nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Robber Knights

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Robber Knights jsou takticko–logickou hrou pro 2 – 4 hráče s tématem středověkého dobývání území. Hráči v průběhu hry rozvíjejí společnou zemi, staví vesnice, města a hrady a snaží se získat co největší kontrolu nad daným územím.

Každý hráč má k dispozici 24 kartiček území, která představují  jezera, pláně, hory a hlavně vesnice, města a hrady na pláních a dále pak vesnice, města a hrady v lesích. Dále má každý hráč k dispozici 30 dřevěnných žetonků, představujících rytíře. Hráči se ve hře střídají na tazích. Každý hráč může ve svém tahu přiložit do společného území až tři kartičky krajiny. Pokud do hry přiloží i kartičku s hradem, může vyslat své rytíře obsazovat území. Na hrad smí nasadit až pět rytířů a poté pohnout celým sloupečkem rytířů horizontálně nebo vertikálně, přičemž na  každé kartičce, přes kterou se pohybuje, musí v závislosti na typu krajiny zanechat určitý počet rytířů. Rytíři mohou vstoupit i na území obsazena jiným hráčem a tyto území pak získat pod svou kontrolu. Rovněž je důležitá velikost hracího plánu, kdy se kartičky nemohou přikládat zcela libovolně, ale při dvou hráčích musí jedna řada nebo sloupec obsahovat maximálně 7 kartiček a hrací plocha tak může být max. 7 x 7 kartiček, ve třech hráčích pak 9 x 9 kartiček a ve čtyřech hráčích 10 x 10 kartiček, což je velice důležité pro taktiku a strategii.

Hra končí v okamžiku, kdy je přiložena poslední kartička krajiny. Rytíři, kteří mají hrady (1 bod), vesnice (2 body), města (3 body) pod svou kontrolou (jsou umístěni nejvýše ve sloupci rytířů na dané kartičce) získávají body. Hráč s největším počtem bodů se stává vítězem.

Autor: The Hammer

Další názvy této společenské hry

  • Raubritter

Vybíráme z aukcí

Odemkni 3x
Odemkni 3x
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>