Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2. české vydání?

Ahoj, nemá někdo informaci že by Albi připravovalo 2. vydání této hry? Protože co jsem se dočetl, tak 1. vydání mělo několik závad, od špatně napsaných pravidel, přes špatně potisknuté obrázky po nekvalitní materiál insertu... Hru mám už delší dobu v hledáčku, ale z principu nechci platit za takto výrobně nedotaženou hru, i když hra samotná je věřím perfektní. Proto bych velmi uvítal 2. vydání, které by bylo bez závad.

Díky M09
19.9.2016 12:39:28

tak to si věřím počkáš
2. vydání by bylo nasnadě v okamžiku, kdy by byl zájem o produkt a již nebyl k dispozici. Vzhledem k finanční náročnosti hry (co pamatuji, tak je to asi nejdražší hra, kterou kdy alby vydalo), předpokládám, že se po ní úplně nezapráší.

Mám jí rovněž v hledáčku, ale asi se nenechám pár prkotinama odradit a koupím jí i tak. Počítám na Vánoce?

19.9.2016 12:58:08

2. vydání
No ono by se možná po prvním vydání zaprášilo, kdyby bylo povedené a nebylo v něm hromada chyb... Moc tomu nerozumím, takových peněz a času to muselo stát a výsledek je takový jaký je. Škoda...

19.9.2016 13:17:38

ale no tak
v podstatě je chyba na dvou kartách... Pravidla si přečteš, naučíš a vrátíš do krabice. Neviděl bych to tak tragicky. A rozhodně si nemyslím, že by to mělo vliv na prodejnost. Běžný zákazník o chybách ani neví, takže pokud to někoho odradí, jedná se o jednotky zapálených hráčů...

19.9.2016 13:27:13

chybky
Stačí si vytisknout z vedlejšího vlákna pár připomínek a přilepit k návodu (něco se týká pouze návodu). "Velkých" chyb je tam fakt jen pár + jeden prapodivný překlad, vše v pohodě řešitelné a hratelné.

19.9.2016 13:59:43

chyby
Jo taky to nevidím nějak tragicky a ty dvě karty už jsem sem dal v opravené verzi. A insert bych z té krabice teda vyhodil tak jako tak, ostatně asi vyhodím celou krabici, zbytečně velká :)

19.9.2016 14:01:36

No nevím
Když už platit 1800 Kč za hru, tak by snad neměla mít žádnou vadu, natož vady.Co odpustím hře za 3 stovky neodpustík ža litr, natož za téměř dva. Na to už si někdo může šetřit docela dlouho.

19.9.2016 14:24:40

chyby
No nevím, i když se jedná o jak říkáte mále chybky, nemyslím si že je to zanedbatelné. Kdyby to byla hra za 500 tak budiž, ale měla by to být vlajková loď ALBI za 1500 a nemyslím si že tolik chyb je v pořídku. Pravidla dejme tomu, ale co ty karty? "Velkých chyb je tam jen pár" menších asi požehnaně... To mi nepřijde v pořádku a už vůbec ne u takovéto hry... Ještě jsem nákup úplně nezavrhnul, ale spíš sáhnu po něčem jiném.

19.9.2016 14:25:19

Chyby
Než začnete mudrovat a otvírat stokrát omýlaný flejm ohledně překladů her jukněte nejdříve do návodu ke stažení a porovnejte ho s vedlejším vláknem kde jsou nepřesnosti a chyby. Zjistili byste že to tak hrozný není a pokud je někomu za těžko nalepit samolepku na dvě karty a v návodu prohodit jedno slovo za jiné, případně i rozpory mezi EN a CZ a PL verzí pak je to jeho boj. Neříkám že mě nemrzí že když sem dal za hru 1500 že jsou tam chyby, ale nedělejte z komára velblouda, obzvláště když to tak čtu ani nevíte co je ve hře špatně přeložené.

19.9.2016 15:00:12 | Upraveno autorem (porovnej)

robinson
Ono sú tam dáke chyby? :) Čo viem, jediný problém bol so stavaním, že sa suroviny strácajú, čo je chyba. Túto chybu sme postrehli a to je tak všetko. A toto má niekoho odradiť od kúpy??? To že sú pravidlá neskutočne zle napísané, to už je chyba skôr toho, čo ich navrhoval a nie albi.

19.9.2016 18:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

chyby
Drobná chyba je pro me preklep, kde je na prvni pohled zrejme, ze jde o omyl. Pokud to neni zrejme, a vysledkem je spatne pochopeni pravidel, je to uz vazna chyba. Takovou jsem ochoten odpustit v pravidlech, pokud ji vydavatel bleskurychle prizna a vyde errata. Chybu v pravidlech si klidne prepisu tuzkou. Ale vazna chyba na karte, to je pruser. Vazne si nebudu na karty lepit samolepky, a) to neumim, b) k tomu nemam prostredky a c) to zkazi dojem ze hry. To je u tak drahe hry nepripustne.

19.9.2016 20:20:05

robinson
Mám taky doma a nelituji. Ještě v české verzi je navíc scénář a pomocná karta. Jsou tam i pěknější žetony.

19.9.2016 20:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

WraithCz
Z tebe vzdyky vypadne nejaka perla :) Texty karet se kolikrat meni dodatecne i u originalnich vydani, a ne vzdy ti vydavatel jen tak da k dispozici opravne karty. Zrovna karty bych doporucil u her stejne radsi obalovat, aspon me by nenapadlo mit nejakou hru neobalenou, vim jak se to hrani na kartach casem podepise, a pak neni problem si vlozit spravnou verzi v obalu ke karte, ostatne takhle pocestuju vsechno co stejne oficialne cesky nikdy nevyjde. Zrovna tady u Robinsona bych to opravdu nevidel nijak tragicky, preklad je jinak solidni a vydavatel se k tomu pstavil čelem, vydal téměř ihned errata, to je slušný přístup.

19.9.2016 20:32:50

WraithCz, michal09
Robinson je natolik komplexní hra, že jak vás tak poslouchám, tak od toho dejte raději ruce pryč. On ani sám autor už moc neví co jak má být "správně".

http://portalgames.pl/new_en/article-what-does-an-editor-do/

19.9.2016 20:33:22

Když už je tady tak živo...
... tak dám mírný offtopic :). Nějakých pár chybiček v pravidlech a kartách, sorry, ale řešíte malichernosti. Kupte si knihu, zaměřte se na překlepy a chyby a zjistíte, že i v dost literárně ceněné a vysokonákladové publikaci najdete těch chyb mraky. Tady vydalo malé (myslím co se týče poslední dobou deskovek) nakladatelství lokalizovanou hru a vy byste chtěli zázraky. Buďte rádi za češtinu...
A teď to co dělá offtopic offtopicem :). Jaký je u téhle hry poměr cena/komponenty? Nerad bych koupil hru za 2k a v vzduchoplné krabici našel pár karet a žetonů :). A není ta hra moc euro?

BTW To nový logo Albi je hrozně hnusný :D.

19.9.2016 20:50:57

To Wraithcz
Připojuji se k postu níže. Když jsem viděl jake problémy máš a přišlo mi, že je snad i vyhledáváš u pravidel Shuffle heroes tak se Robinsonovi raději obloukem vyhni.
A považovat jednu vážnou chybu v pravidlech a 2 chybné karty v tom množství v jakém tam jsou za důvod proč si tu hru nepořídit mi přijde opravdu k smíchu.

19.9.2016 20:57:23

Durin
Mrkni do pravidel, máš tam přehled komponent tak uvidíš kolik čeho je, mě to za těch 1200,- přijde celkem OK, je fakt, že ta krabice je zbytečně velká. Jinak já jsem v podstatě výlučně AT hráč, ale Robinson mixuje euro a AT opravdu pěkně, vytváří to příběhy, má to atmosféru.

19.9.2016 21:15:09

rix

Vyplatí se koupit?
Pro mně je to hra, kde je opravdu cítit atmosféra. Není snadné hru vyhrát, ale jde to. To je velký plus. Českou verzi nemám, takže nemohu hodnotit jestli jsou ty chyby závažné. Hru bych určitě doporučil, ikdyž někomu se líbit nemusí. Poměr cena/komponenty/herní zážitek si myslím je v normě.

19.9.2016 21:23:23

Froggery
No, ne že bych se bez tý příměsi eura neobešel, ale když to říkáš ty, zatvrzelý blázen do ameritrashe, budu ti věřit, že to stojí za to. Ale jestli si to koupím a budu dvě hodiny počítat kostičky surovin, budu minimálně hodně naštvaný :).
Až teď jsem se koukl na reálnou cenu a jo, ty skoro 2k co tady furt všichni předhazujou (na mě nekoukejte :)) jsou fakt trochu mimo...

19.9.2016 21:30:53

robinson
Zbytečnej flame, hra je úplně v pohodě hratelná. A 2k stála anglická verze od Zmanů. Jediný, co mě vadí, je ta dementně obří krabice. Uvidím, kolik si bude účtovat Portál za revidovanou anglickou verzi a českou možná střelím a pořídím novýho "Portála".

19.9.2016 22:51:56

chyby ve hre
Tak jsem si to tu cele precetl a rekl bych k chybam a "nepouzitelnosti tohoto vydani" asi toto:

Pri pohledu na erratu se zda, ze toho je hodne, ale zdani klame - chyby v navodu jsou krom asi jedne v podstate kosmeticke.

Co se tyce chyb na kartach, tak v pripade karty DRAVCI V LESE jde o takovou chybu, ze uz pri pohledu na kartu vas trkne, ze jsou symboly prohozene, protoze tahhle to proste nedava smysl. U karty VYVRACENE STROMY staci docist kratky text a pochopite, ze tu neco nehraje - mate v podstate dve moznosti, jak to pochopit, ale pokud se nad tim zamyslite, tak vyvracene stromy vas budou asi omezovat spise u PRUZKUMU terenu nez u BUDOVANI.

Podtrzeno secteno - vzhledem k tomu, kolik je karet s textem a jak je obsahly manual, tak davam rozhodne palec nahoru za to, jak to dobre dopadlo. Jsou hry s daleko mene textem a s daleko vice chybami, jenze se to mnohdy ani nedozvite. Navic Albi a ti, kteri v tom jsou namoceni, se k tomu stavi celem, misto aby delali mrtveho brouka (coz se, zel, taky stava).

Jeste tu nekdo zminoval, ze u hry za 1800 by cekal, ze tam nebudou zadne chyby - tak to bych uplne stejne cekal, ze u noveho auta za pul mega to bude mit emise podle norem (dieselgate :) ), a jeste bych rad poznamenal, ze pokud (Albi verzi) Robinsona nekdo koupil za tyhle penize, tak ho tak o petikilo natahli.

A nakonec jeste jedno potupne priznani jako perlicka:
Po prvnim zahrani jsme byli strasne zklamani, jak je hra jednoducha a s prehledem jsme ji uspesne dokoncili. Az po delsim zkoumani jsem zjistil, ze jsme hru hrali spatne. Rozhodne nas ale nezmatla zadna "vyrobni vada", ale to, ze jsem prehledl jednu kratkou veticku v manualu, coz nam uplne hru zmenilo - ta tam vsak byla uplne jasne a srozumitelne napsana. V tom mnozstvi textu proste clovek snadno neco prehledne, prestoze do sebe vsechno pekne zapada a dava to smysl.

19.9.2016 23:19:00

Froggery
Vubec nerozlisuji, zdali jde o original nebo preklad, to co jsem psal pro me plati obecne. Prelepovat si nehodlam zadne karty. Davat si karty do obalu, to je pro me take divna 'moda' :-). Pro me je dulezita i forma a atmosfera behem hrani hry. Tedy nejen co se hraje, ale i jak se to hraje, jak to vypada i samotne prostredi. Nevahal jsem si treba koupit drahy tezky tmavy samet a z nej si nechat u krejci na miru usit stylovy herni ubrus. Uz priprava na hru je takovy maly slavnostni obrad. Prece nebudu hrat s kartama v igelitu nebo nejakymi nalepkami, to je sterilizace nejen taktilnich vjemu, bori to atmosferu. Ale chapu, ze nekdo pije vino z krabice a nekdo z kristalove sklenice. Nekomu takove veci nevadi, nekdo je holt narocnejsi.

A nejde mi jen o Robinsona, mluvim obecne a divim se, jak nekdo lehkomyslnemava rukou nad horsi kvalitou v podstate uz luxusniho zbozi ve sve kategorii. Informace o chybach uz me ted odradily treba od koupe Warhammer Questu. Robinsona mam v seznamu horkych kandidatu, ale tohle muj zajem snizuje.

20.9.2016 14:48:05

obaly
tak pokud své hry hraješ v bílých rukavičkách a žetony posouváš pinzetou, tak chápu. Většina ostatních se při hře baví, potí, existuje, takže pokud se jedná o dražší či špatně sehnatelnou hru, jsou ty "hnusné igelitové šprcky" docela užitečné...

ono i nazývat hru za 1200 luxusní záležitostí je dosti komické... asi máme každý trochu jinou představu o luxusu...

20.9.2016 14:53:09 | Upraveno autorem (porovnej)

WraithCz
Tak každý to má nějak, pokud tě odradí od dobré hry takové drobnosti, tak se obávám, že si moc větších her nezahraješ. Hry od FFG určitě ne, tam jsou errata i u originálu poměrně běžná věc a i u dalších projektů kde je víc textů se prostě nějaké chyby v překladu pravděpodobně objeví.
A jinak je to prostě věc přístupu, hraju relativně často a rád, dělat z toho nějaký posvátný rituál mi připadá zbytečné, dokonce se dopouštím zvěrstev jako je požívání nápojů (někdy i alkoholických!) a různých pochutin, pro mě jsou tedy obaly praktická věc, nehledě na využití zmiňovaných překladů, ale tak každý to má nějak, provádění obřadních rituálů s černým sametem může mít taky něco do sebe ;-)

20.9.2016 15:12:51

WraithCz
No, luxusní zboží opravdu vypadá krapet jinak ;) (např. https://boardgamegeek.com/boardgame/60153/war-ring-collectors-edition). Já teda nevím jak jsi zručný, ale co se úpravy komponent týče, mi přijde, že si myslíš, že přelepky bezmála nakreslíme, natřem herkulesem a fláknem na kartu. Rád tě vyvedu z omylu. Vím, že tu je spoustu lidí co ti vyrobí kartu kvalitněji než originál. A přelepka (když už by ti to prohozené písmenko tak hrozně kazilo atmosféru) se dá udělat s trochou šikovnosti tak, že jí na tý kartě skoro nepoznáš... A tvůj názor na obaly? Co na to říct... Vadí ti přelepka, ale to že za pár let budeš šmudlat propocený zamatlaný karty ne? Zkus si koupit kvalitní obaly a možná pochopíš...

20.9.2016 15:14:42

Nevim, zda jsem to napsal dost jasne, ...
... ale zadne karty neni potreba prelepovat, protoze te chyby si opravdu hned vsimnes a pokud se jen nepatrne zamyslis, pochopis, jak to ma byt spravne.

Michale09, hru si kup - mozna budes mit problem s tim, ze je pro nekoho moc slozita, dlouha nebo tezka. Trochu te mozna zamrzi zniceny insert, o ten si ale muzes do albi napsat. Ale urcite nebudes mit zkazenou hru tim, ze je tam "spousta zavaznych chyb".

20.9.2016 15:18:13

Vybíráme z Bazaru

Cuba Libre GMT (kompletne pocesteno)
Cuba Libre GMT (kompletne pocesteno)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas