Rivalové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Justin Jacobson
Rob Daviau
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

V pravidlech uvedená varianta pro začátečníky mi připomíná Želví závody, jsem sám? :-)

Bude více okruhů? Dost to navádí k tomu, aby si hráči vytvořili okruhy sami. Otázka je, jestli by byly dostatečně odlišné, zajímavé a vyrovnané.

V Deskofobní recenzi říká v doplňku Petr, že jedna trať je výrazně lepší (nebo něco v tom smyslu), netušíte proč? :-)
10.7.2018 07:37:14

zruda
Ono je potřeba si uvědomit, že Downforce je ve skutečnosti mírně upravená stará klasika, která tady s námi je v mnoha inkarnacích přes 40 let. Takže ano, ten hlavní mechanismus byl už zrecyklován nespočetněkrát.

Jeden okruh je takový sevřenější a má těsnější zatáčky. Tam se dá naplno využít právě to blokování soupeřů a hra je, alespoň z mého pohledu, o dost zábavnější a strategičtější.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

10.7.2018 09:03:58

Jaké to je
Je to dobré, želvozávoidní úplně ne, bo tam můžeš i sázet na cizí. Je to rozhodně komplexnější, i když pořád dost jednoduché, aby to člověk zahrál se svojí babičkou;) A ano, na té jedné mapě se dá docela taktizovat a špuntovat...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

10.7.2018 09:15:36

Je to paráda

Ahoj. Ta hra je hodně dobrá. Závodní styl v pravém slova smyslu. Můžeš tam některé hráče pěkně vykroutit. A oni zase můžou vykroutit tebe. Sázky jsou v principu taky promakané. Zkrátka - paráda. A ve čtyřech hodně, hodně napětí.

19.3.2019 11:40:12

Další tratě
Už teď vyšlo malé rozšíření s dvěma dalšími tratěmi a 6 novými skilly pro piloty.
Tratě to jsou bombové a hře opět dávají nový rozměr jak to lze ostatním kazit (osmička, rozbitá silnice).
Jmenuje se to Danger Circuits. na německým amazonu se to dá koupit. Mindok mlží a nic neříká, že by to přeložili. Ale dalo by se čekat že ano?

19.3.2019 12:02:13


Je to rozsireni kompatibilni s CZ verzi?

19.3.2019 12:12:40

Downforce: Danger Curcuit
Rozšíření jsem pořídil před Vánocemi a z 90% hrajeme už jen nové tratě. Můj postřeh je ten, že na nich ještě mnohem víc záleží na tom, jestli vydražíte začínající formuli. Začínající hráč prostě neskončí hůř, než druhý. Nové skily dobrý, ale jeden jsme museli vyřadit, protože dával obrovskou výhodu: když v tahu libovolného hráče přejede tvoje formule žlutou čáru, přidáš si 2 body pohybu. To zaručuje jistých +6 zadarmo a to je prostě ohromná výhoda.

Rozšíření je kompatibilní s hrou v CZ verzi, není kompatibilní s krabicí. ;-) je třeba snížit výšku insertu asi o 2 cm. (https://imgur.com/gallery/e8qITwD)

Kupoval jsem tady: https://www.planetaher.cz/downforce-danger-circuit

Za mě hra celkově super, hrajeme to pořád. Ale trvám na tom, že je nevyvážená a začínající hráč má ohromnou výhodu. A ne, nemůže si začínající formuli koupit každý. Když na to prostě nemám karty, tak by to byla blbost.
Podle diskuze na BGG jsme zkoušeli několik modifikací pravidel (nesmí se hrát 8 před první žlutou/nesmí se sázet na formuli, která přejede žlutou čáru jako první/...), zatím nemáme jasnou v tom, co je nejlepší. Odehráno máme určitě 50+ her.

19.3.2019 12:27:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Downforce - 2. rozšíření
Bylo oznámeno nové rozšíření, vyjde v roce 2020.

"Wild Ride is the names expansion. Another double sided board; one side is Aloha Sands that includes jumps! The other side is Jungle Rumble, which will have animals on the board. The leader must maneuver around the animals, burning up time and allowing others to catch up to the lead. Seems like RG listened to the community about runaway leaders with this expansion. Only downside of the expansion is no additional power up cards like Danger Circuit. "

Autoři hovoří zde: https://www.youtube.com/watch?v=G9Fd-iyR_eg&t=4875s

19.3.2019 12:49:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Nebezpečný okruh
MINDOK právě oznámil, že vyjde rozšíření v češtině :)

***
Deskoherní inkvizitor

20.3.2019 10:16:52

rozšíření?
sem s ním ;-)

20.3.2019 13:57:05

Hraní s menšími dětmi (5-6 let)
Dá se hrát i s menšími dětmi, které už zvládají „želví závody“, nebo už je to až moc strategické a komplexní? Možná by ze začátku stačilo vynechat úvodní dražbu a nehrát se schopnostmi pilotů.
Máte někdo zkušenosti?

4.8.2019 10:15:17

.

Bez dražby bych řek, že jo.. Asi nevyhraje, ale zahraje si

4.8.2019 10:56:40

Deti
Hra ma variantu pru deti vez drszby a pilotu. Hrali jsme to s deckama jednou a uplne v pohode to dali 5 lete deti

4.8.2019 12:18:30

Wild Ride
Jsou už nějaké informace, jak to vypadá s tímto rozšířením? Má Mindok v plánu vydat ho česky?

17.2.2020 19:16:48

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 232 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas