Richard III: The Wars of the Roses

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Richard III: The Wars of the Roses - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Jerry Taylor
Tom Dalgliesh
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlum

-
12.10.2011 11:03:42

Karty udalosti
Ahoj,
mam dotaz k hrani sesti karet udalosti. Presne nevim jestli jejich hrani chapu spravne.

Napr. karta:

SHROMAZDENI
znamena, ze muzu po jejim zahrani posunout vsechny pratelske bloky do vzdalenosti dvou oblasti od cilove oblasti a presunout je na tuto cilovou oblast, za podminky neprekroceni limitu hranic?

UCINNY POCHOD
znamena, ze si vyberu jednu svoji oblast na ktere mam bloky a se vsema muzi pohonut az o tri oblasti a pritom kazdy blok muze se posunout do jine oblasti?

a podobne

ZRADA
vyberu bloky v jedne oblasti, pohnu s nimy a pokud budu v tomto tahu utocit, tak muzu zkusit hod na zradu? Nebo muzu hod na zradu pouzit nekdy v budoucnu a kartusi u sebe necham na znameni, ze jsem ji jeste nevypotreboval?

Popr. Co presne znamena na kartach slovo SKUPINA.

12.10.2011 11:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty udalosti
Já to vidím takto:

Muster (shromážděni): Označíš prázdné nebo přátelské území. Poté můžeš do tohoto území, přesunout bloky, které jsou toho schopny (podle normálních pravidel pohybu - tj. až o dvě pole, podmínky pro přechod hranic platí). Nelze takto uskutečnit pohyb po moři.

Force March (účinný pochod): Z jednoho území můžeš přesouvat bloky, přičemž se mohou přesunout až o tři území. Nelze takto uskutečnit pohyb po moři. Podmínky pro přechod hranic platí.

Treason (zrada): Z jednoho území můžeš přesouvat bloky. Smíš učinit jeden hod na zradu před jednou z bitev, které v daném kole proběhnou. Ve zvolené bitvě se nemusí nacházet vyjmenovaní jedinci. (Když se karta vyloží, je použitá.)

Skupina: Move one Group - normální pohybová akce za jeden bod, tj. z jednoho území můžeš přesouvat bloky.

12.10.2011 20:37:37

to Jumbo
Jelikož jsem to v podstatě od té doby co jsem přeložil pravidla hrál asi jednou, tak snad to bude správně:
A) Shromaždění - chápeš správně. Přesuneš,při dodržení limitu hranic a pohybu max o 2 území, tolik bloků kolik chceš do vybraného cílového území. Jen pozor aby jsi v zásobovací fázi neutrpěl ztráty, kvůli tomu že jich tam budeš mít více než je limit (4 obyčejné území, 5 město)
B) ANO
C) Zradu musíš provést v tom tahu, ve kterém jsi ji vyložil. Nemusí se ale jednat o bitvu vyvolanou přesunem díky kartě zrada.
D) Skupina - bloky na jednom území.

V podstatě potvrzuji co napsal Doudee přede mnou.

15.10.2011 16:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

pohyb jednotek (bloků)
Ahoj, prosím zkušenější hráče o vyjasnění pravidel ohledně pohybu jednotek (bloků).
I přes prostudování si nejsem zcela jist, zda jsem dobře pochopil výklad.

1) za 1 AP se můžu pohnout z jednoho území (kde mám např. 4 boky) se 2 bloky do jiného území a s dalšími 2 bloky zase do úplně jiného? Nebo je to již považováno jako akce za 2 AP ?

2) Budu-li mít např. kartu se 3 AP a všechny si využít pro pohyb - můžu s jednou jednotkou (nebo skupinou) uskutečnit pohyb 3x za sebou nebo se může blok pohnout pouze jednou a další pohyb může uskutečnit až v dalším kole (s novou kartou)?

Děkuji všem, kteří mi pomohou:-)

21.8.2012 23:32:34

pohyb jednotek (bloků)
Ahoj,
k tvym dotazum:

1) tvuj pripad by stal pouze jeden AP. Pravidla to presne rikaji v bode (5.2). Ve zkratce hrac muze aktivovat vsechny nebo nektere bloky z jednoho uzemi a posunout je do stejneho uzemi nebo klidne bloky rozdelit a posunout cast na jedno uzemi a cast na druhe uzemi. Pozor vsak na hranicni omezeni (5.2.1).

2) Bloky se mohou pohybovat jednou za tah. Viz posledni veta v odstavci (5.1).

22.8.2012 10:42:05

to Jumbo
díky moc za upřesnění:-) Já si to tak myslel, ale nebyl jsem 100% přesvědčen!
Ještě jednou díky!

22.8.2012 12:22:09

rebelové
Začal jsem studovat pravidla této hry a budu mít pár dotazů na zkušené hráče.

V pravidlech se píše, že uchazeč může umístit černý blok-rebelové do prázdného území. Ale již jsem se nikde nedočetl, jestli pak mohu včleňovat rebely do své armády, či blokují toto území i uchazeči a pokud bych tam chtěl vztoupit, tak bych s nimi musel bojovat?
Jak to tedy je?

31.10.2012 17:46:41

Klopik
Rebelové fungujou, jako normální uchazečův blok...akorát je pro soupeře trochu lehčí je rozeznat, když jsou v černý barvě. :)

31.10.2012 20:25:08

Bořivoj
...ty to umíš? tak to mně musíš v Želivě naučit a porazit :-))))

31.10.2012 21:28:16

král se vrací domů
V kapitole 8.4. se píše, že král a jeho dědici se musí vrátit na území s jejich vlastním erbem nebo jakékoliv území s korunou.
Nevím ale, jestli když už na takovém území stojí, jestli si mohu vybrat jiné území dle pravidel nebo už musí zůstat tam, kde je?

1.11.2012 16:49:24

Klopik
ad Želiv: není problém. Hra je to dost jednoduchá.

ad král: nemusí tam zůstat. Prostě ho dáš na jakýkoliv území s korunou nebo vlastním erbem. Tuhle část je potřeba chápat, jako delší období (několik let), kdy se nebojuje a obě strany znovu berou síly na další období bojů....takže je dost času na návrat na vlastní državy.

1.11.2012 19:27:20

Vybíráme z Bazaru

Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Akt. cena: 930 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas