nepřihlášený

přihlásit

registrovat

River Dragons

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmodée Editions
Descartes Editeur
Egmont Polska
EuroGames
Matagot
Autoři: Roberto Fraga
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Mekong je krásná řeka protékající Čínou, Laosem, Kambodžou a Vietnamem. Je se svou délkou 4350 kilometrů 10. nejdelší řekou světa a každoročně přiláká nejednoho cestovatele a dobrodruha. Její krásné zátočiny se jen hemží rostodivnými rybami a všemožnou faunou a flórou. Řeka je opředena i mnoha bájemi. Mezi nejzajímavější z nich patří ta o mladých lidech, kteří se ji snaží překročit po malých lávkách. To by samo o sobě nebylo nic divného, ale údajně prý u této činnosti hrozí napadení říčními draky. Tito draci mají různé barvy a obývají dno Mekongu. Jednou za čas se vynoří a plní hněvu napadnou osoby, které narušují jejich klid. Důvodem, proč se do toho tito lidé pouštějí i přes toto riziko, je údajně odměna od tamního krále. Odměna v podobě zlaté sošky. To už stojí za trochu toho nebezpečí, že?

Ve hře River Dragons se ujmete jednoho z vesničánků a budete se s ním snažit přejít řeku Mekong. Za pomoci kamenů a lávek se musíte dostat na druhý břeh do své vesnice. Aby to nebylo tak jednoduché, mohou vás ostatní vesničané přeskočit a tak vás i předběhnout, nebo vám zničí lávku. A protože bez draků by to nebyla Asie, ve vašem postupu vás může ohrozit i drak. 

 

Příprava hry:

Nejdříve rozložte herní plán. Ten je oboustranný a každá strana má jinou obtížnost. Vedle plánu umístíte kameny, které představují šedá dřevěná kolečka. Poté si vyberete svou barvu. Výběr zavisí i na počtu hráčů. Hráči jsou totiž na plán umisťováni systematicky, aby jeden z nich neměl výhodu, a aby se potkávali svými lávkami. Poté přidělte nejmladšímu hráči kartu prvního hráče. Ta je oboustranná a je na ní obrázek z krabice. Každý hráč si následně vezme svou figurku a k tomu ve stejné barvě šest dřívek. Ty představují různé dlouhé lávky - od nejkratší s číslem 1, až po tu nejdelší s číslem 6. Posledním krokem v přípravě hry je nachystání  balíčku karet. Dle počtu hráčů je třeba případně odstranit draky v barvách hráčů, kteří nehrají. Při hře šesti hráčů neodstraníte žádného. 

 

Průběh hry:

Samotná hra se skládá z dvou fází:

  1. Fáze plánování: Jelikož jde o hru s dopředu plánovanými akcemi, musíte si ve fázi plánování vybrat ze svých karet 5 takových, které budete chtít zahrát ve fázi akcí. Můžete například umístit jeden nebo dva kameny na jeden z ostrůvkům, případně můžete umístit jedno nebo dvě prkna. Ty musejí ležet buďto na kamenech, nebo břehu. Když už máte postavenou cestu, můžete se jednou nebo dvakrát pohnout, přičemž jednou z dalších akcí můžete přeskočit jednoho ze svých protihráčů. Další akcí je i akt "škodění", kdy můžete odstranit 1 kámen nebo prkno soupeři. 
  2. Fáze akcí/vyhodnocení: Jakmile si všichni hráči vyberou všech pět karet (akcí), vyloží je před sebe lícem dolů a přejdou k fázi vyhodnocení. Všichni hráči najednou otočí první kartu a počínaje prvním hráčem vyhodnocují dané akce. Pokud jeden z hráčů otočí kartu draka, zruší tím akci hráči, který hraje za stejnou barvu jako daný drak. 

 

Cíl hry:

Abyste v této hře zvítězili a získali zlatou sošku od vašeho krále, musíte se jako první dostat na svůj cílový břeh. Jakmile se to jednomu z hráčů povede, okamžitě vítězí a hra je u konce.

 

Autor: El Diablo

Další názvy této společenské hry

  • Drachendelta

Vybíráme z aukcí

Nemesis: Untold Stories #1
Nemesis: Untold Stories #1
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>