Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 341x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solitérní hraní

Chtěl bych se vás zeptat, jestli jste zkoušeli solitérní hru, jak se vám líbila a popř. nějaké dojmy a postřehy k jednotlivým scénářům? Začal jsem hrát sám proto, abych dostal pravidla pod kůží, ale přijde mi, že solitérní hra je zdaleka nejtěžší. Většinou hru končím pěkně vytočenej s tím, že nějak to přece musí jít zahrát. Je ta hra takhle zlá jenom na mě?
5.6.2016 14:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

soliter
Soliterne jsem hral jen prvni dva scenare, kazdy jednou, a souhlasim, ze je to docela fuska. A to jsem to hral az pote, co jsem mel odehrano vsechny scenare, nektere i vicekrat, ve vice lidech.
Jestli si dobre pamatuju, tak prvni scenar jsem vyhral az v predposlednim nebo poslednim kole, protoze sehnat tolik dreva, aby clovek pokryl vsechny potreby, nebyla vubec prochazka ruzovym sadem. Druhy scenar mi prisel v soliteru lehci nez prvni, hlavne kdyz hraje clovek spravne pravidlo s umistovanim mlhy :-)

5.6.2016 14:43:22

single
Přiznám se, že mne ostatní jen zdržují a dohadují se o mých bezchybných plánech - tak hraji nejčastěji sám (většinou za dvě postavy). Nevýhodou je, že tomu pak chybí kus atmosféry. Podělení se o strasti i slasti prožité na ostrově. Spíše teda ty strasti :D

5.6.2016 17:22:06

solo
Za mě pohoda. Kupodivu mi to nepřijde tak těžké - důležité je uvědomit si slabosti jednotlivých postav a dobře využívat pátka - pokud neuspěje dostane 2 žetony odhodlání a příště přehazovat kostky. Navíc dostává zranění místo tebe a to může být důležité. Možná hraješ nějakou mechaniku špatně, nebo sis neuvědomil něco důležitého co by ti určitě pomohlo...
Na čem nejčastěji zkrachuješ?

P.S. Pokud pátek umře v průběhu akce, tak kromě lovu se počítá jako dokončená.

5.6.2016 17:46:51

jankie, celyl
jankie: úplně rozumím .. :)
celyl: Mám tendenci si nepochopením pravidel spíš hru zlehčovat. První hra, první scénář bylo první vítězství, asi z tohoto důvodu. Pak už jen samé prohry. Pomoc pro Jenny, bych byl schopen dát, ale ne do 8 kol. Obvykle mi trvá než najdu díl s trávou na výrobu provazu a sehnat do toho 8 kousků dřeva (výroba prámu a lodi) je už celkem dost, ale dá se to. Pak osvobodít Jenny a začít ji živit. K tomu je třeba dostat 4 kůže. Protože koza mi obvykle nepřijde do cesty, na žetony objevů mám obvykle smůlu, musím na lov. K tomu potřebuji zbraně, ty mi berou potřebné dřevo a akce. Ne vždycky mám štěstí na divokého psa. Většinou začnu před koncem riskovat v naději, že to třeba vyjde a zatím ještě nevyšlo, ale pak jsme stejný scénář dali ve třech a v 6. kole už bylo jasné, že to dáme, 7. kolo suverénní vítězství. Možná málo využívám totemy.

5.6.2016 19:52:46

Pomoc pro Jenny
Tak jsem zkusil solo tenhle scénář a dal to jen tak tak. Obtížnost bych řekl stejně jako sopečný ostrov. V obou scénářích je potřeba co nejrychleji najít planiny a vyrobit provaz...počáteční vybavení jsem měl pistoli, což hru zjednoduší. Pokud není jak zvýšit úroveň zbraně, tak bych šel rychle vyrobit hrnec a lovil bych a léčil bych se ... jinde se 2 kousky kůže neseženou.

5.6.2016 22:52:35

Pomoc pro Jenny
Tak tentokrát na 2. pokus výhra v posledním kole. Nějakými bonusy (už nevím jak) mi naskákala úroveň zbraní na 5, takže mě tentokrát ani ten jaguár moc nepotrápil. Díky tomu jsem měl jídlo i pro Jenny. Vzal jsem průzkumníka a na rozdíl od předchozích her víc objevoval ostrov, abych využil efekt totemů a měl co lovit. Do vynálezů mi přišly popruhy. Sice jsem obětoval kůži, ale sběrač navíc se vyplatil. Vítězství to bylo těsně a bez toho, že bych využil schopnost průzkumníka „Průzkum“, kdy nabere žeton objevu, bych to asi nedal.

Celyl díky za typ. Sopečný ostrov v sólové hře, zatím asi 3 prohry, žádné vítězství.

6.6.2016 05:24:19

Trosečníci
Tak včera jsem zahrál 3x a ostrov pokaždé vyhrál. Hodně rychle mne dostihlo počasí, skoro na nic nebyl čas a karty událostí byly pokaždé nemilosrdné :-( Považuji tento scénář za jeden z nejtežších vůbec.

9.6.2016 08:51:27

re
když sám, tak vždycky se dvěma borcema a stejně mi pomřou. ten druhý větčinou steskem po tom prvním.
není čemu se divit, chudák vyplašený evropan v jungli má šanci přežít tak 2-3 dni?
ale jedno pravidlo je ve hře drsné a to o zkažení jídla přes noc :D, pokud nebudu počítat, že jedno kolo ve scénaři zatupuje týdenní nebo měsíční pobyt na ostrově, vzhledem ke scénaři.
žeru tuhle hru, příště si to dám zas rolplejově a sám proti černým kanibalům nebo proti zombie kanibalským portugalským kněžím :D

1.7.2016 11:15:24

scénář Rodina robinsonů
Tak teď nevím jestli jsem se zbláznil já nebo Ignacy Trzewiczek. Vyhrál tohle někdo někdy?

8.7.2016 17:09:30

scénář ostrov kanibalů
Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto scénáři? Děkuji za psychickou podporu... :-)

9.7.2016 18:13:55

nevím jak začít..
Ahoj neumíte někdo poradit, jak se prokousat pravidly? Vytahuju robinsona už půl roku a vždy to zase schovám... Nechápu princip hry, poradíte prosím někdo, nebo jsem dement já? Dííííky:)))

3.9.2017 10:31:35

doporučuji se podívat
na kubrtovo video - alespoň na začátek, abys získal představu, jak hra plyne.

Dál se připrav na to, že během hry uděláš spoustu chyb. Do hry budeš pronikat postupně...

3.9.2017 10:40:04

maly-strom
Případně pokud umíš anglicky, mrkni na yt kanál Watch it played.

3.9.2017 12:57:26

ahaaa
jojo díky za tip na to video, to mně nenapadlo..malinko jsem nakoukla a je to bezzvadné, mám hned jasněji, dííííky!
Anglicky vůbec..

3.9.2017 20:54:22

chjooo
bože bože.. přestává mně to bavit.. to jsem zvědavá, jestli to vůbec kdy rozchodím:((

5.9.2017 19:01:43

a v čem...
... máš problém?

6.9.2017 08:49:12

Těžké

Já včera hru vytáhla po delší době. Většinu času jsem právě sólohráč a můj dojem je takový, že hra sólo je opravdu docela oříšek. Máte sice k dispozici jak Pátka, tak psa, ale stejně mi tam pokaždé chyběly ty tahy spoluhráče. Například scénář 1 a 2 jsem dokončila s odřenýma ušima. Ale ten třetí hraji už asi po páté a pořád se mi ho nedaří dokončit. Jenny sice zachráním, ale než stačím sehnat kůži na výrobu záchranného člunu, vždycky mě zabije počasí, protože už nemám tahy na to, abych si budovala jak palisádu, tak střechu nebo zbraň. Hra mě celkově baví, ale dojmu, že je moc těžká na solitérní hraní, se nezbavím.

15.1.2019 18:25:59

Solo
Doporučuji hrát solo za 3 postavy. Bavilo mě to nejvíc. V téhle hře je ovládání více postav úplně v pohodě.

15.1.2019 18:32:53

Tip -bacila-
Tak dneska jsem se naštvala a zkusila hru hrát ještě za jednu postavu. Hrála jsem tedy za kuchařku a průzkumnici + ještě s pomocí Pátka a psa. Jak píše -bacil-, hru jsem si víc užila, protože jsem měla větší šanci pokořit scénář (záchrana Jenny) a postava mi neumřela hned ve čtvrtém kole. I přes to, že jsem házela největší možný kombinace neúspěchů (když jsem po třetí hodila místo V žetony odhodlání, zranění a ještě otazník, kostky málem letěly z okna), jsem scénář pokořila v šestém kole. I když to bylo těsné, kuchařku málem zabil tygr :) Jinak v tomto scénáři musíte hodně prozkoumávat a najít ten čtvrtý totem, protože pak už je jednodušší shánět dvě kůže namísto čtyř.

Vášnivá milovnice deskových her

7.2.2019 16:37:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium + vzestup Iksu
Duna: Impérium + vzestup Iksu
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas