Rex: Final Days of an Empire

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Rex: Final Days of an Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sběr vlivu

Rád bych se zeptal, jak sbíráte vliv. Protože s vlivem jsme měli obrovské problémy. (kromě Hacana a Lazaxe). Na začátku kola karta vlivu umístí žetony někam na mapu a kdo tam pak přijde, je může vytěžit v těžební fázi. Tak jsme se schodli ve skupině. Já osobně se domnívám, že vliv se čerpá za každého vojáka na poli s modrým kolečkem vlivu. Žetony vlivu jsou pouze jako bonus pro toho, kdo tam dorazí jako první. Jak to hrajete vy?
2.12.2012 01:27:59

Vliv
Vliv čerpáš pouze tam, kde se umístí pomocí karty a je to x vlivů za jednu jednotku (kolik, je uvedeno na kartě rodu). Pokud se neumístí, tak čerpat nemůžeš, takže jste se shodli na správném řešení :)

2.12.2012 07:55:39

vliv
Jak pise deathmers, cerpas 2 vlivy za kazdeho vojaka, ktery stoji na polis umistenymi vlivy. Krom toho dostane kazdy hrac 2 vlivy kazde kolo. Jinak nic musis hold setrit a sbirat.

2.12.2012 10:11:20

Moor8
Nevěříš mému výkladu pravidel? :))

2.12.2012 12:28:50

Moor8
Zahrej si někdy Dunu a teprve poznáš problémy s vlivem :)

2.12.2012 12:35:32

oskar999
Spíš se mi nechce, protože pak je kombinace Lazax a Hacan neporazitelná. Možná by nebylo od věci, že by lazax nemohl uzavírat aliance a vyhrál by v případě, že by nikdo navyhrál do 8. kola, nebo pokud by určil výherce a kolo místo želv. Takže by byl takový vyvažovací článek.

4.12.2012 20:33:30

rbx

Moor8
to by ses divil, jak je tato kombinace porazitelna. Staci kdyz zelva hezky napredikuje, nebo se do toho opre Sol a ubrani si ty dve sve pevnosti. Sol nasazuje zdarma, zelva taky, takze z nich Hakanovi neplynou zadne penize. Mas ale pravdu, ze je to hodne silna kombinace. Porazit vsak jde.

5.12.2012 09:40:48

rbx
Já ti nevím. Rozhodně neudrží obě pevnosti zároveň. Může se zakopat na jedné a patovat do 8. kola, leč pak stejně vyhraje aliance s Hacanem. Sice nasazuje zdarma, ale pořád musí vojáky kupovat, pokud bude zakopanej na pevnosti, nemůže těžit a může tak získat jen 5 jednotek za kolo.

5.12.2012 21:52:30

Želva
Jak píše rbx, nepodceňujte želvu... :)

5.12.2012 22:02:25

rbx

Moor8
mozna ze sam to neudrzi, ale od toho jsou ostatni, ne? Treba kdyz jako zelva budu predikovat Sola, tak mu rozhodne k vitezstvi pomuzu vsemi dostupnymi cestami.

6.12.2012 09:36:44

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) CZ + prsten
Successors (4. edice) CZ + prsten
Akt. cena: 2015 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas