Rising Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

7. března začíná na kickstarteru :)
10.2.2017 09:51:04

gameplay
Koukal jsem na gameplay video a přijde mi ,že ty figurky tam jsou takřka k ničemu. Jen tam stojí a na konci se teprve započítá jejich síla (i když z videa jsem úplně nepochopil jak je možné, že osamocená figurka vyhraje souboj s monstrem + pomocnou figurkou (?)).... To gameplay mě moc nepřesvědčilo.

15.3.2017 13:09:41

gromthar
Tak stejně jako v Blood rage má každá figurka rozdílnou sílu a i zde je vůdce, který má sílu větší. Navíc si v boji může hráč nakoupit roniny, kteří se započítávají do celkové síly. Gameplay video není příliš edukativní, spíš se dle mého snaží ukázat dynamiku hry, interakci mezi hráči atd (ikdyž místama šíleně přehrávají a působí to docela trapně :D).
Upřímně se mi hra hodně moc líbí, protože nutí k interakci a navíc zamezuje sterilnímu kempování, protože hráč potřebuje co nejvíc vyhraných bitev v různých provinciích. To má na závěrečné hodnocení velký vliv, jak bylo ukázáno na videu. Navíc, existují i jiné možnosti, jak sbírat body.
Figurky, jsou samozřejmě hezký, ale mně jde primárně o hratelnost a z toho, co jsem viděl, nejsem zklamaný.

15.3.2017 13:45:15

Taky jdu do toho
Sledoval jsem Languv FB jeste pred spustenim a zaujalo me to, takze taky prihazuji na Pledge. Sice po postupnem vysavani zdroju na Kingdom Death je mi jasne, ze nebude vubec cas na barveni ale tohle je pomerne unikatni prilezitost jak se dostat k zajimave hre (Blood Rage je podle me jedna z nejlepsich deskovek vubec a tohle bude zarucene blizko diky autorovi) a navic figurky s japonskou tematikou se na trhu objevi velmi velmi zridka.

Jedina skoda ze to je v ramci udrzeni nizke ceny zas ten PVC plochej figurkovej stereotyp, ale to uz se neda nic delat.

16.3.2017 14:16:39

nova vetsi mapa
Zdarec , myslite ze je potreba koupit jeste vetsi mapu aby se nam tam vsechno vlezlo ? prijde mi z videa ze to je celkem zbytecne

17.3.2017 17:12:04

mapa
Za 30 dolarů? LOL. Navíc se to ani nevejde do krabice a musím to mít srolovaný někde bokem. Ani náhodou. Je možný, že když se v jedný provincii sejde hodně velkých figurek tak tam bude těsno, ale jinak si myslím, že to bude bohatě stačit.

17.3.2017 18:05:17

Mapa
30 dolarů je hodně, ale jedná se o playmat a v této velikosti třeba na x-wing se prodává za 1100,-. Playmat je defakto podložka pod myš. Tedy guma a nahoře látka, pro stolní hry super věc. Tímto nikoho nepřemlouvám, taky se mě to zdá hodně.

17.3.2017 19:24:43 | Upraveno autorem (porovnej)

8 klanov
Takže už 8 klanov dokopy... keď tak pozerám, ten kickstarter bude mať doma asi každý :) (cez 23K backerov)

20.3.2017 21:43:42

8 klanů
tak upřímě do toho rozšíření nejdu: prakticky žádný KS Exclusive obsah, bude se normálně prodávat v obchodech, ta neoprenová mapa je skvělá, ale tak tak se mi vleze na stůl, takže zatím mě RS vyjde na $120 + poštovné (těm mincím jsem neodolal :))

21.3.2017 08:13:49

RE: 8 klanů
KE budú len plastové časti - budovy a nejaké tokeny, inak nič...

21.3.2017 09:58:02

Nové klany
popravdě dost váhám, jestli je vzít a nebo ne...hrát se bude tak jako tak v šesti, tak se při koupy retail verze dají použít plastové tokeny a strongholdy od jiných klanů, které nebudou ve hře...takže KS obsah na misku vah nic nepřidává...asi s tím zatím počkám

21.3.2017 10:53:15

Nové klany
popravdě dost váhám, jestli je vzít a nebo ne...hrát se bude tak jako tak v šesti, tak se při koupy retail verze dají použít plastové tokeny a strongholdy od jiných klanů, které nebudou ve hře...takže KS obsah na misku vah nic nepřidává...asi s tím zatím počkám

21.3.2017 10:53:21

Tysek
Tim si nejsem uplne jisty. Asi to teoreticky bude hratelne, ale minimalne se ti budou plest ruzne barvy figureka ostatnich unikatnich komponent pro nove klany s jinou barvou strongholdu. Nerikam ze to nepujde prezit, ale proste se ti tam bude michat sedma nehrajici barva navic

21.3.2017 13:26:00

8 klanov
pre toho čo maľuje miniatúry je to must have... pre nás smrteľníkov je to vlažné maybe :)

Inak: myslíte že budú tlačiť všetkých avízovaných 7 bohov do KS? 120k per god je dosť a už im tie čísla tak stúpať nebudú si myslím. Alebo spravia niečo ako Gods of Ásgard v BR... ?

21.3.2017 14:08:39

seladean
Jaké bohy máš na mysli?

V základu se skrze SG otevírají 4 Kami a 7 lucky gods je součástí tý čínský dynasty expanze, co jsem pochopil.

21.3.2017 14:22:36

Asi
...se myslelo Kami, ne? Jako jestli budou miniatury ke všem. No, uvidíme. Jinak 50 dolarů za možnost trochu střídat klany se mi zdá moc (zvlášť když šestý Fox je "v ceně"). Pro mě naprosto nezajímavé...:-)

21.3.2017 14:59:31

stastlivec
V prepoctu cca 2 dolary za figurku je moc? O_o

21.3.2017 16:01:25

Havelock
No, to nevím, páč "figurkovky" běžně nehraju.:-) Ale dvanáct stovek bez poštovného za to, co v té krabici je (a jaký to má význam pro hru jako takovou), mě osobně nijak neláká.

21.3.2017 19:24:25 | Upraveno autorem (porovnej)

addon - 2 klany
Mě to taky přijde dost. Respektive kdybych si to mohl koupit později jako běžné rozšíření u běžné hry, tak mi to nevadí. Ale takhle to nutí člověka koupit vše hned protože pak už to v té bonusové podobě nebude.
Nepředpokládám, že se někdy 6 různých klanů co tam je ohraje natolik abych nutně musel mít dva další na prostřídání. Nehrajeme takové hry v takovém počtu často. Třeba trůny mám několik let a nemám pocit, že bych nutně potřeboval další rody na prostřídání.
Bohužel to je prostě kickstarter. Vyhypovaná hra za 6+ tis. Kč, která pobaví úplně stejně dobře jako nějaká hra od FFG za cca 2 tis. Všechen ten bonusový plast je tak krásný a člověk ho chce, ale kdyby to vyšlo normálně v retailu bez kickstarteru v kartonu a k tomu později nějaké rozšíření, tak jsou všichni stejně spokojení a v peněžence zůstane pár tisícovek na něco jiného. Takhle bude mít ty tisícovky Lang a spol. :)

21.3.2017 20:01:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Jojo
Takovéhle věci jsou primárně cílené na "sběratele" (ehm, ne že by mě to někdy taky nedraplo).:-) A Langovi i CMON to přeju. Je super, že si takhle dokázali udělat jméno (jo, "hajp" to je) a zatím se jim podařilo přesvědčit přes 23 200 lidí, aby jim dali 2 860 000 dolarů.
Hlavně, aby byly ty figurky ke Kami...:-))
Btw, v novém update je moc pěkně naznačená provázanost mezi unikátními schopnostmi klanů, Kami (chrámy) a politickými "mandáty".

21.3.2017 21:50:18

další klany
No ty čínské klany mi přijdou natolik jiné, že bych bez nich hru nechtěl. Kdo addony nechce, ať se spokojí se základem, který se za 2,5 tisíce bude retailové kopii hodně smát.

A co se týče hry samotné, dost jí věřím a rozhodně to nebude "pobaví úplně stejně dobře jako nějaká hra od FFG za 2 tis."

Co se týče Kami, určitě budou všichni, co se peněz týče, minimálně 48 hodin před koncem začne ještě závěrečný push, kdy se klidně vybere dalšího pul milionu a víc.

22.3.2017 08:43:41 | Upraveno autorem (porovnej)

greed
trochu mimo toto: veľa ľudí ten projekt backuje, lebo čakajú zisk keď kampaň skončí a budú chcieť KS verziu predať za premrštené prachy. Ale: ten projekt backuje skoro 25K ľudí, myslíte že existuje vôbec niekto, kto o tej kampani nevie a bude chcieť KS zohnať? Myslím že tu sa hooooooodne ľudí dosť sekne :)

28.3.2017 08:53:15

Prekupnici
Za nejakou dobu se najde spousta lidi, kteri kampan odsoudili, nebo je nezaujala, a pak po hypu zjisti, ze hru vlastne chteji a lituji, ze taky nepodporili, protoze je tam spousta KSE materialu. Prekupnici mozna budou muset chvilku pockat, ale urcite casem nekoho najdou.

28.3.2017 10:06:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Seladean
Jak psal Havelock. Musí se vyčkat, ale když vidím za kolik se ted draží Blood rage, tak prostě je to jasná investice a každá krabice si najde svého kupce. Zvlášť když Blackfire oznámil lokalizaci a hráči v Čr dostanou chudšího příbuzného, protože určitě stejně jako Rexi s Blood rage u CMON neuspějí s plnou dodávkou kickstarter exclusive materiálu.

28.3.2017 12:26:27

Multipledge HK / PCE / Východní Čechy apod. (eventuálně Jičín, Paka, Semily...)
Máte-li někdo zájem připojit se k pledge RS ve výše zmíněných lokalitách, ozvěte se mi, prosím (případně o co byste měli zájem). Minimálně abychom byli aspoň 3, jinak to nemá cenu.
Někteří se mi už ozývali, že by možná, ale potřeboval bych finální potvrzení.

Poznámka: Zatím jsme 2.

28.3.2017 12:32:11

Spekulace
Jako co si budeme nalhávat, ona celá ta kampaň žádný startovač není, je to normální předobjednávka s vynecháním distributorů a retailerů. A Kickstarter si strhává procenta a mne si ruce. Ale s původní myšlenkou to nemá nic společného. A překupníci ? Pokud jsou kupci tak proč ne......taky do toho dávají jistou dávku rizika

28.3.2017 12:33:32

Vybíráme z Bazaru

Marvel united Sinister six
Marvel united Sinister six
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas