Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 346x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pozor na poškozený herní materiál!

Varuji všechny zájemce před nákupem s dopravou. ALBI velmi šetřilo na insertu (vnitřní části krabice) a ten je vyroben z extra nekvalitního a velmi tenkého papíru, jenž se pro těžký obsah vůbec nehodí. Byl jsem hru kupovat osobně a viděl jsem totálně roztrhaný vnitřek s viditelně omlácenými komponenty (např odtrhnutá část papíru z plánu) z kusu, který jiný zákazník vrátil.

Můj kus byl uvnitř také roztrhaný, ale komponenty docela v pořádku. Při jakékoli manipulaci s hrou se vnitřní papír okamžitě roztrhá a obsah v bedýnce se mlátí jak v mlýnu. Důrazně doporučuji kupovat osobně a hru v prodejně rozbalit a překontrolovat! Vzhledem k vysoké ceně hry je uspořádání krabice velká ostuda.

V prodejně Světa her na Nuselské v Praze mi prodavačka ukazovala 2 vrácené kusy s poškozenými komponenty (ohnuté dílky ostrova, zmačkané karty, omlácené rohy plánu atd.). Sice už se ro řešilo v jiném vlákně ale nikdo neměl poškození, tak to raději varuji zde.
30.5.2016 15:18:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Poškozený insert
Mám podobnou zkušenost. Na hru jsem se moc těšil a když jsem ji konečně po dlouhém čekání koupil a rozbalil, moje nadšení značně opadlo, protože insert byl solidně poškozený. Jako papírovému modeláři by mi normálně nedělalo problém to opravit, ale usoudil jsem, že vzhledem k malé tuhosti kartonu bych nedělal nic jiného, než to dával dokola dohromady (a to se považuju za opatrného na tyto věci). Insert opravdu není vhodný na hmotnost komponentů, takže jsem ho (ač nerad) vyhodil a případně si udělám jiný. Vše ostatní bylo naštěstí v pohodě (pokud nepočítám část vyloupaných dílků mapy).

30.5.2016 21:52:18

Potrhaný insert
Taky jsem měl potrhaný insert, sic né moc ale byl. Některé komponenty byly vyloupané/vypadané, ale jinak v pořádku. Váha komponentů vs insert = směšné. Tak dlouho vše trvalo, insert odflákli (viz.více poškození kupující), chyby v pravidlech,.... No sleduji více her a mám pocit, že se vydává stylem kvantita na úkor kvality. Vychází toho prostě moc a zbytečně.

30.5.2016 22:19:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyjadrenie Albi
Neviete, že či sa k tomu nejako Albi vyjadrilo?

30.5.2016 23:25:00

AmS

komponenty
Jak už jsem psal, i já jsem měl insert na 3 kusy a hodně potrhaný, bylo mi líto ho vyhodit, když už za to člověk dá tolik peněz a bez něj by komponenty v krabici akorát zbytečně lítaly, když je tak velká, no tak jsem ho slepil a vyztužil. Poškozené naštěstí nic nebylo, co jsem ale zjistil později bylo, že mi chybí jedna figurka pro žlutého hráče, tak jsem vzal místo ní figurku kola, kterou nahradím některým z menších žetonů, kterých je naopak více.
Vydání se odkládalo, protože Albi nebylo spokojeno s kvalitou a jestli tohle je lepší výsledek, tak to ani nedomýšlet, jak to mohlo vypadat předtím.

31.5.2016 00:44:17

Insert
Měl jsem také roztrhaný insert a navíc mi chyběli kostičky na značení zranění postav. Na hrajeme.cz jsem se dočetl, že pokud se někomu toto stalo, stačí napsat na hry@albi.cz a pošlou vám insert nový. Napsal jsem a hned ten stejný den mi bylo přislíbeno zaslání insertu nového i s chybějícími kostičkami. ;-) Takže pro ty, kterým se to stalo také, určitě Albi napište. =)

11.6.2016 12:11:03

re:
Insert na kusy a všechno v krabici lítalo jak v pračce. Tohle Albi udělalo schválně? Mohli ušetřit za insert !!
Taky to bylo naposled co něco kupuju v předprodeji, krom toho krabice mohla být v klidu měnší, tak na rozměz složeného plánu a pravidel. uplně stačí. nevím kam tu krabici jako mám narvat, pod postel nebo do garáže?
Bude to první krabice, kterou rozřežu a změnším.
Hra je jedinečná, zůstane doma.

11.6.2016 19:06:55

prodeti.cz
Tak pisu do obchodu (prodeti.cz), at si na to daji pozor, at tam napisou krehke, at s tim nemelou a nejen, ze byl insert na sracku, ale jeste jsou total obite rohy, z toho jak to bylo spatne zabalene.. k posrani, fakt.

Nastesti komponenty podle me nijak neutrpely, jen ten insert, ten se jim nepoved no:(

30.6.2016 15:20:22

insert no problem-nenechte se odradit
Za mě insert se nepovedl,ale zas to není taková tragédie,jak se mi to před objednáním a přečtením zdejších příspěvku zdálo.Ostatní komponenty jsou v pohodě a v pořádku(objednával jsem přes net a šlo to Uloženkou).Po zlikvidování insertu máte spoustu místa na uložení herního materiálu.

Píšu to sem z důvodu,aby to hráče,kteří uvažují o objednání, diskuse o insertu neodradila od této bezvadné hry,která je zaplať pánbůh v češtině.

Hezké prázdniny a příjemné herní zážitky s Robinsonem či jinou deskovkou

30.6.2016 15:36:10

po zahrání
Musím se připojit k jendatorovi. Ta hra je tak dobrá, že těch pár závad a rozbitý insert (který navíc albi na požádání vymění) by nemělo odradit od koupě. Na funkci to opravdu nemá vliv (vyzkoušeno).

30.6.2016 22:32:35

insert dorazil
Tak dnes došel nový insert, přijde mi stejně tenký jako ten původní, ale aspoň není roztrhaný. Příjemné překvapení je přibalený zbytek Livingstonova dobrodružství.

1.7.2016 17:29:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Insert
Roztrhaný insert jsem neřešil a vyrobil si vlastní.
Pokud proběhne schválení (čeká už týden), bude zde ke shlédnutí.
Opravdu je to jen muška na jinak dobré hře.

3.7.2016 20:19:26

Mata_
Také jsem zvažoval vlastní výrobu insertu, ale teď jsem rád, že jsem si o něj napsal, kvůli tomu přibalenému dobrodružství, je to krásně provedený velký kus papíru.

3.7.2016 20:29:20

pundlich
Ahoj, prosim te, ten Livingston scenar je vytisknuty barevne na A3 ?

4.7.2016 09:48:26

BladeBrown
Ano, je to tak. A3 dvoustrana. Jako noviny to vypadá, ale silný papír.

4.7.2016 10:14:19 | Upraveno autorem (porovnej)

velikost hry
Ještě jak tu někdo trefně psal o velikosti krabice, tak ta je opravdu neadekvátní k množství/velikosti komponent. Ten insert tam ani nemusel být, kdyby byla krabice poloviční.. člověk pak ty krabice nemá kam dávat.
A stejné je to u Settlerů, já jel teď na dovolenou a sbalil jsem poměrně v pohodě Robinsona i Settlery do krabice od Settlerů..

25.7.2016 21:21:08

Pundlich
A o toho Livingstona jsi si psal taky? Me bohužel dorazil samotny insert.

30.7.2016 12:47:35

pundlich
ja som si pýtal aj zvyšok livingstona, dorazil iba insert.

30.7.2016 12:48:41

tak to je mi líto
asi jsem zbytečně navnadil, ale mně opravdu dorazil i zbytek Livingstouna klidně pošlu fota nevymyslel jsem si to ani jsem si jej sám nenechal vyrobit. Je to trochu zrada, že to poslali jen mě asi že jsem si stěžoval jako první, nebo nevím, Ani jsem jim nepsal že mi chybí přišel mi naprosto nečekaně.

30.7.2016 21:47:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Livingstone
Ta A3 od scenare Livingstona mi taky chybi. Má tam urcite byt? Kdyztak taky napisu na Albi.

31.7.2016 00:02:27

AmS

Pundlich
Mě taky přišel zbytek Livingstona, psal jsem si o insert poměrně brzo, navíc jsem ještě prosil o jeden žeton pro žlutého hráče, který mi chybí, ten mi teda nepřišel, ale Livingstone byl příjemným překvapením.

31.7.2016 08:07:38

Livingstone
Jen tak pro info. Ja se k tomuto scénáři dostal na GameConu, kde mělo Albi stánek a kde také davali ke hře novou postavu námořníka. Takže jestli budeš mít poblíž nějakou akci, kde bude Albi tak to podle mě půjde sehnat i tam.

31.7.2016 09:00:31

Tak je možné, že měli vytištěný jen určitý počet a už došlo. Nevím jestli tam měl být původně, možná se počítalo s tím, že si každý dotiskne sám, ale ten scénář se bez toho hrát nedá.

31.7.2016 09:16:51

pundlich
Pocitalo se s tim ze si to vytisknes.

31.7.2016 09:21:14

Livingstone
Já objednal hru minulý týden, přišla v úterý 26.7., samozřejmě poškozený insert, jinak komplet. Psal jsem do Albi ve středu 27.7. ráno o insert a o přílohu Livingstona, a ve čtvrtek 28.8. ráno přišlo všechno... tak spokojenost.

31.7.2016 10:26:51

Livingstone
...pardon...má tam být samozřejmě 28.7.

31.7.2016 10:30:34

Vybíráme z Bazaru

Magic: 4th edition basic lands 2
Magic: 4th edition basic lands 2
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas