Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost

Robinson Crusoe se blíží na náš trh a proto by mě zajímalo, jak moc je tato hra obtížná? Dočetl jsem se, že tato hra je jedna z nejtěžších a úspěšnost se pohybuje spíše pod 50 procent. Zlý jazykové dokonce říkají, že je ještě těžší než Ghost Stories...
23.11.2015 19:21:21

obtiznost
Rozhodne to neni tak strasny. Mam neco nahrano a zatim jsme prohrali jen dvakrat, a to pokazde ve tretim scenari rozsireni, ktery je dost o tom, co padne na bile kostce.
Ale to neznamena, ze bychom se pri hrani nezapotili :-)

23.11.2015 19:28:12 | Upraveno autorem (porovnej)

obtížnost
opravdu zalezi, jak se to sejde. a hlavne jak si nastavis obtiznost pomoci patka a psa. zalezi koho a jestli vubec nekoho pouzijes. tim si to celkem dost posouvas k lehcimu nebo tezsimu.
ja muzu jen doporucit, hral jsem asi 20x a pokazde to bylo super.

23.11.2015 19:30:55

Obtížnost
Dá se to třeba porovnat s obtížností Arkhamu ? Ghost Stories jsem nehrál. Je tam nějaký balanční mechanismus, když někdo něco udělá špatně, nebo se musí všichni na 100% domlouvat co kdo zahraje ? Díky

23.11.2015 19:59:44 | Upraveno autorem (porovnej)

luudva
Souhlas. S nějakou zkušeností si pak člověk pomocí pátka/psa odladí obtížnost tak akorát. A jak se člověk postupně ve hře zlepšuje, může si to upravit.

První scénáře jsem měl 100% úspěšnost. Divil se, co na tom lidi tak vidí. A pak najednou přijdou zajímavější/těžší a už je to hlavolam :) ale vždy zábava. Při prohře nepřijde ani tak frustrace, jako spíše chuť okamžitě začít znovu a poučit se z chyb. Navíc na geeku je hromada dalších scénářů.

24.11.2015 00:00:16

jankie
ze startu u prvnich scenaru taky na 100%, ted jsme se k tomu vratili a nekolikrat jsme pochcipali hlady. proste patek a pes je obcas potreba, aby neco ulovili

24.11.2015 07:09:26

obtiznost
Ja potvrzuji vysokou obtiznost. Moje uspesnost se spis blizi 33,33%. Jednou byla na nas hra dokonce tak zla, ze jsme poumirali za 15 minut (ostrov kanibalu).

A prave ta obtiznost dela z ty hry fantastickou zkusenost. Prezivat na prokletem ostrove neni zadna sranda.

24.11.2015 07:30:43 | Upraveno autorem (porovnej)

úspěšnost
To potvrzuje zahraniční diskuze, kde se většinou také hráči shodnou na 30 % úspěšnosti. No hold nemůže přežít každý. V Mage Knight je ta úspěšnost po čase i 90 %, ocení se zde zkušenosti - čím víc her tím větší úspěšnost. Obávám se, že v Robinsovi je vliv náhody stále obrovský a nějak vám moc nepomůže nad hrou víc přemýšlet. Uvidíme :-)

24.11.2015 08:30:44

Ako
som písal v recenzii – pri tejto hre musíte počítať s tým, že vás náhoda môže zarezať (ak nemáte radi náhodu a kocky, asi nie je RC pre vás). ALE obtiažnosť sa dá pekne upraviť pridaním Piatka, psa a začiatočných predmetov od dvoch až po 3-4.

Okrem toho sa prvé dve-tri hry nového scenára učíte, ako daný scenár poraziť a potom to už ide ľahšie, ale náhoda je tam silne zastúpená, takže sem tam prehráte aj veľakrát hraný scenár, v ktorom sa cítite byť skúsenými.

A musím potvrdiť, čo tu už niekto písal, že po prehratom scenári som mal chuť (a skoro nikdy čas) okamžite ho hrať znovu a skúsiť ho vyhrať po skúsenostiach z predošlých partií.
--
@Bladebrown: Je tam nějaký balanční mechanismus, když někdo něco udělá špatně, nebo se musí všichni na 100% domlouvat co kdo zahraje ? Díky

To čo, kto zahraje vám vyplynie z hry, lebo sa v drvivej väčšine robia len najnutnejšie veci na prežitie do ďalšieho kola a potom je to na špecializácii postáv, ktorej čo ide ľahšie. Úplne najnutnejšie veci sa hrajú väčšinou na istotu, a niečo je treba skúsiť aj kockami a dúfať, že to vyjde :). Jediný nejaký kvázi "balančný mechanizmus" je to, že keď si neúspešný na akcii, dostaneš 2 žetóny na reroll kocky v ďalšom ťahu.

24.11.2015 09:12:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

King of New York
King of New York
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas