Richard III: The Wars of the Roses

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Richard III: The Wars of the Roses - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Jerry Taylor
Tom Dalgliesh
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Zatím mám za sebou dvě v podstatě zkušební partie. Bohužel Hammer of the Scots neznám, vlastně jsem volil mezi ním a Richardem III. Nakonec zvítězil Richard III, protože mi téma válek růží bylo bližší. Teď k prvním dojmům.
V podstatě už když jsem to kupoval jsem veděl, že komponent nebude mnoho. V podstatě 25 karet, 63 dřevěných bloků, 1 arch s polepkami a 1 mapa na měkěm papíře -zhruba stejná jako v TS (ne deluxe verze).
Zatím v prvních hrách jsme jen testovali pravidla, která nejsou příliš složitá. Velmi se mi líbila možnost blufování, kdy soupeř může pouze odhadovat cože se to blíží k jeho území na kterém má pouze oslabeného krále.
Boje jsou založeny na hodu kostkou a jsou při nich zvýhodněni obránci. Jednak jako první udělují zásahy a navíc získávají bonusy při obraně svých panství, měst, katedrál nebo královských území.
Hra je velmi svižná, je to taková rychlá šoupačka. Nečekejte žádné příliš složité kombinace. Dle mého nedosahuje takových kombinačních možností jako například Twilight Struggle, ale na odlehčení je dobrá.
Posun kostek, nábor kostek a boj, kontrola zda jste nepřesáhli limit počtu kostek na jednotlivých územích. Po odehrání sedmi karet se změní situace na mapě. Šlechtici, král i uchazeč o trůn se vrátí domů a jede se na novo.
Klady:
+ svižnost
+ jednoduchost (ale jako člověče nezlob se ne)
+ zajímavé téma (alespoň pro mně)
+ pěkná mapa (graficky)
+ přijatelná hrací doba - max.2 hodiny
Zápory:
- CENA (málo muziky-komponent- za hodně peněz)
- mapa (měkký papír, který se neustále kroutí)
- očekával bych větší možnost využití karet v boji
4.2.2010 21:26:44

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Carpe Diem
Carpe Diem
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas