně musím říct, že po prohlédnutí obsahu se na hraní těším.

EDIT:
Jo a ještě je tu jedna taková "DROBNOST" ruby karet záhad (monstrum, poklad a past) mají úplně jiný obrázek než ruby karet záhad v základní hře (totem). No útěchou pro hráče může být, že barva na rubu karty v tomto případě nehraje žádnou roli :)

11.12.2019 13:57:40 | Upraveno autorem (porovnej)

vzduch
Já včera rozbalil a podivil se množství zakoupeného vzduchu. Krabice by v klidu mohla být poloviční.

10.1.2020 11:36:41

Karty
Ahoj,
jak karty záhad, tak barevnost s Portalem řešíme, tak uvidíme, jak to dopadne, a budeme informovat.

S tou barevností to ale bude složitější, protože si myslíme, že barvy ve skutečnosti ulítly při druhém printu základu - tzn. že rozšíření má barvy správné a základ posunuté. Jak ale říkám, je to všechno v řešení.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

10.1.2020 11:54:16

Vzduch
jo množství vzduchu mne taky překvapil - v podstatě větší polovina krabice byla prázdná :-)

Ale insert jsem vyhodil a dal jsem do krabice rozšíření i základní hru a hned to působí lépe :-)

10.1.2020 12:23:07

Dejf
Díky za info.

Ta barevnost není zas až takový problém (alespoň pro mě) když dáš karty vedle sebe je to patrné, ale při hře když jsou na hromádce a bereš si vždy horní tak ty rozdíly barev hráči ani nepostřehnou (tak výrazné to není).

Náhradní karty záhad by byly každopádně super.

10.1.2020 12:42:52

Dejf
Mnohem raději než nové karty bych viděl kostky bez přelepek a dřevěné žetony s obrázky jako v původní hře :-)

10.1.2020 15:24:40

kubeckam
Dřevěnými žetony s obrázky myslíš figurky hráčů? Ty by, přestože v polské/anglické verzi byly jako bonus k předobjednávce, v rozšíření moc nedávaly smysl, když není barva hráče spojena s postavou.

Kostky bez přelepek neexistují ani v polské/aglické edici, takže tohle Albi fakt neovlivní.

Jediné, jak by se dala produkce vylepšit, by byly dřevěné kameny místo žetonů.

***
Deskoherní inkvizitor

10.1.2020 15:30:43

barevnost
Ona je ta barevnost hlavně úplně jedno, když se karty dobrodružství nemíchají dohromady.

Vadit může jen jiný rub u karet záhad, ale jestli se nepletu, z balíčku se vždycky tahají karty, dokud se nenajde správný typ, takže ve výsledku taky nevadí, jestli víte, zda je karta ze základu, nebo z rozšíření.

***
Deskoherní inkvizitor

10.1.2020 15:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

gar-mogoth
Ten komentář k barevnosti se týkal karet záhad. Bylo to myšleno tak, že pokud vydají opravu s obrázkem totemu je mi jedno jestli budou mít trochu jinou barvu.

Protože Dejfův příspěvek jsem pochopil tak, že řeší karty záhad s novým obrázkem na rubu + to aby měli i odpovídající barvy jako karty záhad ze základu.

O tom že ostatní karty se do základu nemíchají jsem psal o xy příspěvků níže. Tisknout znovu jiné karty než záhady by nemělo samozřejmě žádný smysl.

10.1.2020 15:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Euthia: Torment of Resurrection - Necromancer kit
Euthia: Torment of Resurrection - Necromancer kit
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas