Resident Evil Deck Building Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Resident Evil Deck Building Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Bandai
Autoři: Tylar Allinder
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

První dojmy

tak po dnesni partii se Sydem muzu rict, ze se mi to libi. Predtim jsem to zkousel zahrat jako solohru a pak jeste s kamaradem, ktery s deckbuilding hrami nema zadne zkusenosti a po techto dvou partiich jsem byl na vazkach a nevedel jsem, co si mam myslet, protoze me prisel Ascension lepsi. Dnes uz mam jiny nazor, takze sem pisu postrehy, co se mi libi a co ne.
Libi se:
1. graficke zpracovani
2. poradac na karty v krabici
3. 3 ruzne typy hry
4. kazda postava ma jine vlastnosti
5. scenare

nelibi se mi:
- nektere karty se po rozbaleni divne krouti
- nahodny vyber z balicku potvor, i kdyz si nedokazu predstavit, ze by to bylo jako u Ascension
- solohra je podle mne o nicem
- pravidla sita horkou jehlou
- delka hry mi na karetku prijde trochu moc, neni to filler na pul hodiny :-)

Abych rozvedl jednotlive body>
1. jedny z nejhezcich karet, radim je na stejnou uroven jako treba Warhammer Invasion
2. ocislovane chlivky mi ze zacatku prisly jako zmatene, zvlast kdyz do nich musite nastrkat po skonceni hry presne do spravnych chlivku. Jenze pak jsem zjistil, ze kouzlo je prave ve scenarich, ktere rikaji, jake karty se maji pro dany scenar pouzit. Podle souhrnu karet na zadni strane pravidel jde krasne najit, kde co je a vytahnout z krabice rychle to, co je potreba. Tudiz uklizeni trva dele, nez pocatecni setup.
3. da se hrat Story mod, Mercenary mod a Versus mod. Zatim jsme hrali jen Story mod, kde se klasicky snazi hraci ozbrojit a likvidovat prisery. Hra konci po likvidaci te nejsilnejsi potvory v balicku, coz je celkem orisek.
4. toto je skvela ficurka. Kazda postava zacina s jinym poctem zivotu a jinymi vlastnostmi, tudiz se za ne i jinak hraje. Navic jeste ma akzda postava dve urovne, na ktere se splha zabijenim potvor. Na kazde urovni je jina vlastnost.
5. toto je tak proste a pritom tak genialni. Ruznym pocatecnim setupem karet v Resource area, tedy tam, kde hrac nakupuje karty, se meni raz hry. Nejde ani tak o zbrane, ty jsou pokazde stejne, resp aspon v tom, co jsem doted odehral, ale o akcni karty. To je koreni teto hry, protoze tyto karty davaji moznost combit karty do sebe. Hrali jsme scenar, ktery je zalozen na interaktivite hracu takze tam byla karta, ktera dovoluje hraci otocit vrchni kartu z dobiraciho balicku jineho hrace a pokud je tam zbran, tak si ji vezme. Coz v pripade bonusoveho rotacniho kulometu, na ktery jde narazit jenom v dome, zamorenem priserami, celkem zamrzi :-)

No a zapomnel jsem zminit kartu vyse zmineneho rotacniho kulometu, alias Gatling Gun, ktery da tolik damage, kolik do nej date naboju :-)

Jsem zvedav na versus mod, kdy si jdou hraci po krku a nejsou tam prisery. V Mercenary modu hraji dva tymy proti sobe, takze 1 vs 1, 2 vs 2, pripadne pisou, ze zkuseny hrac muze hrat proti dvema nezkusenym.

Co se tyce delky, tak to rozhodne neni hodina, spis vic. Ono zalezi, kde je v balicku priser ten hlavni zaporak, protoze neporazene potvory jdou naspod balicku, takze nez se k nemu prolizete, tak to muze celkem trvat. Ja na nej natrefil celkem trikrat, nez ho nakonec dostal Sydo s ultimatnim kombem :-)) Hrali jsme to 2 hodiny.
20.12.2010 18:28:04

rbx
ufff dve hodiny mi prijde docela dost cece :D ale zase ruzne Dominiony stejne hraju vickrat za sebou. Na druhou stranu jestli to bylo dve hodiny zabavne tak proc ne. Pravidla jsem koukal a prisla mi srozumitelna pro hrace deckbuildingu, jsem zvedavej jak se s tim popere bracha.
Solo mody u her mi prijdou vetsinou zvlastni, popravde nez na solo varianty si radeji zahraju na pocitaci (i kdyz Dungeon twister 2 byl zajimavy).
Hodne se mi libili postavy ze kazdy ma proste neco sveho a navic lze levlovat.
Kdyz jsem na to koukal a pak to vracel do poradace tak jsem to tam daval nahodne :D nicmene taky se nejake zvastne krouti :). Jsem zvedavy az si to zahraju.

20.12.2010 20:57:46

rbx

falco
pravidla jsou srozumitelna, ale pri hre prijdes na par veci, ktere ti jasne neprijdou, nebo alespon mi neprijdou logicke. Napriklad v kazdem tahu, muzes zahrat 1 akci, 1 nakup a 1 explore. A 1 nakup znamena, ze i kdyz mas penez jak slupek, tak muzes nakoupit jen jednu kartu. Existuji karty typu Merchant, ktere zvedaji pocet nakupu. A me treba neni jasne, jestli 1 nakup znamena nakup libovolneho mnozstvi karet z jednoho zdroje, tedy z jedne kupicky, nebo nakup pouze jedne karty. Pokud by sis mohl nakoupit libovolne mnozstvi zdroju z jedne kupicky v ramci jedne akce BUY, tak se hra podstatne urychli. Tak jak jsme to hrali my, tak trvalo dost dlouho, nez ses naboostroval.

20.12.2010 21:32:47

rbx

Falco
tak jsem procital FAQ a az an jednu vec jsme to cele hrali dobre. Jedine co jsme hrali spatne bylo to, ze kdyz se ma trash (-nout) karta, tak se dava dospod sveho balicku v Resource area.

20.12.2010 23:01:00

to rbx
uroboros aheri - tedy hlavni zaporak - se neporazen nedava naspod baliku, ale pisou na nem 'Shuffle'

22.12.2010 21:42:55

ndru
Však ano, ale rbx to myslel tak, že když Uroboros sedí někde dole, tak se Mansion nepromíchá dlouho a musíš jí projít celou.

22.12.2010 21:51:29

uz mlcim
uz mlcim

22.12.2010 21:59:40

rbx

ndru
mas ale pravdu v tom, ze jsme to hrali blbe a davali dospod. Ale i tak je docela dlouha doba, nez se k nemu prolizes, pokud je naspodu. To ale nevadi, protoze Mercenary mod je velmi rychly a hodne zabavny a musis do nej jit s uplne jinou strategii, nez do Story modu. U Mercenary plati, ze kdo se boji, s..e v sini :-)

22.12.2010 22:06:01

rbx
tak mozna house rule ze ho das "nekam doprostred" je mozna nasnade :), jsem na to zvedavy :).

22.12.2010 22:15:01

rbx
Kdepak, Uroboros se míchal, ty už si nepamatuješ, jak si do něj 3x narazil? :)

23.12.2010 09:13:23

rbx

sydo
tak uz vim, s kamosem jsme ho davali jen naspod a proto jsme to hrali tak dlouho...

23.12.2010 11:17:23

tak vcera dve solo hry
konecne. jako solitaire je to takove bez herniho tlaku, ale docela prijemne
s barrym na 2 lvl a jeho magnum (dokoncem jsem trashoval gatling) jsem v pohode odstrelil vsechno (75 dmg). takze uroboros s 90 zivoty byl pro mne prekvapeni. obzvlaste kdyz byl u konce balicku takze se nemel moc do ceho zamichat

26.12.2010 10:09:43

cim dal lepsi
tak jsem si dal dneska dalsi hru
a podporil ji RE:Afterlife (bez 3D)

30.12.2010 23:37:53

supeeer
když už byl skoro konec a museli jsme na zatroconu na oběd, tak mě nešlo ani odtáhnout, když jsem měla raketomet čí co to bylo :-D prostě dokonalá hra pro mě

16.1.2011 21:17:33

první dojem z RE + offtopic :)
Včera jsme to zkusili. Dali jsme si Story mode s prvním doporučeným setem. Já si vylosoval Barryho, přítelkyně Jill. Nemá cenu se tu rozepisovat o pravidlech, je to prostě Dominion říznutý Thundestonem v Resident Evil universu. Začnu spíše kriticky, pak budu trochu chválit a na konec budu trochu skeptický :).

Co je na této hře rozhodně špatně, je kvalita karet, které se po vybalení začnou všelijak kroutit. Mám sice karty v obalech, takže to není tak vidět, ale je to prostě špatně :). Další věc je naprosto nepochopitelně vyřešený insert. Chystání a sklízení hry trvá málem, tak dlouho jak nachystání Descenta (tohle berte z nadsázkou :) ). Místo pozic popsaných názvy karet (tak jako v Dominionu) jsou pozice očíslované. Ok, člověk by si řekl, tak snad budou čísla i u těch přednastavených setů, ale ono ne :). Je třeba přečíst si kartu v setupu, pak najít na konci pravidel její přiřazené číslo a pak teprve můžu podle toho čísla hledat karty v krabici. Fakt úžasné. Navíc chybí karty pro nastavení náhodného setu.

Ze začátku jsem ani moc nechválil grafiku karet, protože to jsou jen screenshoty ze hry (čili žádná extra práce), ale po té co jsem si zahrál 2 díly RE (o tom pak více v tom offtopicu :) ), jsem celkem spokojený :).

A teď za pozitiva. Bude to stručnější, protože mám rád Dominion a v podstatě se mi líbí i Thunderstone (jen mám k němu výtky ohlededně kombení a nakupování). Takže mě i přítelkyni se to líbí. Je tam nákup, tvoření balíku a zajimavé souboje, kdy musí přijít do ruky munice do zbraní aby bylo možné střílet (podobně jako v Thunderstone světlo a nějaké ty zbraně + hrdninové). Specifické vlastnosti postav, které se odemknou až po určitém počtu zabitých monster se mi taky líbí (nakoupil jsem Barrymu pár magnumek a hned střílel za 75 damage :) ). Další věc je, že v Thunderstone hráči vidí první 3 potvory z balíku. V RE jdou hráči do souboje na slepo a buď jsou úspěšní nebo dostanou na budku. Takže systém se mi líbí, nejsou tam taková komba jako v Dominionu, ale přišlo mi že to jde lépe než v Thunderstone (celou dobu beru v úvahu jen základní Thunderstone, rozšíření údajně Thunderstone dost vylepšují).

Co mi ale docela vadilo (a naštěstí se to týká jen story mode, ty další 2 mody už by mohly být lepší), byl cíl story mode. Tedy zabít Uroborose, který má 90 health. Možná, že jsme měli balíky málo nakombené, ale já měl pocit, že ho mám celkem dobrý. Měl jsem ho očištěný o všechny základní karty, takže jen ta lepší munice, magnumky, nějaké přibírání karet a nějaké deadly aim a reload + rotačák co jsem našel v mansion decku. Ale těch 90 damage přišlo velmi zřídka (většinou jen s tím rotačákem), jenomže to samozřejmě vždycky přišel nějaký usmrkaný zombík. Takže hra se protáhla na více než hodinu a dostala se do fáze, kdy byly v mansion decku 2 karty - Uroboros a raketomet. Měl jsem to už delší dobu jasně vyhrané (měl jsem skoro 2x více dekorací než přítelkyně), ale bylo třeba zabít Uroborose (i když jsme se na to samozřejmě mohli vykašlat). Takže po pár risknutích přítelkyně, kdy doufala, že narazí na ten raketomet, vždy narazila na Uroborose, který ji sejmul. Mě pořád nějak nechtěl přijít rotačák, tak jsem to taky risknul, narazil jsem na raletomet a v příštím kole jsem si ho přes Reload vytáhl z discardu a rozmetal jsem s ním Uroborose :). Ale byla to fuška a podle mě to není moc vychytané. Já bych zkusil Uroborose vytáhnout z mension decku, dát bokem a jakmile by na něj někdo měl a věděl by, že když ukončí hru tak vyhraje protože má více dekorací, tak by ho sejmul a nemusel by čekat až se vyprázdní mension deck nebo jestli na něj náhodou nenarazí (s potřebnou výzbrojí).

EDIT: Každpádně mi RE sedí více než Ascension, který je díky těm kartám, které plynou a nejsou stabilně v nabídce, hodně o náhodě a nejde si tam moc stanovovat předem strategii.

A teď ten offtopic. Okolonosti (neznalost postav z této hry) mě donutily (ač už hry na PC skoro vůbec nehraju) zahrát si RE i na PC. RE znám jen z filmů. Začal jsem čtvrtým dílem, protože jsem první nějak nemohl rozchodit. Pátý by mi nejel :). Byl jsem překvapen tím, že tam je absence lekacích scén a celkově je to spíše střílečka než survival horror, který jsem očekával. Hrál jsem všechny silent hilly kromě pátého (lterý bych taky nerozjel) a ten mi seděl více, méně střílení, více strachu. Dodnes nezapomenu jak jsem se v Silent Hill 4 brutálně lekl, když jsem vešel do místnosti, ve které byla hlava nějaké anime japonky přes celou obrazovku. Nebyla to vůbec nechutná scéna, ale fakt jsem to nečekal :). No ale později mě celkem to střílení těch podivných person začlo bavit a atmošku to taky mělo.

No a před chvílí jsem dohrál první díl, který se mi podařilo rozchodit přes emulátor. Problém byl, že mi to nešlo ukládat, protože to chtělo memory kartu, takže jsem ukládal přes emulátor, což šlo dělat kdykoliv a tímto jsem defakto cheatoval :). Dokonce jsem to hrál na obtížnost beginner a přes to v konečné fázi hry jsem měl docela problémy. Přišel mi RE 1 o hodně těžší než RE 4 a než všechny Silent Hilly :). Je sice pravda, že to konzolové ovládání na jednoduchosti moc nepřidá, ale i tak nejsem v takových hrách moc kovaný. Střílečky a akční hry skoro nehraju, jen ty které mají atmosféru a šťávu :) (Doom 3, Half-life...) a Playstation jsem nikdy neměl. Takže jsem dohráním těchto dvou dílů poznal 9 z 10 postav v této karetce a celkem jsem se pobavil. RE universum je sice béčkové, filmy taky, intro z RE 1 je snad i céčkové :), ale celkem se mi tyhle zombárny líbí a příběh těch postav je někdy zajimavý. I na Resipedii jsem si trochu početl...

17.1.2011 17:09:03 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
co se tyce insertu, tak souhlasim s tim, ze uklizeni je narocne. Ale po par hrach muzu rict, ze to chystani jde skvele od ruky. Proste vzdy vytahnes podle cisla typ karty a je to. Takze me to az tak blbe neprijde, i kdyz ze zacatku jsem taky nadaval.
Co se tyce kvality karet, tak mas pravdu - nektere se proste krouti :-( Je zajimave, ze jen nektere a jsou to jednotlive kusy.

No a jinak ti muzu rict, ze Story mod je asi ten nejhorsi.:-) Dali jsme se Sydem dve hry a sli na Mercenary mod, ktery je super.

17.1.2011 17:21:43

rbx
Kdyby ta čísla byla i u těch přednastavených setů, tak je to ok (i když je prostě lepší když je místo čísla přímo název). Ale takhle musím furt koukat na poslední stránku z pravidel, to je prostě otrava :).

jj, jsem zvědav na mercenary mode, který bude určitě kratší. I ten versus mode může být zajimavý. Story mode zkusíme s tím home rule co jsem psal. Prostě Uroborose vytáhnem z mension decku a jak na něj někdo bude mít a bude chtít hru ukončit na na něj prostě zaútočí místo explore mension.

17.1.2011 17:33:22

mercenary mode
Tak jsme dneska zkusili mercenary mode - sourozenecký souboj - Chris Redfield vs. Claire Redfield. Je to lepší než story mode, to je bez debat. Dostal jsem pěkně natřískáno o více než 100 bodů (udělal jsem jen jedno kombo za celou hru). Ale když se podívám na startovní balíček Chrise a jeho schopnosti, tak je to na první pohled pěkný looser oproti startovnímu balíčku a schopnostem Claire :)

31.1.2011 12:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
no a kdy uz konecne zkusite ten versus mod. K tomu se zatim nikdo nedostal :-)

31.1.2011 12:55:40

rbx
příště :)

koukni pls do vlákna pravidla ;)

31.1.2011 13:44:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Versus mode
právě jsme dohráli versus mode. A podle mě to je super. Bavilo mě to ještě více než Mercenary mode. Je to ještě rychlejší a ještě svižnější. A hlavně je to řežba, kdy se pícháte i noži každé kolo a modlíte se ať přijde green herb abyste se mohli doléčit :).

Přítelkyně sice po hře říkala, že raději zabíjí ty zombíky v sídle, ale mě se z těch 3 módů líbí nejvíce asi ten Versus mode.

1.2.2011 12:31:16

Beholder offtopic
jenom k tem PS1 RE pres emulator - ono je treba memcartu vytvorit (soubor) a nakliknout jako soubor, do ktereho se ma hra standardne ukladat. Udelas si normalne memcard 1 a 2 a fakci to jak kdyz pichnes memory kartu do konzole. ale na druhou stranu k tomu dnes nevidim duvod, ja ukladam pod emulatory SNESu a PS1 na PC taky kdykoliv. Nervu, kdy hledam ve hre savepoint na NDS nebo PS2, jenom proto, ze hru potrebuji nutne ukoncit, si uzivam dost. Resit to jeste na PC, byt pres emulator konzole, to uz fakt ne:-)

1.2.2011 13:26:40

Ringo
Tak ono to ukládání jen u savepointů je klíčový prvek napětí a frustrace u survival horrorů :)

1.2.2011 13:46:08

Beholder
to jo no, u plosinovwek a pod. to asi bude totez. Ale u RPG je to hodne frustrujici zalezitost, kdyz projdu pulku sahodlouheho dungeonu a po hodine hrani zjistim, ze nekam specham a musim an pul dne odejit a savepoint nikde. Ale to je mimo zdejsi tema. Kazdopadne jsem tim chtel jen rici, ze tu mem kartu lze v tom emulatoru nakonfigurovat. RE2 si uz tak muzes zahrat plnohodnotne:-)

1.2.2011 13:59:55

Pecka
No tak vcera mi dosla gameska + obe rozsirenia. Zatial som stihol okukat len zakladnu krabicu a cisto prve dojmy. Parada, klobuk dole, production value na urovi. To ohynanie karat ... uprimne som sa toho bal lebo som veteran v TCG hrach tak mi na kvalite spracovania karat dost zalezi ... mierne ohnute "doslovne miere ako foil v MTGcku ku prikladu" boli len posledne karty v balickoch a to vobec neni ziadna tragedia. Co sa tyka gameplayu, ten nemusim rozoberat uz sa o tom kade tade valala diskusia. Duch to resident evilu rozhodne ma, je to rezba ... hra je cisto na odreagovanie sa ziadne krrkolomne mechaniky no proste pekny darcek ... odporucam, ak sa vam to teda podari zohnat.

22.12.2011 14:10:58

skipp25
ony se ty karty začnou ohýbat až postupně časem. Hned po vybalení jsou téměř v pořádku, ale pak to začne...;)

22.12.2011 14:22:05

Vybíráme z Bazaru

Magic: Alara basic land set 2
Magic: Alara basic land set 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas