Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, zkušenosti, názory

Tak se nám ve vlákně - Pravïdla, diskuse otáčí jiným směrem a a by to neplevilo a zůstala tam diskuse fakt jen k pravidlům, zakládám toto nové vlákno.
2.5.2012 14:23:26

To Lumirus:
Včera se mi v jedné hře podařilo uprchnout přes Mexickou hranici. Záleží jak to soupeř zahraje. Dcera mne asi podcenila a nebo jí nešly karty a zdrhnul jsem přes hranici pryč. Sice to bylo v předposledním kole, ale i tak to bylo dobrý.

2.5.2012 14:24:45

Kent
určitě je to o tom jak ti karty dojdou, ale udržet si převahu nebo aspoň remízu není tak jednoduché pro banditu a hrát ty "Půlnoční jízdy" s diskartem další karty jako cenou je docela mizerie, když tě lehce oponent podělá tou kartou co vrací kostičku a ještě si dolízne kartu.

2.5.2012 14:43:31

Mexická hranice atd.
Hru jsem hrál cca. 20x a je pravda, že přes hranici se nám nikdy upláchnout nepovedlo. Vlastně jednou ano, ale to až po úpravě, kdy jsme to začali hrát s 10 kostičkama místo 12ti na začátku.

Jinak celkově je hra velmi pěkně provedená a dobře se hraje, až na tu náhodu, která dokáže podrazit nohy oběma stranám (Coltymu ovšem častěji). Těším se na rozšíření - nevím sice o tom, že by bylo 100% ně potvrzeno, ale prostor pro něj je (a to nejenom v krabičce :)). Taky z toho cítím, že si autor nechal záměrně otevřená vrátka pro případné rozšíření (např. pouze 1 nezničitelná karta, pouze 1 bandita s hodnotou 2 .... možná náhoda ... možná ne).

2.5.2012 16:19:39

Dojmy
Hru hodnotím po pár zahráních hodně kladně, jediné proti čemu mám silné výhrady, tak je velikost kostiček mexické hranice. Absolutně nechápu z jakého důvodu jsou tak obrovské.

2.5.2012 16:31:27

to all:
Tak tak, jak píše Kren. To jsem nepochopil ani, proč jsou ty kostičky tak velké. Ale je to asi na zvyku, nicméně v té malé přihrádce uvnitř krabice zabírají zbytečně moc místa.

Jak píše Deskovec - nad potenciálním rozšířením jsem už také přemýšlel a hra k tomu vybízí. Osobně jsem pro a určitě to udělá hru zajímavější a atraktivnější. Také souhlasím s tím, že pouze 1 nezničitelná karta je docela málo.

To Lumirus: Co se týká zničení Mexické hranice, tak konkrétně v naší hře natal případ, že jsem dolíznul 2 karty po sobě, co umožnily odstranit po 2 žetonech. Dále v průběhu hry už 1 žeton byl pryč a záhy na to došlo z baití Manolita, takže další 2 žetony v háji. Najednou tam zbývalö už jen 5 žetonů a polovina hry před námi. Takže asi tolik. Ale netvrdím, že se mi to příště zase podaří.

2.5.2012 19:22:34

po třech hrách
Tak po třech hrách v různém hráčském obsazení vždy vyhrál Colty. Obzvlášť když jsem hrál za plukovníka karty chodily tak, že ani nemám pocit že by šlo pro výhru něco více udělat (zůstaly 3 bandité).
Snad:
1. nesnažit se v prvních šesti kolech za každou cenu vždy zabítv kole banditu (zůstalo by více karet na ruce)
2. používat více blokovací karty jako blokovací, nikoliv jako platidlo (pouze při dodržení bodu 1.)
3. méně používat stádo bizonů - hodně drahé (jednorázová platba)
4. vykašlat se na 2 kola ve Whiskey kaňonu (obrana +3), když nejdou správné karty
5. nebo hrát úplně jinak :-)

2.5.2012 22:36:45

to Panzer:
Tak je to minimálně divné, když to dopadlo jak píšeš. Mohli jste mít také špatně zamíchané karty. Já vždy po každé hře, ještě karty protřídím. Jak se dávají do sloupečků a leží na bojištích, tak je potřeba je trochu proházet.
Ano, máš pravdu, že porazit Coltyho bandu v Kaňonu je těžké a pokud ti nejdou karty, tak máš smůlu. Tak jsem také v poslední hře zvítezil nad dcerkou, protože měla málo karet a byla tak malá šance, že by nějaké extra dobré karty dolízla. A když už, tak je neměla čím zaplatit.

Každopádně se na další hru už těším. :-)

3.5.2012 06:53:26

Coltyho vítězství
Tak nevím....jestli byli špatně promíchané karty, ale hráli jsme s malou 3 hry. Já hrál 2x za Coltyho a vždy jsem jasně zvítězil. Jednou dokonce nebyl zabit ani Kožka Landel. Pak hrála za Coltyho malá, já se těšil jak ji rozsekám a nic. Opět zvítězila a zůstli ji všichni bandití 4 a výš. A to sem se snažil a padlo i Kotě, takže 2 kola navíc....nechápu... :-O

7.5.2012 22:27:17

veľkosť kariet
neviem, či sa mi to iba vidí alebo je to naozaj tak; nie sú tie karty rozmerovo malé, niečo ako Timeline?

9.5.2012 22:26:10

to johan
To sa ti iba vidí ;). Asi tě zmátly ty kostičky, které jsou opravdu obrovské. Karty mají rozměr 63x87 mm. Kostička je totiž velká 15X15X15mm, takže pokud divák, co hru nezná, předpokládá, že jsou to ty malé kostičky co bývají většinou ve hrách, tak pak se ty karty na fotce jeví jako maličké.
Krabice má přibližně 22x16 cm, takže to není ta malá krabička jako u Timeline.

9.5.2012 22:35:23 | Upraveno autorem (porovnej)

to kren
aha, tak ano.. z tých fotiek, to na prvý pohľad tak vyzerá;-) diky

9.5.2012 22:43:10

Johan
Ano, afotil bych to i s nějakým měřítkem, ale fotky se zde objevuji se zpožděním, tak nevím kdy se tu objeví. :-))
Jinak ty karty jsou rozměrově jako v Bangu. ;-)

10.5.2012 21:18:26

Kent
tak to je fajn.. chystáme si Revolver kúpiť a keby boli rozmerovo také malé ako povedzme Timeline asi by nám to vadilo:-)
dík

10.5.2012 21:27:51

Kent
Karty mají klasický MtG rozměr. Bang je menší - 56x87 mm

10.5.2012 21:50:54

Karty
Tak tím líp že jsou ještě větší než v Bangu. :-)) Neměřil jsem je, jen jsem to odhadoval.

11.5.2012 06:20:30

Coltyho banda opět vítězí :-)
Tak sem si todal včera večer sklukem a opět jsme hrál za Coltyho. Zpočátku to se mnou vypadalo bledě a myslel jsem, že nestihnu ani se svými kumpány nasednout do vlaku. Na krkavčím vrchu se začala karta obracet, nebo spíše klukovi docházet karty, dokonce na Mexické hranici zbývalo jen 5 kostiček a nakonec mě zbyli Colty, Cortéz a Mamá. :-)

11.5.2012 15:00:46

U nás Coltyho banda také "zazářila"
Stejně jako u Kenta, i u nás se Coltyho bandě dařilo (3 vítězství v řadě). Docela se osvědčila strategie: u banky hrát jenom udržovací karty, ale nesnažit se plukovníka za každou cenu přestřílet - spíš držet karty na ruce. V kaňonu nebo na Krkavčím vrchu pak nasázet silné karty (nejlépe i nezničitelnou kartu gangu) a ještě lépe to doplnit písečnou bouří a pak samozřejmě Déšť kulek, Kulomet atd. Sám dobře vím, jak je v roli plukovníka nepříjemné se takovou obranou prostřílet - stojí to hodně karet, které potom chybí, zejména když Colty všechno vyložené ve svém tahu bez milosti odstřelí.

Pokud přijdou dobré karty a povede se některou oblast (Whiskey kaňon, Krkavčí vrch) dobře zakempit, pak stojí za úvahu laborovat i s taktikou Mexické hranice, jinak se nám přes hranici úniky moc nedařily.

11.5.2012 15:24:37

Deskovec
Tak tak, je to jak píšeš. V bance obětovat lumpy, stejně jich máš do začátku dost a zabukovat to na krkavčím vrchu a kaňonu. Písečná bouře je výborná, s tou jsem minule zvítězil. Výborné jsou také sedlové brašny, pomocí níchž jsem si přenesl déšť kulek. A to jsem musel některé dobré karty obětovat, např. podám si vás všechny drahouškové či kulomet. JJ,když taktita je držet karty jako pplatidlo. :-)

11.5.2012 21:45:00

Ach jo, další porážka...
Tak jsem hrál opět za Coltyho. Vše vypadalo výborně. Ještě na krkavčím vrchu jsem měl jasně navrch a ve hře bylo Poupě i Koťátko a další pistolník s hodnotou 1. Navíc jsem měl v záloze "bleskové reflexy", do té doby jsem dolíznul totiž 3x "sbalte se a mizíme"....jenže se pak začala karta obracet. Nejenže jsem měl blokovací kartu, ale vůbec mi nechodily karty. V rozhodující bitvě u Rattlesnake jsem udělal chybu, kdy jsem pomocí "sežer si to gringo" zabil nájemnou poistolnici, místo toho, abych nejdříve odstranil žeton a další kartou jej zabil. Tím pádem mi Miki vystřílela celý Coltyho gang. Nejenže to oneslo kotě, ale i Kožka a když si vyložila kartu, která umožňuje zabití dvou banditů, zůstal Cortez s žetonem, jenže to už se hrálo jedno kolo navíc za Kožku. Další kartou odstranila žeton a v posledním souboji padl cortez, aniž by nastoupil do vlaku. Sakra, to byla zase řežba.....a tak s¨jsem si mysle, jak jasně vyhraju. :-P :-(

14.5.2012 19:38:09

to Kent
Tohle je problem Revolveru. Nekdy to jde dobre a hra je vyrovnana, ale obcas si clovek pripada, ze dela neco blbe, jenze nedela. Proste to tam Ned sype jak na bezicim pasu a ty s tim nic nezmuzes. Konecne vyndas gatling a zase ti ho necim svesi. Nekdy je to obracene a karty hraji ve prospech Coltyho, ale prijde mi ze spise mene casto. Ned to ma asi o trochu lepsi.

14.5.2012 20:45:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Další masakr
Tak jsem si zahrál s malou opět Revolver a opět jsem hrál za Coltyho. No řeknu, že takovou řežbu jsem už dlouho nezažil. Vše se rozhodovalo v posledním kole,kdy jsem měl naživu pouze Havrana. Před tím padl i Kožka a to těsně a tak se hrálo kolo navíc. Na bojišti sem měl vyložený Jackonovic klan, déšť ukel a wichestrovku. Miki měla sice zástupce o palebné síle 2 a 3 a k tomu bizony, ale ty jsem ji ve svém tahu zničil. Měl jsem sice ještě kulomet, ale zbyla mi už jen jedna karta a tak jsem ho nemohl vyměnit za šlabší kartu, páč jsem zničil bizony. Kdybych je tam nechal a vyložil kulomet (palte do nich chlapi bych použil k vyložení kulometu + kartu co mi zůstala) stejně by to byla stejná síla. No Miki dolízla další kartu zýstupce 3 a odhodila z ruky svoji poslední kartu a tím pádem mě o 1 překonala. Ale byl to fakt tuhý boj.

31.5.2012 21:20:52

První dojem
Zdarec, dnes jsme to poprvé zahráli. Z osmi her vyhrál 7x Colty, celkem nepoměr. Každopádně hru úplně žerem, je výborná!

2.6.2012 21:33:37 | Upraveno autorem (porovnej)

to SenjorOta
Možná se mílím, ale nehráli jsme těch her jen 6?
Pokud počítám, že jsme byli tři, každý hrál z každým dvě hry (jedna za Colta, druhá za šerifa), tak je to 6, ne?

Pokud vím, tak jednou šerif vyhrál a postřílel na posledním políčku všechny bandity.
Pak Colty dvakrát uprchl přes mexickou hranici (obě hry v mé režii :)), pak dvakrát ujel sám vlakem a jednou to zvládl společně s Mámou.

3.6.2012 10:55:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Tormentr
Jo máš pravdu už mi neslouží paměť tak dobře :)

3.6.2012 11:04:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Tormentr
2x útěk přes mexickou hranici během 6ti her? Tak to tedy smekám :). Hrál jsem tu hru snad 40x a povedlo se nám to jen 1x (nyní už hrajeme pouze s 10 kostkama na hranici).

3.6.2012 12:35:42

Vybíráme z Bazaru

First Rat
First Rat
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas