Říše příšer

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Říše příšer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Second Gate Games
Autoři: Daniel Schloesser
Gorka Mata
Sergi Solé Pascual
Víctor Fernández
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dnes som si prečital pravidla a moj prvy dojem bol "Tak takuto hru som hladal" Viem že sa hra neda posudzovať len podla pravidiel ale som aspon trochu v obraze o čo v tej hre ide.Mohly by ste napisať svoje dojmy ak ste hru hrali?A hlavne čo sa vam na nej nepačilo aby som nemal take velke očakavania ked vyjde v češtine.
2.6.2018 19:43:52

Tak co, jaké to je?
Líbí se nám ve skupině kostkové workerplacementy typu Marco Polo, Lorenzo, Coimbra, Euphoria,...

Bude se nám líbit i tohle? :)

18.11.2018 13:09:50

...
@Beholder: Tak znám akorát Euofórii a to mi přijde o něco jednodušší, než Říše příšer. Ale dlouho jsem ji nehrál. Rozdíl je, že při umisťování kostek na plán nezáleží na hodnotě kostek (vyjma žlutých kostek slevy). Naopak při boji záleží kolik hodíš a potom zase záleží jak dobře se hráč pojistil proti svým mizerným hodům a dobrým hodům za příšeru.

My to vybalili včera. Respektive už jsem měl vybaleno a vyloupáno. Takže včera jsme si přečetli pravidla a zahráli 2 kola. Hrajeme večer od 20 hodin. Přes hodinu jsme četli a probírali pravidla, pak jsme zkusmo dali 2 kola s tím, že příště to bude už lepší a plný čas na hraní. Hru jsem nechal u kolegy k donastudování. Jednak má chuť si dát sólovku, k čemuž se stejně v týdnu nedostanu a potom si alespoň ujasní nejasnosti a líp to "sešprtá" :)

Dojem má veskrze kladný. Tedy hra nás hodně zaujala. Je IMHO docela komplexní. Tedy lze tam toho dělat hodně a také se toho musí dělat hodně. Rozhodně žádná rodinka na ukrácení večerní pohody... Věkovou klasifikaci 12+ vidím jako poněkud podstřelenou. Ale to je asi věc každého vydavatelství, nebo nevím, jak se to nastavuje...

Rozhodně se těším na plnou hru. A věřím, že si ji užijeme. Téma je hezké a nevypadá nějak násilně naroubované na hru. Je potřeba počítat s tím, že kostky mohou pěkně zavařit, nebo je třeba hrát na jistotu a na každý boj se dobře připravit. Je to o vyvážení míry rizika, výší investice a konečného zisku.

PS: Výsek mohl být trochu lepší, dost špatně se to vylupovalo. Dával jsem si pozor, ale neměl jsem po ruce kudlu. Naštěstí jsem potisk zatrhl vždy směrem do odpadu.

19.11.2018 13:50:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy

Hral som to asi 4 krat a vždy sme skončili v polovici,takže nemožem posudiť či je dobra.Moje deti zaujala 7.8.a pačila sa im,dospelych už tak nie okrem jednej vynimky.Na čom sme sa ale zhodli všetci že hra je moc prekombinovana a to jej škodi.Z Lorenzom a Markom Polom to nema nič spoločne len že su tam kocky.V LM a MP si hadžeš kocky a podla hodnoti na kockach sa rozhodneš čo vykonaš za akcie v ŘP si na začiatku hadžeš len žltymi kockami a tie ti určuju len zľavu v nakupe žoldnierov,pasci a predmetov.červene a fijalove kocky si vymienaš za lektvari,zlatky a hlavne si ich hadžeš v boji.

22.12.2018 22:16:05

Naše dojmy
Hráli jsme 2x ve 2 hráčích a jsme nadšení. Závažných rozhodnutí, která hráč musí v průběhu hry udělat, je mnoho a hodně se nám u nich zavářely mozkové závity. Celou dobu je potřeba na pomyslných miskách vah balancovat dvě věci - to, že když do boje pošlu o kostku méně, mám menší jistotu že boj vyhraju vs. to, že když pošlu o kostku více, mám sice větší jistotu, ale bude mi ta kostka chybět na další boje/nákupy :). Přesto si někdy můžete myslet, že jdete do boje skoro na jistotu, špatné padnou kostky a jste v pytli - příšeru i s říší vám ukradne soupeř :D. (Dokážu si představit, že při větším počtu hráčů se bude asi dost natahovat čas hry - než každý promyslí co dělat, může docela trvat.) Ve dvou jsme ale měli odehranou první hru za 2,5 hoďky i s přípravou a učením pravidel, druhou hru za cca hoďku a čtvrt. Do budoucna myslím, že stále budeme oscilovat někde mezi 75-90 min v závislosti na tom, jací přijdou do hry žoldáci, říše a příšery.

Na základě délky pravidel jsem čekala buhví jak nebudou pravidla komplikovaná a se spoustou výjimek, ale bylo tomu přesně naopak. Je v nich mraky příkladů, které jsme často ani nečetli, protože vše bylo dostatečně jasně vysvětlené už v samotném pravidle. Navíc je velká část pravidel namalovaná pomocí intuitivních ikonek přímo na herním plánu, takže stačí, aby člověk pochopil, jak se která akce provádí a deska ho pak už sama navede. Je ale nutno počítat s tím, že několik prvních her budete nahlížet do Dodatků na konci pravidel, kde jsou vysvětlené speciální vlastnosti příšer, říší a žoldáků. Dodatky jsou ale opět udělané docela přehledně, takže se v nich snadno hledá.

Komponent je ve hře opravdu mraky a na začátku chvíli trvá, než se vůbec naučíte vyznat v tom, co je co. Ale zase si člověk může říct, že ta hra za ty prachy fakt stojí :). Hrací deska, desky hráčů, žetonky pastí, jedů, lektvarů, mincí, žoldáků, karty příšer, říší, žoldáků, vybavení, tuna kostiček... a všechno vypadá kvalitní. Jen ta krabice se mi nelíbí, že je taková matná skoro až do šeda, jak kdyby ji někdo zapomněl nalakovat :)

25.3.2019 19:11:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Dlho zvažujem...
Ahojte.
Takisto som trochu rozpačitý ohľadom kúpy tejto hry. Čo by ste povedali na hru dvoch hráčov? Primárne hrávame tak, čiže by mi to dosť pomohlo v rozhodovaní.

26.3.2019 11:02:30

Vybíráme z Bazaru

Jumbo
Jumbo
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas