nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Road Kill Rally

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, závodní, párty hra, dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Daniel A. George
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

V roce 2025 se svět úplně zbláznil, lidé tráví čas u televize sledováním závodů, při nichž se body získávají přejížděním chodců a střílením a bouráním do protivníků. Největší borci této rally jsou opěvovanými hrdiny a idoly. Nyní máš šanci vstoupit mezi ně a stát se novým šampiónem. K tomu budeš potřebovat kromě haldy peněz ještě dobrý tým v depu, odvahu riskovat a v neposlední řadě také notnou dávku štěstí...

Popis a průběh hry

Na RKR pracovala firma August Games v letech 1999-2003 a verzi 8 beta uvolnila zdarma pro testování. Pak se vývoj na nějakou dobu odmlčel a nyní designér Daniel George snad konečně vydá hru v novém kabátu toto léto pod křídly firmy Z-man Games. Nemusím dodávat, že ve značně přepracované podobě, aby odpovídala dnešnímu trendu. Ubyly statistiky a tabulky se záznamy, které nahradily herní karty a žetony.

Road-Kill Rally je hra pro 2-8 hráčů, která simuluje silniční závod automobilů ověšených zbraněmi. Každý si před hrou zvolí, popřípadě "sestaví", automobil a vybere řidiče, který se bude pokoušet získat pro svého šéfa co nejvíc vítězných bodů. Po určení pořadí na startu se rozsvěcuje zelené světlo a hráči vyráží na trať. Hráč při dojezdu na poslední odhalené pole trati líže kartu s dalším kouskem závodní dráhy, takže závodní trať má pokaždé jinou podobu. Jak přibývají sekce závodiště, objevují se na trati také chodci.

Právě přejížděním nebohých kolemjdoucích se dají ve hře získat body, jejichž počet na konci hry rozhodne o vítězi. Hráči po sobě mohou střílet z různých palubních i ručních zbraní, najíždět do sebe, narážet se na svodidla, líčit na protivníky miny nebo olejové skvrny, zkrátka paleta možných schválností a záškodnických akcí je velice široká. Zatímco prostá jízda po trati se obejde prakticky bez náhody - pro jízdní vlastnosti vozidel se používají klasické charakteristiky jako nejvyšší rychlost, zrychlení a zpomalení, kvalita tlumičů a podobně, pak každá riziková situace, která nastane, je naproti tomu zase spíše věcí náhody a používají se kostky pro její vyhodnocení.

Třeba vjezd do zatáčky příliš vysokou rychlostí je riziko, čím vyšší rychlost tím menší naději máte na bezchybný průjezd. Herní princip používá v takových případech šestistěnnou kostku, popř. větší počet dle typu rizika nebo řešené situace, a cílové číslo, které charakterizuje nebezpečnost nastalé situace. Jelikož situace na trati se mění s každou projetou zatáčkou a s každým vystřeleným nábojem, mají hráči šanci zhruba uprostřed hry zajet do depa a poškozené systémy, pancéřování nebo třeba rozbité brýle řidiče opravit.

Hra je rozdělena do jednotlivých kol, která jsou dále rozdělena na tři fáze - oznámení nové rychlosti, kdy hráči deklarují, jakou rychlostí se budou pohybovat v tomto tahu (mohou zrychlovat nebo zpomalovat v rozmezí hodnot zrychlení a zpomalení daného vozidla), fáze pohybu, kdy hráči postupně pohybují svými vozy, driftují v zatáčkách, přejíždějí chodce nebo narážejí do soupeřů a poslední bojová fáze, kdy mohou všechny vozy, které v tomto kole ještě nenabouraly, útočit na protivníky. Ano, čtete správně, v průběhu hry vám vaši soupeři připraví celou řadu okamžiků v nichž vám budou usilovat o život. Přivést vlastní vozidlo k výbuchu po převrácení v zatáčce také není nic těžkého.

Konec hry

Hra končí po dvanácti kolech přiložením části s cílem a po dojezdu hráčů do cíle se určí konečné pořadí. Přežití závodu je základní podmínkou pro vítězství. Bodový bonus za konečné pořadí je však vzhledem k počtu bodů, které se dají získat přejížděním chodců, poměrně nízký, hlavní slovo tedy získává rychlá jízda přes přechody.

Takže rozum do hrsti, do druhé ruky pár kostek a tužku a hurá na start!

 

Road-Kill Rally - beta testovací verze - závodní masakr na stole.

Autor: filda001