Rajas of the Ganges

xxxxxxxxoo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Rajas of the Ganges - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Huch & Friends
R&R Games
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Jaké to je? Celkem dlouho venku a celkem se o hře mluvilo a tady nic, podělte se o své dojmy.
26.7.2018 14:38:38

rajove
Hrál jsem ve dvou a ve třech. Pravidla jsou velice jednoduchá, symbolika intuitivní.
Využití kostek jako surovin se mi moc líbí a v podstatě nikdy se nedostanete do fáze, že byste neměli, co dělat. Pokud vám tedy kostky nedojdou, ale to je chyba hráče. Díky karmě se dá s kostkami manipulovat - "flipovat" na opačné hodnoty. Občas i jednička nebo dvojka se hodí, protože se za ně dá chodit na jedny z nejsilnějších polí.
Extrémně uspokojující jsou komba akcí, kdy se díky postupu na milnících bohatství a slávy aktivují dodatečné efekty, které umožní provést několik činností naráz.
Doporučuji hrát pokročilou verzi, kdy si hráči uzpůsobují své desky království a bonusy po stranách.
Vizuál je IMHO velice pěkný, kostky jsou moc povedené, meeplové vypadají jako Indové :)
Navíc je to závod, tudíž hra nutí provádět co nejefektivnější akce a žene kupředu - herní doba je tak kolem hodiny (ve třech). Navíc výsledky byly většinou hodně těsné a vítěze většinou dělilo jen pár "bodů".
Mohu jedině doporučit.
___
redaktor Deskofobie

26.7.2018 16:31:49

přidávám se k chvále
Já se přidávám k hodnocení Yedle, fakt se mi hra líbila. Hodně povedený je konec hry. Kdy vyhraje ten komu se jako prvnímu podaří protnout stupnici peněz a stupnici bodování. Každý stupnice začíná na opačné straně.

Díky tomu nemusí být úplně jasné kdo jak na tom je nebo není.

Kdykoliv si to zahraji znovu

26.7.2018 17:58:53

yucata.de
Nově možnost hrát online! To musím zkusit... Jdu na pravidla.

10.9.2018 10:34:18

fajn hra s omezeným množstvím cest k vítězství
Je to fajn hra. Množství prvků a dvě bodovací škály svádí k dojmu, že nabízí více cest k výhře, o čemž ale silně pochybuji. Zatím jsem po deseti hrách na yucatě nenašel nikoho, kdo by mi ukázal, že se dá vyhrát jinak než co nejrychlejším získáním workerů nejprve na dráze peněz, potom lodí a nakonec bodů. To je trochu zklamání, takhle je hraní více o "mikrooptimalizaci" této jedné strategie.

30.10.2018 09:23:31

rozhodně
doporučuji verzi navaratnas či ganga, které mírně variabilitu zvyšují, ale jinak v podstatě souhlasím, že hra je spíše závodní a optimalizační. Nicméně i tak je to velice solidní hraní a celkem jsem si ji oblíbil.

Nicméně hrát (a vyhrát) se dá i bez peněz a zejména ve větším počtu hráčů jsi k tomu přinucen.

30.10.2018 09:40:12 | Upraveno autorem (porovnej)

strategie
Hru hraju na yucatě s oběma rozšířujícími moduly. Ale je pravda, že hraju zásadně ve dvou, ve více hráčích to může být jinak.

30.10.2018 10:55:53

Hru jsem ještě nehrál, ale z recenzí to na mě působí jako mix Marco Polo II a Praga Caput Regni, je to tak nebo je to jen mylný dojem?

13.5.2021 19:32:07

@Infidus Zásadní rozdíl oproti zmíněným hrám je, že se vlastně nehraje na body - je to závod, kdo první protne svoji stupnici peněz a bodů - a je dobré dělat obojí, jelikož na obou stupnicích jsou bonusy. Je tedy mnohem více taktická než strategická. Oproti Marcu Polu se víc pracuje s kostkami - to jsou vlastně suroviny ve hře, oproti Praze se výrazně méně specializuješ, budovy jsou takový zajímavý rébus, jak si je postavit, aby člověk získal co nejvíce bodů, spojil si bonusy na desce. 

Pocitově mi prostě přijde dost jiná, i když je to také euro. Variabilita je daná jen tím, jak hrajou ostatní, v jakém pořadí jsou budovy k dispozici, jak zrovna padají kostky. Ale to v zásadě stačí.

Doporučuji vyzkoušet na yucata.de.

14.5.2021 07:52:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě je to mírně nedotažená hra. Nemá moc šťávu. Na to, že autoři jsou stejní jako u Kroniky panství (což je hra, která mě velmi baví), tak Rajas je mírně nemastná neslaná. Pravdou je, že jsem ji hrála jen ve dvou lidech.

Asi nejhorší mi přijde stavba cestiček k chrámu. Možná je to chyba pravidel, nebo jsem něco přehlídla a hraji to blbě, ale nevím proč se mají být rozdělené do hromádek, když si člověk může koupit z jakékoliv hromádky.

22.5.2021 20:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak tohle mám naprosto opačně… Kronika panství mi přišla taková nijaká, tohle se mi líbí moc.

22.5.2021 20:15:07

souhlas s Pelly. Za me taky o hodne lepsi nez kronika

22.5.2021 20:49:04

@ivka.email Jestli cestičkama k chrámu myslíš destičky, tak můžeš kupovat vždy jen tu viditelnou na hromádce. Rozdělené jsou jednak kvůli barvě kostek, a pak aby tam byl mix různých cen, zboží a budov.

24.5.2021 10:10:18

@UmmA no jasne ze kupuji jen tu horni, ale kdyz se koupi tak pod ni je viditelna hned dalsi, takze pri dalsim nakupu zase ma clovek 12 moznosti (pokud neni nejaka hromadka vyprodana) a to je dost.

31.7.2021 23:53:07

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd (EN)
Zombicide 2nd (EN)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 hodiny

Offcanvas