Red November - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké je hraní

Může se někdo podělit o herní dojmy z této hry? :)
27.6.2009 16:12:57

Již brzy
Už brzo, kámoš mi za týden doveze anglickou verzi z USA, nemůžu se dočkat :-)

29.6.2009 07:58:36

Eyron - již brzy
... tak co, už nastala doba, aby jsi se podělil o dojmy z hraní? Nebo někdo jiný.

2.9.2009 18:04:00

Red november
Hrál jsem ho bohužel jen jednou na Osadních UHry a byl jsem nadšen. Hra tedy skončila beznadějným neúspěchem, ale má atmosféru a líbilo se mi. Samozřejmě nemohu zhodnotit celkovou hratelnost po 10ti a více partiích, ale s jejími minimálními rozměry je to ideální hra i někam, kam nést Railroad tycoon, nebo větší deskovku s pevným hracím plánem nehodí. Já doporučuji.

2.9.2009 19:10:30

RN
Taky jsem hral jen jednou a taky se mi to dost libilo a nekdy to rad zkusim znovu, protoze jsme fatalne selhali:) Otazka je znovuhratelnost, dokazu si predstavit, ze se to casem ohraje. Ale cena je prizniva a dostanes za ni prekvapive dost materialu v prekvapive malem baleni:)

3.9.2009 09:09:37

První dojmy
Něco už jsem odehrál, takže: Je to snadná, relativně rychlá kooperativní hra, veselá, hodně o náhodě. Pravidla vysvětlíte za pár minut. Mě se tahle hra líbí, je to taková ta hra, kterou si můžete v pohodě zahrát s "nehráči". Co se týká hlavních úskalí, je to náhoda (fatální u hodů kostkou, částečně i u náhodného braní předmětů). Co se týká znovuhratelnosti, ta sice není bůhvíjaká, ale zas se podle mě od takovéhle hry nedá úplně očekávat,že každé zahrání bude jiné a nové, není to Arkham :-)
Jak psal Cholerus: Malá, skladná, kooperativní, zábavná věc...

3.9.2009 11:48:05

tuhle hru beru
Tak Red November je již objednaný.
Komentáře ke hře mi pomohly při výběru a vzhledem k tomu, že Kren udělal super překlad pravidel, tak není co řešit. Tuto hru mám v úmyslu hrát s celou rodinou, tak se snad bude líbit. Jak znám děti tak určitě, manželka - to je velký ?

3.9.2009 12:04:51

to Deth i ostatní
Dík za poklonu k překladu, nicméně mi to připomnělo, že se musím zmínit o tom že mám v překladu pravidel drobnou chybičku.
Na str.15 v přehledu akcí je naprosto špatně uvedený spotřebovaný čas u tažení žetonů a u výměny žetonů! Nebudu psát jak to má být správně, protože stejná tabulka je také na přeložené referenční kartě, která je tady taky ke stažení - a tam je to správně. V nejbližší době to opravím, ale jestli si ta pravidla už někdo tisknul, tak si to v nich podle referenční karty prosím opravte.

3.9.2009 12:24:26

kren
... tak se prosím tě pak ozvi, až budou pravidla opravena. Ještě jsem si je netiskl, tak s tím zatím počkám. Jsem puntičkář, tak si v nich nebudu čmárat :-) .

3.9.2009 16:36:41

Dojmy
U mě první hraní dopadlo tak, že jsme se hodinu motali furt v pravidlech (přestože jsme si je přečetli odpoledne před hraním) a nebyli jsme schopní dohrát ani první kolo. Každej chápal pravidla trochu jinak, takže nakonec jsme skočili na youtube a našli si tam video s jednim zahranym kolem. Pak teprve jsme pochopili pár zásadních věcí. Hra určitě musí přejít do krve, aby se dostavila ta správná dynamika, takže si v týdnu plánuju dát učební single partii s více gnomama, abych se to pořádně naučil. Jelikož mám hlavolamy rád, tak to beru jako bonus ke hře a nějak zvlášť mě to netrápí a pocit frustrace už se vstřebal, takže další hraní určitě přijde.

6.9.2010 11:42:09

to Chase
Mohl bys prosímtě vypsat, která pravidla chápal každý trochu jinak? Protože jsem autorem překladu pravidel, tak by mne tahle otázka docela dost zajímala. nemyslím si totiž, že jsou pravidla napsaná až tak nejednoznačně, že by to každý pochopil jinak.

6.9.2010 11:48:12

Frustrace
Neboj, frustrace se zase objeví. Jakmile ti gnómové párkrát umřou, pochopíš proč :-D

6.9.2010 11:49:02

Kren
Zdravím. Používali jsme originální pravidla neboť s angličtinou kamarádíme a počítač jsme zapínali, až když jsme si řekli, že zkusíme zkouknout nějakou ukázkovou partii a po ní už bylo jasno, takže k pročítání českých pravidel tady na webu nedošlo, byť by to byl další krok, kdybychom na youtube nic nenašli. V originálních pravidlech chybí ukázková hra, která je v těch českých tady na webu, takže žádné obavy, můžeš se za ně pochválit:-) Jelikož jsem odpočatý po víkendu a pravidla mám už nastudovaný, tak si přesně nevzpomenu co nám dělalo největší potíže, ale bylo to tuším nejvíc kolem střídání hráčů, jejich pohyb po časový ose a kterýho Gnoma se která situace týká.

6.9.2010 12:09:17

Aradraug
Jelikož se do her poměrně vžívám, tak to beru jako správný velitel v rudé armádě: Nás mnogo. Ale až se mi zas nějakej vůl ve službě opije a přes jeho chrápající tělo zakopne druhý chytrák nesoucí životně důležité nástroje, přiznám, že budu uvažovat o auditu ve velení. Ale nic víc:-)

6.9.2010 12:15:41

to Chase
Jo, proto jsem navíc dával do těch přeložených českých pravidel navíc oproti originálu tu ukázku hry a FAQ od Faiduttiho. Jinak s tím střídáním hráčů je to pro toho, co to nikdy nehrál trošku na palici, protože je to takové, oproti jiným hrám, trošku netradiční. Ono je totiž třeba, aby vešlo do krve to, že ta stupnice je vlastně časová osa, a že jakoby všichni provádějí ty činnosti současně. Takže kdo je vepředu, tak je jakoby proti ostatním v budoucnosti, a tak musí zůstat stát, dokud ho někdo nepředjede. Takže se může klidně stát, že jeden a tentýž hráč může táhnout dvakrát po sobě, jestliže je úplně vzadu.

6.9.2010 12:17:30

to Kren
Jojo, to bylo ono. Ale to právě vyřešila ta ukázková partie. Tam byl problém, že normálně mám všechno o hře pročtený tady na webu, všechno vysvětlim, předvedu a hraje se, ale tentokrát jsem se nechal unést recenzí v den kdy jsem si šel pro jiný hry, takže jsem jí tam sbalil rovnou a za dva dny jsme šli hrát aniž bych to nějak zevrubněji prozkoumával. No a zatímco na ponorce kooperace funguje, v učení se pravidel moc ne. Riziková je hlavně věta "To je blbost, ukaž, dej to sem"´:-)

6.9.2010 12:35:57

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Expansion (sundrop) a Stretch goals
ISS Vanguard Expansion (sundrop) a Stretch goals
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas