Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 346x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vo dvoch

Prosim o skusenost s touto hrou vo dvojici. Cital som nieco v recenziách ze prave vo dvojici to nieje ono, ze sa tam hra este za tretiu postavu este? Ak som to spravne pochopil.. ake su vase skusenosti? dakujem
8.2.2018 10:59:04

JAHMANsvk
V tom bych nějak problém neviděl, je tam postava Pátka kvůli vybalancování, ale že by to nějak narušovalo nebo kazilo hru ve dvou lidech, to mi nepřišlo.

8.2.2018 11:02:48

Ve dvojici
Naprosto v poho. Bez jakýchkoliv úprav, řekl bych naopak, že ve dvou je to nejpřístupnější. Ceny máš stejné jako v sólo hře ale díky 4 časovým žetonům máš více možnosti. Nicméně i s přidáním té dodatečné postavy (1 časové jednotky) je to naprosto v pohodě - nejde o postavu ve smyslu dummy hráče. Neměj z toho obavu...

edit: V podstatě jde jen o snazší variantu hry, ale jde to hrát úplně v pohodě i bez Pátka...

8.2.2018 11:03:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Co dvoch
Solo, ve dvou, naprosto v pohode (lepsi nez ve 4). Hra se upravuje podle poctu hracu, takze obtiznost zustava stejna (mozna trochu snadnejsi, nepotrebujes tolik drvea a podobne...)

8.2.2018 11:18:17

super
Tak fayn celkom ste ma ukludnili idem do toho :) dakujem
Mozno by som sa este opytal, aka je hra tazka na zvitazenie (vyhrať-prežiť) napr. oproti This war of mine?

8.2.2018 11:36:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas

Ve dvou bez problémů, také jinak nemám rád u atmosferičtějších her, když mám ovládat více postav, ale tady ho ovládáš minimálně a navíc je to i tématické... co se vyváženosti a hratelnosti týče, tak jak píší podemnou, přišlo mi to dobře vybalancované.

8.2.2018 11:37:09

co myslíš
"tazka na zvytazenie"? Jazyková bariéra..?

edit: Už mi to došlo... zvítězení... ;-)

8.2.2018 12:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Nadbytečný druhý hráč
Mám jiný názor. Ačkoliv se mi hra Robinson Crusoe líbí, nedoporučoval bych ji k pořízení člověku, který by ji chtěl převážně hrát ve dvou.
Postavy mají malý počet speciálních schopností. Jeden hráč v pohodě zvládne ovládat více postav (i všechny). Rozhodnutími za jednu postavu neúmyslně ovlivňuje i rozhodování za ostatní postavy.
Ve hře je sice na první pohled nepřeberné množství akcí. Ale v konkrétních fázích hry jich v úvahu připadá jen omezený počet. Rotující pozice prvního hráče (vedoucího skupiny) příliš nepomáhá. Jeho rozhodnutí jsou do značné míry předvídatelná a silně ovlivněna rozhodnutími předchozího prvního hráče.
Ve dvou mi Robinson přijde jen jako rozšířená sólo varianta. Netvrdím, že je nehratelná nebo nudná. Ale v jednom nebo ve třech hráčích je o dost lepší.

8.2.2018 12:29:01

..
@jenikkozak
a není většina koop her jen vlastně trochu upgradovaný solo zážitek? Přeci jen, když hrají hráči spolu, tak je jedno kolik jich je, pořád mají jen jeden společný cíl a dohromady se jej snaží docílit. Rozdíl oproti hraní v jednom a ve více je akorát ten, že víc hlav víc ví podle mě, jinak ten optimální postup hrou se nemění.

8.2.2018 16:29:23

matewr84
nie, nie je

8.2.2018 17:26:22

pohoda
my ji hrajem ve dvou porad a je to super..

8.2.2018 18:22:43

ot

Omlouvám se za ot, jen pro doplnění:
@ludomyl
pokud můžeš hrát kooperačku solo s tím že ovládáš víc postav najednou, tak to není mechanicky to samé jako hraní té samé hry ve více hráčích? Samozřejmě že zážitek je trochu o něčem jiném, ale o tom jsem nemluvil...

8.2.2018 19:25:07

Uspesnost
Este by ma zaujmalo, aka je uspesnost,resp. narocnost prezit az do konca. Napr. porovnanim s This war of mine. 3z10?

8.2.2018 20:41:31

Úspěšnost a počet hráčů
Úspěšnost hodně záleží na míře ovládnutí hry a znalosti scénáře. Na začátku to může být těch 0,3, které uvádíš. Po dostatku odehraných partií šanci na výhru zdvojnásobíš.
Toho bych se ale nebál. I když nevyhraješ, hra nabízí dobrodružný příběh. Jen bez šťastného konce. Nepříjemnější je, když se dostaneš do situace, že několik kol před koncem vidíš, že bez ohledu na další vývoj nemáš šanci splnit kritéria vítězství.

Matewre, např. při hraní za dvě postavy v Descentu nejen, že si celou dobu uvědomuji, co všechno jsem přehlédl a nedomyslel, hlavně ale přijdu o možnost vžití se do postavy. Podle mě Robinson dokáže hráče i při minimu úsilí skvěle vtáhnout do příběhu. Ale ne do postavy. Ty jsou totiž velmi jednoduché, provádějí minimum akcí, „chovají“ se podobně a na příběh nemají zásadní vliv.
Ve dvou mi Robinson připadal jen jako lehce křečovitě sdílené sólo hraní. („Tak si něco rozhodni, ať si taky zahraješ.“) Teprve ve více hráčích jsem měl pocit, že se skutečně jedná o spolupráci.

9.2.2018 10:25:11

Vybíráme z Bazaru

Lords of Cannabis
Lords of Cannabis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas