Rallyman: DIRT

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Rallyman: DIRT - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Holy Grail Games
Autoři: Jean-Christophe Bouvier
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Požadovaná částka dosažena za 15 minut!

https://www.kickstarter.com/projects/holygrailgames/rallyman-dirt
4.7.2020 21:00:57

Tabletopia
Hru je možné zdarma vykoušet na tabletopii.. což je super
https://tabletopia.com/games/rallyman-dirt

4.7.2020 22:31:55

Vs

nedávno se mi podařilo sehnat KS edici Rallyman GT ještě se mi ho nepovedlo zahrát se skupinou. Tak si říkám má smysl pořizovat i Dirt? Je někde nějaké porovnání?

5.7.2020 22:23:06

zkouska
Zkusil jsem hru na TT a musím říct, že je to poměrně zábavný :) a překvapivě i docela strategický. Pravděpodobně backnu
___
redaktor Deskofobie

6.7.2020 19:11:08

DIRT
DIRT je rozhodně výrazně strategičtější než GT. V DIRTu jedeš na čas, na konci každého tahu si vezmeš kartu odpovídající rychlosti, na kterou jsi skončil (místo položení žetonu vedle autíčka), čím vyšší rychlost - tím nižší čas. Navíc tvůj čas snižují žetony sekund (za házení kostek naráz), takže se ve výsledku čas počítá na sekundy.

V DIRTu je taky víc možností průjezdů jednou zatáčkou, jeden to vezme ve stopě, druhý to ve vyšší rychlosti vezme smykem a třetí zatáčku řízne... Pak dojedou k brodu a za ním skočí přes horizont... Potom najedou na sněhovou část rychlostní zkoušky a tam jejich šotolinové pneumatiky nefungují tak dobře...

Jenom pozor na to, že tohle je simulace rally, ve hře je minimum vzájemného kontaktu, minimum předjíždění a blokování. Není to až tak souboj s ostatními vozy jako spíše souboj s tratí, snaha o zajetí co nejlepšího času.

DIRT toho nabízí výrazně více než GT.
O podpoření GT jsem váhal, tady jsem neváhal ani chviličku!

7.7.2020 09:24:53 | Upraveno autorem (porovnej)

tondakolik
Hezky shrnuto, mně se na tom líbila ta kombinace strategičnosti, alias najít co nejoptimálnější způsob, jak trasu projet. A pak push your luck. Zkoušeli jsme to jen ve dvou na osahání mechanismů, ale jakmile se jeden vyboural (ja :D), tak bylo v podstatě vymalováno, protože dohnat tu minut ztrátu už téměř nešlo. Ve více hráčích, budou lidi víc riskovat ty hody naráz, aby nabrali drahocenné vteřiny a bude to ještě zajímavější. A musím říct, že je to opravdu hezky tématický. I ta drobnost, kdy první hráč má ty oranžové kostky, představující stres z první pozice a nezajetou trať.
___
redaktor Deskofobie

7.7.2020 11:16:35

RX
tak dnešní Update musí přesvědčit každého, kdo si nebyl jistý...

https://www.kickstarter.com/projects/holygrailgames/rallyman-dirt/posts/2887478

8.7.2020 18:02:50

tondakolik

No jestli sem spravne pochopil updare, tak na rozsireni Rx potrebujes jak Rallyman GT tak Dirt, takze me nic co by me nadchlo, ale libi se mi obsah zakladni krabice + 2 rozsireni k tomu a zatim toho vic nepotrebuju ????

9.7.2020 09:48:41

Rx
Taky mi prijde divne, ze k tomu rx potrebuju komponenty z gt. Uvidim, co budou dalsi expanze, ale kdyztak snizim pledge na ten zakladni.
___
redaktor Deskofobie

9.7.2020 10:11:21

Rx
Pro mě to je naopak jasná volba protože jako majitel GT teď vím ze ho 100% využiji včetně všech aut a taktizováni v DIRT mě láká více než ježdění v GT

9.7.2020 10:58:33

Gt + dirt
Rallycross zni jak oto co jsem od te hry chtel od pocatku, ale mam pochyby jestli tahle relativne jednoducha hra stoji za skladovani 2 a pul krabic a skoro 200€ - to uz mi prijde trochu silene.

9.7.2020 13:36:16

romero
tak jak jsem to pochopil, k RX potřebujete z GT jen žetony rychlosti - barevné žetony s čísly 00 až 6, které se pokládají vedle autíčka (dovedu si představit, že bych si takové žetony vyrobil nebo je nahradil šestistěnnými kostkami)
je ale možné, že potom některé možnosti nevyužiješ (například karty, které mají umožnit závodění nových tříd na tratích GT) jinak si ale myslím, že bez problémů můžeš RX rozšíření využít i pouze pro DIRT

9.7.2020 13:38:34

Rx
Co jsem aktuálně koukal, tak reakce backerů vzali v potaz. Raději kopíruji, abych nesděloval zavádějící info:

"Based on feedback we received about the RX expansion yesterday, we realize that although Rx is a crossover expansion, not all of you are interested in owning GT. We’ve heard you, and we want to make the expansion more accessible to all. We will now be including material in the expansion to allow those of you who only want DIRT to also play rallycross races! More information coming in today’s update. "

9.7.2020 13:52:12

update
V komentářích píší, že vyslyšeli prosby backerů a do rozšíření přidají komponenty, aby hra byla i pro dirt only. Palec hore
___
redaktor Deskofobie

9.7.2020 13:52:22

Rx

Ted v komentech psali ze daji do toho rozsireni vsechno co je potreba takze nebude nutne vlastnit GT ani delat nic homemade. Pry to bude v updatu

9.7.2020 13:55:21

fíha
teda jo... ono to tedy, jen tak mezi námi, dává smysl, aby to RX bylo "kompletní", ale stejně překvapili...

oficiálně:
We’ll be adding all the “GT” material necessary for Rallycross races (Gear markers, Weather tokens, the Round marker, some more Focus tokens, and adapted rules) to the RX expansion. This means that, without owning GT, you’ll be able to play Rallycross (and Ice Races) with just the Rallyman: DIRT core box and RX. All this is at no extra cost to you.

9.7.2020 14:17:24 | Upraveno autorem (porovnej)

RX
tak zatím jsem rozhodnutý jít do základu za 49 + 18 za RX, protože tak budu moci využít tratě i auta z GT. Uvidím po odhalení posledního velkého add-onu.

13.7.2020 18:01:43

jedu
zatim za 49

14.7.2020 00:12:15

Dirt vs GT
Já třeba pořád ještě s podporou Dirt váhám. Hrál jsem předchozího Rallymana, pořídil GT kvůli závodům více lidí.

u starého Rallymana pro mě byl problém, že hra ve více hráčích byla jen sólo, kde si defakto porovnáváte čas a ano, díváš se na jízdu soupeře, před Tebou nebo za Tebou, ale prostě mi tam vadilo to "nezávodění" v tom smyslu, že si jezdci neblokují dráhu, apod...

Což naplno GT splňuje.

Takže na jednu stranu mě to láká, na druhou přesně jako jeden z předchozích komentářů si nejsem úplně jistý, jestli uživím dvě hry na stejném principu. Když mám navíc rád i jiné závodní hry.

A hra, na kterou se těším nejvíc snad konečně ke konci roku na KS přijde v druhé edici...

14.7.2020 10:44:51

GT na Board game arena
Kdybyste někdo chtěli ještě před koncem kickstarteru přičichnout trochu k této hře (základní herní mechaniky mají mnoho společného s DIRT), tak na https://boardgamearena.com/gamepanel?game=rallymangt si ji můžete zdarma zkusit (solo, nebo i proti jiným hráčům) a rozjede to i slabší počítač (hra jede přes prohlížeč, nic není třeba stahovat). Ve hře jsou rozšíření všech možných tratí a GT4 i GT5.

14.7.2020 10:58:58

rozsireni
k zakladu prihodim zrejme R5 a Hillclimb (to vlastni nastaveni zni supr. Modifikovat auto na konretni typ trate je prece to, co dela rally). Rx mne nejak nelaka. Ani mne nebavi na to koukat jako na sport. Uvidime, co bude posledni rozsireni

16.7.2020 09:47:57

promo video :)
https://www.youtube.com/watch?v=4HDSfm5jj5w

16.7.2020 10:00:18

championship
usporadame nejake lokalni offline ZH championship?

16.7.2020 10:01:46

99
Já beru základ plus expanze, ono se to neztratí :-)
Ale celkem dobrý, když jsem si Rallymana kupoval někdy před 10ti lety, tak se zdálo, že se ta hra sama celkem rychle vyčerpala, ale tyhle nové možnosti tomu dávají koule.

16.7.2020 10:08:52

simik2016

Pěkně děkuji. Teď asi budu potřebovat i GT a zahučím tam za 200. :-D

18.7.2020 22:34:52

Kupuje někdo z Prahy?

Chtěl by někdo spojit objednávku? Podělili bychom se o poštovné.

19.7.2020 23:11:01

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas