Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 341x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Robinson Crusoe

Zdravim, hral v Essene niekto tuto hru a je ozaj taka dobra, alebo sa len tak tvari? Kedze mam rad kooperativne hry, nemohol som si tuto nevsimnut a dost ma laka hlavne tema prezivat na opustenom ostrove. Podelte sa o svoje dojmy!!!
6.11.2012 18:37:45

nehrál
Když jsem ji objednával od rebelů, tak mi napsali, že se dohodli se z-manem a že pro celý svět to bude prodávat z-man.
Víc zatím nemám.

6.11.2012 23:51:25

nehrál
ale koukali jsme v essenu na vysvětlování pravidel a vypadalo to skvěle. vypadá to, že to bude hodně tématické a líbily se mi různé scénáře, vypadá to dost variabilně. rozhodně bych to moc rád zkusil, bude-li příležitost.

7.11.2012 10:44:26

Kdy bude?
A nevíte někdo, kdy by se k nám mohla dostat?

7.11.2012 13:45:33

česky
Docela by mě zajímalo, jestli někdo z distributorů nepřemýšlí o lokalizaci. Tohle by mohlo tématem být zajímavé a herně to vypadá skvěle..

7.11.2012 14:18:45

dostupnost
Dva obchody to mají v nabídce. Dneska si to někdo i koupil - viz. úlovky. Ale skladem to teď není.

7.11.2012 16:10:06

..
tsssss. "dneska si to i NĚKDO koupil...."

7.11.2012 16:26:02

Někdo
No promiň, jen jsem si zapamatovala, že jsem to tam zahlídla...nechtělo se mi překlikávat ;)

7.11.2012 17:20:48

Hra
Tohle me velmi oslovilo:
- kooperativni hra
- scenare
- zajimave tema
- podle videi od autora vysoka znovuhratelnost

Proste jsem neodolal a objednal jako pre-order. Uz to mam doma a poslal jsem fotky na schvaleni. Bohuzel mi ted schazi cas se ponorit do pravidel, ale az budu mit chvilku a par her za sebou, dam vedet ....

7.11.2012 23:21:17

Hra
Koupil jsem v Essenu a zatím prolítl pravidla, ale ještě nehrál. Hra mě zaujala tematikou, bojím se ale hlavně toho jak bude probíhat případná kooperace. Tahle hra totiž na první pohled vypadá, že bude šíleně trpět problémem "vůdčího hráče". Popravě řečeno mi přijde že nejlíp hratelná bude v jednom.

8.11.2012 09:17:48

Hra
Tak autor právě ve všech rozhoverech prohlašoval, že se snažil vyvarovat prvku vedoucího hráče a zněl celkem přesvědčivě :). Nezbývá než doufat, že se to povedlo. Tím totiž trpí vetšina kooperativních her. Jinak jsem na to docela zvědavý.

8.11.2012 12:32:24

o vikendu
To poprve zahrajem. mam to z essenu a moc se mi to libi. Pekna grafika, je to celkem komplexni, full kooperativni, ve hre je 5 scenaru, na kazdy se pouzivaji jine karty. patek do hry zasahuje jen pri hre dvou a mene hracu

8.11.2012 18:29:40

ozzy
a nezabudni potom hodit report!!! ;-)

8.11.2012 18:32:59

minireport
Ještě jsem nedohrál první sólo hru.. A musím se podělit o dojmy. Podle mě je to opravdu pecka. Workerplacement.. Ale s perfektní atmosférou a nepředvídatelným dějem. Díky tomu si dovedu představit, že ani těch 6 scénářů se neohraje.Ale uvidíme. Snad vám dojmy přiblíží následující zápis z prvních pár kol, které prožívají Kuchař s Dobrodruhem a Pátkem:

1. Kolo se trosečníci rozkoukávají.. Dobrodruh s Pátkem objevili na břehu bednu s jídlem.. Kuchař mezitím vyrobil lopatu a udělal pořádek u tábořiště. Dobrodruh se potom vydal na průzkum, ale objevil akorát opuštěný dům, ve kterém přišel k menšímu úrazu, ale aspoň že tam našel nůž. První noci jsou bez střechy nad hlavou kruté.. Ale naštěstí ještě neprší ani nesněží..

2. Kolo: Mezi Trosečníky panuje dusno.. Odmítají spolupracovat, každý to vidí jinak. I tak Kuchař dokončil stavbu přístřešku. Dobrodruh zkusil postavit sklep, díky kterému nehnijí potraviny.. Ale neúspěšně. Navíc se zranil. Aspoň že se mu později podařilo prozkoumat další část ostrova, stejně jako Patkovi. Obloha se zatahuje, sezóna hezkého počasí končí.

3. Kolo: Trosečníci se konečně usmířili, bohužel lehčí záplava si s sebou odnesla některé dříve vyrobené zbraně. Dobrodruh opět vyrazil na průzkum, našel provazy, kterými později zpevnil střechu chýše. Krom toho ještě našel závěsné lůžko, na léčení jak dělané. Jídla je také dost, tedy až moc, protože část shnila. Sice už Kuchař umí rozdělat oheň, sklep pořád chybí. Počasí ujde, ještě neprší....


No takže tak nějak. Díky náhodným událostem nelze stanovit ideální pořadí obsazování akci.. Vše je lehce nepředvídatelné, o to víc improvizujete. Pokud chcete vsadit na jistotu.. Jde to také, ale budete mít zase méně akci. A ani potom vás náhodné události neminou :-) Myslím že všichni s dobrodružnou povahou si tuhle hru vážně užijí...

18.11.2012 23:12:46

faq
http://files.neuroshima.org/RC_FAQ_v1_ENG.pdf

19.11.2012 13:41:17

Česky
Podle neoficiálních informací od autora hry se jedná o české lokalizaci.. Tak držte palce!

20.11.2012 14:03:00

čeština
Kdyby to bylo v češtině, byl bych nejšťastnější... Pořád přemýšlím o kooperativní hře (i pro jednoho). Mám zatím Mage Knighta. Přemýšlel jsem o Arkhamu, pak o Ghost stories, ale to téma se mi nelíbí... Robinson je moje srdcovka už od malička... Jen by mě zajímalo, jak to bude s vyvážeností a s vyřešením problému, které obecně kooperativní hry mají (vedoucí hráč, obtížnost - třeba u GH je super několik levelů obtížnosti). Uvidíme...

20.11.2012 15:24:00

to predek
vazne nevim jak hernim mechanismem nejak kloudne zabranit one man show u kooperativek. normalne se to resi tak, ze se s takovyma lidma proste nehraje

20.11.2012 16:56:55

Leader..
Autor hry tohle téma řeší tak, že ve hře je tolik možností a tolik zvratů, že neexistuje univerzální strategie, kterou by vedoucí hráč mohl prosazovat. V podstatě každé rozhodnutí dává smysl.. A navíc výsledek je občas tak trochu ne předvídatelný.. Asi jako když jde na pustém ostrově člověk na dřevo.. To také nejde zaručit, že se vrátí celý :-)

A že bude hra v češtině.. O tom dost pochybuju. Pár kusů se udělalo v němčině.. Jinak je to mezinárodní verze.

A na solo hraní to je vážně super.

20.11.2012 17:25:17

to Polda
ja ti nevim. portal psal, ze mezinarodne to bude resit z-man

20.11.2012 17:44:23

čeština
Uvažovali jsme o překladu pro Hras. Pak se ukázalo, že zatím to Portál neumí / nechce / nemůže dodat, že bude řešit Z-Man.
Ten ale může dodat jinou brožuru pravidel, možná i něco ve hře změnit. U Portálu bývá anglická verze pravidel obecně trošku kámen úrazu.

Takže asi je potřeba počkat, jak se to vyvine a kdo, kdy a co vlastně bude distribuovat.

20.11.2012 19:43:26

angličtina
No je pravda, že ta pravidla mají k dokonalosti daleko, ale jsou plně použitelná, srozumitelná a spolu s FAQ velice jasná..

Ale kdyby ta hra měla vyjít v češtině, bude to fakt pecka.

20.11.2012 20:26:58

výsledek..
Tak jsem konečně dohrál. A v 7. kole z 12 nebozí trosečníci prohráli. Respektive, vyhladovělí nedokázali čelit divé zvěři a mizernému počasí. :-( Dojmy? Dobré... Hodně nelineární, téma je velice silné.. A hra vám nic nedaruje.

22.11.2012 21:55:29

Průběh hry
Hodila by sem nějaká dobrá duše nástin, jak asi vypadá průběh hry, ať máme my ostatní představu, zda by stálo za to o tomhle kousku uvažovat?

23.11.2012 11:26:05

Gaeirmund
ak vládneš angličtinou, tu je nástrel ako to vyzerá, ako sa to hrá a zhodnotenie:

http://www.boardgamegeek.com/video/22618/robinson-crusoe-adventure-on-the-cursed-island/robinson-crusoe-gameplay-walkthrough

23.11.2012 11:43:29

re:
Je to u nás k sehnání? Moje oblíbené shopy zatím nemají...

3.12.2012 10:24:52

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy: Druhá edice CZ ve folii
Panství hrůzy: Druhá edice CZ ve folii
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas