Railways of the World

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Railways of the World  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Railways of the worl vs. Railroad tycoon

Máte někdo bližší představu o tom, jaký je rozdíl mezi hrou Railways of the worl a hrou Railroad tycoon?

Zatím vím, jen že u RotW se jedná o předělávku RRT. Víte někdo bližší informac? Zajímaly by mě především změny v pravidlech a provedení her. komponent v porovnání s RRT.
18.11.2009 08:50:43

ad Parxel
Mě by to taky zajímalo,

16.1.2010 23:23:46

rozdíly
tak další pokus, když jsem to vložila do nedobytného vlákna

http://www.boardgamegeek.com/thread/441826/what-are-the-new-railroad-baron-cards

- mapa z 1 kusu, ne ze 3
- více karet s tajnými úkoly
- pozměněné hodnocení u některých cílů
- místo akcií dluhopisy

17.1.2010 00:02:07

Parxel

kren
Pisu z ciziny a nejsem prihlaseny, protoze nemam heslo.

Ale RotW jsem si poridil k Vanocum a jsem maximalne spokojeny.
Cena je o par stovek nizsi nez Railroad Tycoon a jde v podstate o stejnou hru v novejsim vydani. Rozdily viz. popis. Ve dvou hrajeme
na mape Mexica a do hodinky naprosto v pohode odehrane.

18.1.2010 09:18:55

to Parxel
Tak to si mě s hrací dobou pro dva potěšil, alespoň co se týče menší mapy Mexica. Přítelkyně má z čehokoliv co se má hrát více jak hodinu závratě ;-). Myslím, že to bude horký kandidát pro další pořízenou hru.

18.1.2010 10:13:43

Parxel

Pippin
Mapa Mexica je uplne v pohode, ve hre nejsou akcni karty, takze je to trochu osekane, ale zase je tezsi teren ze zacatku hry. Stalo se nam, ze jsme se nebyli schopny rozjet a porad jsme byli zadluzeny. Tak jsme to nakonec vyresili tak, ze zaciname s 5.000 dolary a pak uz to celkem jde. Vubec jsme si do hry pridali par vlastnich pravidel a jsme s nima spojeny. Napriklad pravidlo, ze ve 2 hracich je zakaz stavet paralelnni trate, tj. jakmile je mezi mesty A a B trat nesmi dalsi hrac postavit trat, ktera spojuje mesta A a B. Major lines resime tak, ze jakmlie se mesta propoji spocitame kdo se na ceste podili nejvic a ten trat ziska.

18.1.2010 13:52:12

Parxel
Díky za povedené fotky k této hře!

27.1.2010 17:07:15

Pippin
Není zač. Vzhledem k tomu, že se tady nedávno trochu oživil zájem o tuhle hru, tak jsem si řek, že sem hodím pár obrázků.
Dlouho jsem uvažoval, že si koupím RTT a pak jsem úplně náhodou zjistil, že existuje nové vydání pod názvem RotW, tak jsem do toho šel a rozhodně nelituji.

28.1.2010 07:18:54

Parxel
Já chtěl původně RRT, ale vzhledem k tomu, že už se skoro nedala sehnat verze, která by byla čistě anglicky a nebyla "splácaná" z komponentů co zbyly z cizojazyčných mutací, tak mě koupě stále odrazovala. Minulý rok jsem oběvil zmínku o vylepšených RRT v podobě právě RotW, což mě velice potěšilo! Tahle hra je mým kandidátem č.1 na novou hru. Dost mě láká to vláčkové prostředí ;-).

28.1.2010 08:07:53

Pippin
Mě na téhle hře nejvíc baví to, jak ti před očima rostou železnice a když se pak podíváš na konci hry na hrací plán a vidíš tu zastavěnou plochu, tak je to prostě paráda. Navíc pravidla jsou jednoduchá, takže i nehráči se chytají během 1. hry a nemají celkem žádné problémy(alespoň co jsem si já všimnul).

28.1.2010 08:31:58

Je u této hry menší mapa než u Railroad tycoon?

13.8.2022 21:32:19

Railroad Tycoon jsem nikdy nehrál, takže nevím, jak velká je tam mapa, ale pokud nehraješ Railways of the World na mapě Mexika, tak budeš potřebovat opravdu hodně velký stůl.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

13.8.2022 21:44:51 | Upraveno autorem (porovnej)

@ladcu Mapa je zhruba stejně velká. Celkový rozměr hrací desky je o trochu menší, protože bodovací trať je na samostatné desce, ale zase samotná mapa je trochu větší a jsou na ní lépe rozlišené jednotlivé druhy terénu i horský hřeben (ridge) a i některá města mají lehce upravené “výjezdy”. Celkově jde ale jen o minimální změny. Mám obě hry, RotW i RT. Pokud si vystačíš se základní hrou, nemá smysl upgradovat do RotW. Pokud bys chtěl tuto hru ale hrát ve velkém s dalšími rozšířeními, pak IMHO ten upgrade smysl má.

1.11.2022 11:59:14

Vezměme to od začátku. Na začátku byla deskovka Age of Steam od Eagle Games. Když vyšel Railroad Tycoon na PC, Microsoft si zaplatil u EG merch, aby udělal předělávku AoS a nazval ji Railroad Tycoon. Vyšla tedy zjednodušená předělávka AoS. Původní AoS je podobný jako RRT, ale mnohem víc zaměřený na chod firmy (podobně jako série her 14xx). RRT se stal tak populární, že přežil původní PC hru a hráči deskovek si stále psali o dotisk. Ten ale EG nemohli udělat pod původním názvem, protože na ten má ochrannou známku MS.

Udělali tedy téměř identickou hru jako RRT a nazvali ji Railways of the World. Rozdíly byly minimální. Trošku menší kostičky zboží a mapa udělaná tak, aby Východní Amerika šla zvětšit o Západní Ameriku (tj. např. chybí černé okraje). Dá se ale říct, že to byly stejné hry, jen s jiným názvem. Ten název zároveň implikoval, že EG začali vydávat další mapy z různých koutů světa jako rozšíření. Původní mapa je nejlepší pro 5-6 hráčů. Británie zas pro 4-5 hráčů, Mexiko pro 2-3 hráče, Evropa pro 3-4 hráče atd.

Po deseti letech (v roce 2018) pak vydali novou verzi RotW, která má přehlednější mapy. Od té doby pak vyšly i stará i nová rozšíření s přehlednějšími mapami plus některé mapy přidávají další drobné změny, např. zasněžený terén, trajekty, rotory aj. Od roku 2018 vychází všechna rozšíření s novou grafikou map, i když Evropa je v nové grafice už od roku 2017.

V roce 2021 vyšla v rámci KickStarteru i verze Railways of Nippon, která se prodává ve dvou variantách, jednak jako rozšíření RotW, druhak jako samostatná hra pro 2-4 hráče (s novými barvami figurek). Tato verze vyšla jako levnější varianta RotW a hlavně pro lidi, co tu hru nikdy nebudou chtít hrát tu hru s víc jak čtyřmi hráči. Na druhou stranu u nás v Česku seženeš samostatné mapy Východní Ameriky nebo Mexika, které jsou v RotW, jen těžko. A přímo z EG je šílené poštovné. Oproti tomu samostatná mapa Nipponu (Japonska) se dá v Česku sehnat relativně snadno.

5.12.2022 15:12:02

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Unlimited Spark of Rebellion Two Player
Star Wars: Unlimited Spark of Rebellion Two Player
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas