Risk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hasbro
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

informace

Má to někdo? O čem to je? Čemu se to podobá? Vyplatí sekoupit?
Díky za postřehy :)
20.5.2009 12:57:59

stručně
Jedná se o poměrně starší hru. Tuším tak z padesátých let, ale věřím, že počátky jsou ještě dále. Hra spadá do období napoleonských válek a hráč se pokouší dobýt svět. Vyhrát se dá různě. Buď totální annihilací soupeře nebo se dá hrát na splnění nějakého tajného úkolu.(podobně jako ve SC, ale tam to není tajné) Herní plán představuje mapu světa rozdělenou na několik desítek regionů. V každém okamžiku je region v područí někoho. Tedy přesun armádou je Buď do svého pole nebo útok na nepřítele. Armáda je rozdělena na takzvané prapory a různé figurky představují pouze počet praporů. Pěšák jeden, kavalérie 5 a dělo 10. Je však jedno jestli tam mám deset pěšáků nebo jedno dělo. Souboj je kostkový a velmi jednoduchý. Útočník má zpravidla více kostek (3 útočník a obránce dvě) a obránce má zase větší šanci zásahu. Při shodě čísel vyhrává obránce. Dle mého soudu je to takový předchůdce Axisu, nebo War of the Ring. Okleštěný pouze na souboje a velikost posil se určuje podle počtu obsazených území. Hra neobsahuje akční karty, tedy prakticky nic, čím byste nepřítele překvapili. (kromě karet které vám mohou dát bonusy k posilám, nic závratného) Dle mého soudu se koupit nevyplatí. Tohoto typu existuje mnoho her a myslím že podstaně lepších, propracovanějších. Může to však být zajímavá nostalgická hra. A věřím, že ve své době to byla jistě pecka. Pokud tě tyto hry berou...koukni raději po jiné ;)

20.5.2009 13:43:20

moje dojmy
Také se přikláním k názoru nebrat. Hrála jsem jednou, bylo to tříhodinové házení kostkou a vcelku o ničem. Hodně jednoduché, okleštěné, souboje čistě kostkové.

21.5.2009 09:14:32

risk
Na Risk zapomeň, je to ztráta peněz. Chceš-li si pěkně zabojovat a toužíš potom, aby měla hra nějaké grády, mohu doporučit Britannii. Je to povedené. Obdobný motiv, ale lepší a propracovanější systém hry.

21.5.2009 12:50:00

Risk
Hru mám a musím souhlasit:D...určitě se ohlédni po jiné...ještě že sem ji měl za 200kč (novou)...toho snad ani teď nelituju:)

21.5.2009 13:24:49

díky
všem za informace, pouštím to z hlavy a skusím se mrknout natu Britanii.

21.5.2009 21:13:27

Linda

info
Včera jsme si ji koupili, teď hledám nějaký návod. Z těch lístečků manuálo) se to moc pochopit nedá. Takže 700,- je v trapu..

12.7.2009 13:33:05

re info
ste taky,musíš si to přečíst dvakrát nebo to dej někomu k narozkám.

1.8.2009 08:17:42

risk
risk je dobra hra ale po nejaky dobe vas omrzi a pravidla nejsou moc srozumitelná

1.8.2009 08:22:33

risk je
kravina

1.8.2009 12:29:04

Uriel

Risk
Já říkám - 80% náhoda a 20% strategie. Hra byla sice vylepšena o lecjaké tajné úkoly sloužící ke zpestření hry (hra je dost jednotvárná), které si hráč vylosuje před započetím hry, nicméně hra zůstává stále stejnou, a hráči nemají soupeře víceméně jak překvapit - žádné akční karty ani speciální schopnosti(leda že hází samé šestky :) ) - zcela souhlasím s "mfwolfem" (viz jeho příspěvek níže)
P.S: Hra mě přestala bavit přesně v okamžiku, kdy jsem útočil s 14 vojáky proti 4 a nakonec jsem přišel o všechny a soupeř o 2 :), přesto znám nemálo lidí, která tato hra, z nepochopitelného pro mě důvodu, opravdu baví :)

9.8.2009 20:55:25

Uriel

to mfvolf
přehlídl jsem ženský rod, tak pardon :D

9.8.2009 20:56:49

Risk
hru mam a uz od vtedy ako som ju otvoril lutujem tych vyhodenych 30 eur
rad by som ju predal ale kdo by tu somarinu chcel...

13.7.2010 17:22:10

Nahoda
Ve hre je snad pouze nahoda... Strategie tam nehraje temer zadnou roli... Po par hrach to clovek zalozi do skrine a dela ze to nikdy nemel...

2.2.2012 14:35:58

nahoda
Ale samozrejme ze strategie hraje roli a hlavne take vyjednavani s ostatnima ... pokud to clovek hraje jen jako hazeni kostkou nemuze vyhrat.... cela hra stoji hodne na tom udrzet sve uzemi ve stavu kdy je prilis narocne ho dobit a soucasne neni prilis nebezpecne ostatnim hracum a ve spravny tah a spravnou chvili riskovat a provest v rychlem sledu hromadou destrukci nekolika hracu a ziskat jejich karty. Nahoda se da eliminovat poctem :)

2.2.2012 15:22:58

koupě
Zdravím, nevím jestli bych to neměl psát raději do nějakého bazaru tady, ale když vám tak nesedí, neprodali byste jí někdo? Právě mi proklouzla mezi prsty na aukru a já bych o ní docela stál. Tak jestli tu někomu jen lapá prach, tak bych jí vzal. (samozřejmě za přijatelnou cenu. A myslím tu verzi, která je tady na fotkách, ta, kde jsou figurky z dob napolenských, ne tu, kde jsou jen šipky - http://www.hracky-zirafa.cz/5023117293580-risk-hra-o-dobyti-sveta/obrazky/1)

12.11.2012 20:17:36

Dojmy

Hra o pouhem hazeni kostek. Komu to padne vyhraje. Jedine co se mi na hre libi jsou miniatury.

19.7.2018 13:17:40

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, Prosím! Evropa
Jízdenky, Prosím! Evropa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas