Rallyman: GT - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Christophe Bouvier
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Podpořili jste někdo?

https://www.kickstarter.com/projects/148661905/rallyman-gt?ref=discovery,
17.11.2018 11:12:48

nerozhodnost

nevím jestli koupit původní Rallyman a nebo podpořit tohle, mám trošku strach jak budou u sebe držet ty hexové dílky tratě

17.11.2018 17:30:49

Mapa
Mě se ta hexová mapa a celkově to zpracování líbí víc v nové verzi. Vypadá to, že hexy jsou hlavní SG, takže tam toho bude asi opravdu dost.

Dodatek: Pokud se zadaří, a já věřím, že ano, pak je Championship pack za 15€ zdarma. Obsahuje: 12 nových dílů tratě, pravidla týkající se skóróvání a 8 nových tratí. To už bude asi poměrně obsáhlá hra. Se sadou kostek navíc by šlo možná zahrát i dva závody naráz.

17.11.2018 22:21:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Backeři
Trochu si tu troufnu orodovat za tento projekt. Poněvadž bych rád, aby se odemkl SG s expanzí, čímž by hra reálně zlevnila o dalších 15€.

Proti původní verzi je hra ve větším měřítku (cca. 1:144). Hexy mají slušnou velikost (strana 6,8 cm.) Hra se dále rozšiřuje o dva hráče (tedy 1-6). Zpracování hry, zvlášť po grafické stránce je prostě dechberoucí. Loïc Muzy se zase předvedl (francouzi to s grafikou prostě umí). Jean-Christophe Bouvier autor hry je rally pilot, což je ze hry krásně cítit.

Motorem hry jsou kostky. Ve hře jsou 3 druhy kostek. Kostky převodových stupňů. Ty se používají vzestupném nebo sestupném pořadí, podle toho, jak chcete jet. Pak kostky setrvačnosti a nakonec kostky brždění. Na kostkách stojí celá strategie závodu. Kdo to neustojí, může skončit mimo trať. Nechybí ale ani různé druhy pneumatik (v KS verzi 3 druhy), které definují vlastnosti vozu.

Výhodou kostek je jazyková nezávislost hry. Pokusím se do konce kampaně sem nahrát aktuální pravidla. Snad mě admini podpoří a v šibeničním termínu je schválí. To jen pro ty z vás, kdo třeba váháte. Díky :)

20.11.2018 15:45:46

Backnuto
Ja to backnul,hned jak jsem zjistil ,že je to na KS .

20.11.2018 17:06:38

Bastacka
:) Díky ..

20.11.2018 20:00:38

Rukavička
...na první pohled super - grafika se mi hodně líbí. Původní jsem nehrál, ale sázím na "veterána" v novém. Podpořil jsem před pár dny...nahráním pravidel jsi myslel cz verzi?

20.11.2018 20:37:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Novy vs. stary
Mam puvodniho Rallymana i s rozsirenim A musim naopak rict, ze jeho mapy a variabilita se mi libi mnohem vic. Soucasne hexy mi svou velikosti i trati vic pripominaji podobne hry (Formule apod - myslim graficky). Z tech puvodnich map mam skutecne pocit mini rally. Tady je to takove "sterilni" :-(. Otzak je, jaka budou pravidla.

20.11.2018 22:19:52

Design
Hexy jsou možná potenciálně variabilnější, ale mě se taky nelíbí přerod z rally na spíš okruhové závodění, takových už tu pár máme :( A nikde na KS stránce nevidím zasněžené tratě, jako jsou v původní hře.

21.11.2018 02:18:46

Tratě
Hexy jsou oboustranné. Jedna strana je venkov, druhá město. Sníh myslím není, ani zimní pneu. Neřekl bych, že trať musí být spojená do okruhu. Hra bude obsahovat kampaň, kde se budou tratě stavět podle daného layoutu, ale je možné si postavit vlastní trať. KS verze obsahuje most pro mimoúrovňové křížení tratě. Rallye se tak da rozdělit do různých etap. Svoboda je v tom veliká.

Dodatek: Okruhem byla asi myšlena jízda po asfaltu, nikoli v „terénu“.

21.11.2018 07:23:47 | Upraveno autorem (porovnej)

backnuto

tak jsem taky podpořil, rovnou jsem si nacenil i sadu kostek navíc. Jinak taky souhlasím s Borghalem že mi tohle rallye moc nepřipomíná. U mě jde o to že hledám nějakou závodní hru do sbírky a tahle se mi mechanikou líbí nejvíce.

21.11.2018 07:36:03

název hry
tahle hra vypadá velmi dobře, není to ale Rallyman! Je to "GTman". Není to o rally, je to o závodech GT. Pravidla hry vypadají zajímavě, ale princip klasického rallymana se mi zatím zdá lepší a tématičtější. Každopádně si myslím, že to bude skvělá závodní hra, až na ten název!

21.11.2018 12:43:49

GTman
Já tomu názvu z marketingového hlediska rozumím, jen je mi to líto, protože mi rally přijde mnohem atraktivnější než GT závody.

Jasně že si z toho nemusíš postavit uzavřený okruh, ale chtěl jsem tím říct, že ten design je asfaltových hexů je přesně jak z nějakého dokonale udržovaného závodního okruhu. Kdo hraje videohry, více Forza Motorsport a méně DiRT Rally...

21.11.2018 13:01:30 | Upraveno autorem (porovnej)

tondakolik
Rallyman mám ve wishlistu min. 2 roky a za tu dobu se tu objevila jen tvá nabídka.
Takže když se objevil na KS ,byl jsem hodně rád.Mě osobně je jedno, jestli to bude rally nebo gran turismo.Hlavně když bude dobrá hratelnost.

21.11.2018 13:05:41

Podporene
Tak som sa nakoniec rozhodol projekt podporit. Vyzera to zaujimavo a z letsplay je citit zavodenie a to mam ja rad. Povodne som chcel ist do Reichbusters ale hra okrem vizualu neprinasa nic co by uz hry ktore vlastnim nemali.

21.11.2018 19:59:05

Deskofanatik
Ze zvědavosti, jak moc je Reichbusters o plížení a jak moc je to obyčená taktická bojovka? Co máš doma, co je tomu moc podobné?

21.11.2018 21:35:11

rozšíření
Otevřelo se nové rozšíření GT5. V KS kampani stojí 9€. Je v něm 6 modelů ze staré školy. 5 rychlostí a turbo kostka. Trochu jiná strategie jízdy ..

22.11.2018 07:02:55

Borghal Rantipole
"Mimo Rallyman GT" Hlavne sa nerozhoduj podľa môjho názoru lebo z Reachbusters som videl jeden letsplay a prečítal pár viet, ale mám doma hry ako Massive Darkness, Earth Rebor, Deep Madness, Zombiciede, Dark Souls a aj keď je asi hlúposť to nejako porovnávať, tak všetko je to v podstate o tom, že hod kockami rozhoduje o tvojom útoku obrane a pod + toto všetko nejako modifukujú karty. Nehovorím, že to je zlé, ja mám takéto hry rád, ale hry ktoré som spomenul presne toto obsahujú, takže pre mna je zbytočne pridať ďalšiu podobnú hru do zbierky. AJ keď téma ma dosť zaujala. Možno keby je to čisto 2sv vojna bez tých scifi/fantasy prvkov tak sa aj nechám presvedčiť.

"K Rallyman GT" závodnú hru ešte v zbierke nemám a toto mi z letsplayu priško naozaj super. Včera oznámené rozšírenie som hnď pridal do mojej "objednávky". Verím, že tých 71k a rozšírenie zdarma dáme ako nič :). Myslím že ten kto má rád závody a jeho zbierka takýto typ hry ešte neobsahuje by mal do tohto určite ísť.

22.11.2018 08:51:39

KS
Dlho som odolával... dlho... a silno... ale Rallyman GT nakoniec vyhralo. :)
Backnuté.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

22.11.2018 12:38:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Tak beta verzi pravidel jsem už nahrál. Teď jen, aby nám to admini co nejdříve vyvěsili. Finální verze pravidel se bude asi trochu lišit, možná v množství komponent, ale zásadní změny tam už asi nebudou ..

Prosba: Případné chybky mi prosím odpusťte. Snažil jsem se to sem dát co nejrychleji kvůli kampani.

Dodatek: Pokud vás odrazovala angličtina, víc už ji ve hře myslím není.

Všem milovníkům motorsportu ..

22.11.2018 21:56:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Poštovné?
Víte jak to bude s poštovným? V jaké bude výši? Vyplatilo by se spojit objednávku? Pokud je někdo s přispěvatelů z Prahy klidně bych se k objednávce přidal.

22.11.2018 23:16:10

poštovné
Je za základní hru 8e,za každou další +3e.
Je možné ,že tam bude nějaký malý příplatek za rozšíření 2e.

22.11.2018 23:46:33

Pravidla
mindlesSheep byl opravdu rychlý a pravidla už tu jsou. Kampaň nabrala obrátky. Myslím si, že to přes stovku půjde.

23.11.2018 10:37:28

Rukavička
Vdaka za ten preklad. Dnes som to uz prestudoval.
Pozeral niekto vcerajsi stream ?? Alebo ma niekto nejake info o dalsich addonoch ?? Nejake by mali este pribudnut.

23.11.2018 18:37:22

nová verze

Nakonec jsem taky podpořil a to mě původní Rallyman moc nebavil. Na mě to i ve víc lidech bylo hrozně moc solo hra pro víc lidí.

Trochu tedy doufám, že tahle nová verze to změní.

23.11.2018 23:48:46

GT
Mě by se to líbilo moc, ale asi si počkám až to vyjde. Navíc bych uvítal i českej překlad pravidel.

26.11.2018 08:42:23

Vybíráme z Bazaru

Jedním Slovem
Jedním Slovem
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas