Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak vyhrát za Coltyho ?

Po deseti partiích nad touto hrou mám pocit marnosti když hraju za Havrana Coltyho. Přemýšlím jak vlastně vyhrát, jaká je vůbec možnost přežít (alespoň s pár bandity až do expresu). Většinou chcípnu na to že je Cortez zabit ještě v Rattlesnake Creek. Aby mi "kočka" přežila do stanice RC považuji za "mission impossible" jsem rád když se (vyjímečně) nehraje na "Kožku".

Hraju většinou taktiku všechno vyházet z ruky, protože pokud si to nechám na ruce tak mi to Ned beztak vyháže "pistolnicemi" z ruky. Nebo to zaplatím při eliminaci banditů (Eso, Mamá atd)

Navíc má plukovník neskutečně naboostované karty - "Lovec lidí" je v balíčku mockrát pokaždé líže kartu. Nebo Přepadení - "Zabij dva" , Pověste ho vejš "zabij jednoho" , bez možnosti se proti těmto "instakill" kartám bránit...takže během jednoho kola klidně krouhne tři bandity.

U této hry se cítím být frustrován nevyvážeností (a to jsem si od asymetrické karetky slibovali hodně)
15.10.2014 20:46:09 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

taktika
Vsetko z ruky je naprd...
Viac sa mi osvedčilo obetovať par banditov zozaciatku a náskrabat nejake karty do ruky po tretiu ci štvrtú lokáciu...
Mal by som zas plechovku revolveru oprásit :)

16.10.2014 07:11:07

tektika 2
Uz jsem to nejaky patek nehral ale jestli si dobre pamatuji tak klicem k uspechu je dostat se co nejrychleji a co mozna nejvetsim poctu z banky do kanonu, kde se daji zahrat slabsi karty a trochu se tam nadechnout. A nutit plukovnika vyhazet se maximalne z karet. A kdyz se dostanes do vlaku a tece ti do bot, tak nezapominat na vykolejeni. Jinak se mi asi nikdy nepodarilo se udrzet tak, abych v rattlesnake creek nemusel prochazet ty pole s tou buchtou. Kozku uz jsem tusim pres tuhle cast bez skrabnuti dostal.

16.10.2014 13:05:19 | Upraveno autorem (porovnej)

taktika
... záleží, v jakem sledu chodi karty. Na zacatku je vetsinou udrzovacka, aby Ned neco odhodil, ale pocitat s tim, ze umirat se bude - proto hlavne rychle pryc. Dobre karty a karty na zabijeni schovat na bojiste s lepsi obranou. A pak to chce samozrejme alespon trochu stesti. Jinak v zakladu se neda moc hrat na utek pres hranici. Tato taktika je uspesna spis az u rozsireni. Jinak nam vychazi ze hrat za Coltyho je snazsi. Jenom to chce nabrat zkusenosti - vysledky se dostavi :)

16.10.2014 13:52:57

Colty
Hrávám hlavně za Coltyho, z 50 her jsem určitě přes 45 vyhrál.

- vždy mám slabé karty bokem, co můžu odhodit, až mne donutí protihráč
- od rozdaných karet už se chystám na závěrečná pole, klidně tak posunuji kartu Písečná bouře od prvního kola do posledního
- hranici ani nevytahuji z krabice a rovnou tyto karty používám na placení
- v kaňonu zahraji jednu silnější kartu a doufám, že už to kovboji nebude stát za to
- snažím se vždy využít chybu soupeře; zahrát kartu v nejvhodnější okamžik - třeba vylákám soupeře, ať si vyskládá co nejvíc karet hned na začátku nového pole a pak posunu 2x čas
- za Coltyho mi hra připadá těžší na myšlení, ale snazší na výhru
- většina mých spoluhráčů naštěstí podceňuje šer. pomocníky a přeceňuje bizony

...to mne napadlo tak nějak rychle z hlavy; prostě se celou hru snažím využívat karty v ten nejlepší okamžik a během celé hry si stavět závěrečnou ruku. Šerif u mne hrává s promo kartou, která jej podle mne ještě trošku posiluje.

EDIT: Mejlo to shrnuje asi přehledněji

16.10.2014 14:37:14 | Upraveno autorem (porovnej)

udernik
Ja musim potvrdit, co pise udernik. Vzdy jsem hral za Coltyho a v podstate od prvnich her jsem dostaval nasekano. Tak nejak mi prijde, ze tam neni zadna taktika. Mozna jsme neco prehledli, ale tim, ze Ned vzdy vyklada karty jako druhy, tak reaguje na bandity a temer z 99% dorovna stav na stole tak, aby alespon nekoho zabil. Pokud budu drzet karty na ruce na pozdejsi fazi, tak nechapu, v cem mi to pomuze, protoze uplne stejne je bude syslit Ned, kteremu staci vylozit alespon silu 1, aby mi nekoho zabil.
Me osobne hra uplne nesedla, ale ono to bude mozna i tim, ze to hraju spatne. :-D

16.10.2014 22:44:15

už to je dlouho
hru jsem vyměnil za convoy, ale vítězství bylo relkativně vyrovnané za obě strany.

17.10.2014 11:16:22

ruy

Vojtech Musil
..sila 1 ????
..a beriete v uvahu aj udaj vlavo dole na kartach lokacii?

17.10.2014 13:18:54

ruy
Jo, to bereme v uvahu. Hra sla nejak stranou a v podstate ji uz nehrajeme, ale ze zacatku jsme ji hodne zkouseli a prislo mi, ze Ned mel navrch.

17.10.2014 15:58:45

Nemůžu vyhrát za plukovníka
Hráli jsme asi 5 her a nikdy se mi nepovedlo porazit Coltyho bandu. Je 16 míst na kterých se bojuje. Colty má 16 karet banditů. Kožka má navíc ještě klobouk a Cortéz pokud nezemře, tak také.
Pokud plukovník zabije Kotě, tak jsou 2 bojiště navíc. To vyrovná ty dva klobouky banditů.
K tomu aby plukovník zvítězil, tak musí zabít jednoho banditu v každém kole. To mi přijde jako nemožné. Ve Whiskey kanonu (+3) to většinou nevyjde, občas to nevyjde ani na Krkavčím vrchu (+2).

Abych tedy vyhrál za plukovníka, musí mi na ruku přijít karty pověste ho vejš, jdeme na ně nebo přepadení. Alespon tedy 3-4 tyto karty (v balíčku jich je celkem 6). Do toho nesmí Colty tyto karty zrušit kartou bleskové reflexy (celkem 2 karty v balíčku).

Buďto jsem měl vždycky smůlu na karty, nebo moje 10 letá dcera je maník.

7.5.2017 18:54:27

stejný problém
Také se nám ještě nepovedlo porazit Coltyho. Dnes už to pro mě, jako plukovníka vypadalo dobře. Hrálo se i s rozšířením, jen ambush karty. Zbývalo ještě 5 kol a čtyři živí bandité. Jenže na posledním bojišti přišla písečná bouře a na scéně se zjevil Jacksonovic klan a bylo po nadějích. Colty opět upláchl.
Opravdu netuším jak na toho Havrana.

23.5.2017 22:22:53

Vybíráme z Bazaru

Králíkovství
Králíkovství
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas