Rivalové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Justin Jacobson
Rob Daviau
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rivalove vs Top Race

Ahoj,

zajimalo by me, jake jsou rozdily mezi obema hrami. Ma cenu mit obe? Dekuji.
27.10.2019 10:42:11

Porovnání
Top Race jsem nikdy nehrál, ale přečetl jsem si pravidla. Rivalové mi připadají jako taková zjednodušená verze Top Race.

V základní hře jsou pouze dvě tratě oproti čtyřem v Top Race. Je teda pravda, že k Rivalům teď vyšlo rozšíření, které přidává další dvě tratě. V Rivalech je přidán prvek schopností jezdců. Vždy když se draží auto, vytáhne se k němu i karta schopnosti. Ty jsou dost různé a někdy dost záleží na průběhu závodu, jestli se daná vlastnost vůbec využije. Je možné si vydražit schopnost, kterou za celý závod použiješ stěží jednou, zatímco soupeř tu svou používá každý druhý tah, ale stejně tak se může stát, že ta samá schopnost se v dalším závodě skoro neuplatní. Zajímavý prvek spočívá v tom, že pokud má jeden hráč vydražených více aut, používá pouze jednu schopnost, kterou si vybere ještě před závodem, takže je dobré zkusit popřemýšlet, která se bude hodit víc. Ke každému autu je i speciální karta, která pohne pouze s ním o osm polí. Tato karta nejspíš nahrazuje kartu Spurt/Porucha ze hry Top Race. Jinak v Rivalech kompletně chybí Pitstop a varianta hry na akcie.

Pokud už vlastníš Top Race, tak jsou Rivalové nejspíš zbyteční. Mě ta hra teda baví, ale když jsem si teď přečetl pravidla k Top Race, tak si myslím, že se asi jedná o zajímavější hru, kterou bych si docela rád vyzkoušel.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

28.10.2019 06:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolm
Moc diky za shrnuti.

28.10.2019 12:55:33

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 232 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas