Resident Evil: Nightmare

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Resident Evil: Nightmare - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Resident Evil Deck Building Game
Resident Evil Deck Building Game - Alliance
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Jak L. Hueng
Tylar Allinder
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prve dojmy

Vcera mi tato expanzia dorazila do mansionu, ale hned na prve otvorenie zomna zivala prazdna krabica plna vypchavok a pien. Ked som hlbsie zaostril, nasilel som tam 3 kopky karat a dividre, vellla dividrov. Ok nebudem tajit, ze som vedel do coho idem. Na prvy pohlad sa Nightmare zda stihly, ale po precitani karat a zisteni, ze sa najma jedna o storage box + dividre pre kazdu vydanu kartu + pre kazdy mansion osobitne, predelenu na dve casti, hraca zahreje pri dusi. Cize + pre Bandai (avsak az pri 4tom produkte zo serie ?), karty sa vmestia do krabice s dividrami aj v obaloch ( v nepriehladnych sleevoch, ktore odporucam ak nechcete aby sa vam karty zohynali). Co sa tyka obsahu karat a prinosu do hry. Za prve, NIGHTMARE neprinasa ziaden novy game mod ako partner alebo infect rozhodne boli. Avsak sustredi sa opat na druh strategie samotneho priebehu hry. Sustredi sa na vacsi inventory. Karty su v duchu: +5 G +5 A za kazdu kartu v inventory. Alebo +5 jednej zbrani za kazdu kartu v discard pile, dalsia vam zasa zahadzuje rovno celu library do discard pilu. A perlicka je racoon city police department. Ten vam odomiela karty z inventory do discardu az kym nenajdete nejaky weapon ktory si nasledne liznete do ruky (nice one isnt it?). Hrdinovia su zasa sustredeny v duch sado maso. Pracuju s tym, ze si davaju dmg za to aby ste ziskali karetnu vyhodu. Napr: deal 10 dmg to your hero draw card alebo if one other character has 30 or less health get +2 cards atd. U mna jednoznacne favorit celej krabice je mysterious mask (When the mys. mask defeats an infected trash one card from you discard pile). Podla mna tato postava v scenaroch so shattered memories s inou trashovackou lahodi snad kazdemu hracovi (everytime an almost ideal hand). Pekna vychytavka je Mind control, chose another player and he reveals his hand, then choose one card with cost 70gold or less and discard it, then apply its effect and bonus icons twice (WHAT? seriously guys?). Mansion je plny masiarov a priser s efektom ktory vam dost zneprijemni zivot. When hunter is revealed the player with the most decorations gains -20 permanent life loss.

Umna je to skvely pridavok do RE DBG a plne ho odporucam, zatial jedine miesto kde ho u nas zohnat su Tomovky. Pre kolegov z Ceska je to parada pretoze nemusia platit sialene postovne. Ja som si ho zaplatil ale nelutujem ani na chvilku a naopak tesim sa kedy karty oddtestujem.

Budem priebezne informovat.

Iba pre info Bandai oficialne ohlasil 5tu sadu ktorou bude MERCENARIES (konzolaci/PC gamery iste vieme vocogo), zatial uverejnili info, ze konecne vyjdu pravidla pre custom mansion building.
17.2.2012 10:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

přídám kapku do ohně
Skipp 25 to popsal pěkně.
Mě potěšily hlavně noví zombáci, kteří krásně doplňují zombaky ze základu a mercenary rozšíření. Takže po roztřídění mám krásné dva příběhy plné živých hnusáků, které potkáte v PC verzi Residenta 4 - Španělská mise a Resident 5 - Africká mise. Každá mise takhle dostane zpět svůj příběhový ráz.
Když jsem hrál jen základ, štvalo mě, že jednou na mě vyleze španěl s kosou, pak černoch na motorce, pak nějaký Iluminádos Monk a pak technik z Racoon city.
Akční karty jsou opravdu zpestřením a doporučuji je nepoužívat všechny, pouze vybrat po dvou kartách z každého balíčku, zamíchat je a rozdat/vybrat po 2 kartách každému hráči jako bonus k základní výbavě.

7.9.2015 16:26:53

Vybíráme z Bazaru

Alchymisté
Alchymisté
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas