nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Railways of England and Wales

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance, Vlaky
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Anglie polovina 19 století. Dráhy, které byly nejdříve určeny pro převoz uhlí, se začínají měnit v železnice. Mnoho různých společností používá železnici k propojení vesnic, měst a velkoměst napříč zemí. Vzniká kvůli tomu mnoho fůzí, což povede až ke vzniku Velké čtyřky (Big Four). Budete tím, kdo bude řídit železniční společnost? Bude vaše společnost nejvíce vydělávající?

Railways of England and Wales jsou rozšířením použitelným jak se hrou Railroad Tycoon tak jejím novějším vydáním Railways of the World. Rozšíření do hry přináší jednak novou mapu, novou operační kartu kartu – Railway Inspektor, dopředu stanovené bonusové hlavní linky a hlavně celý nový systém vydávání akcií. Můžete hrát buď klasickou hru, nebo hru s rozšířenými pravidly, ve kterých uplatníte již zmiňovaný nový systém vydávání akcí.

Základní pravidla

Pravidla základní varianty se neliší od pravidel základní hry nebo jejího prvního rozšíření Rails of Europe.

Rozšířená pravidla

Rozšířená pravidla přinášejí do hry zcela nový prvek. Hráči „nevlastní“ jednu společnost, mají podíl v různých společnostech. Hráč s největším podílem ve společnosti ji ovládá.

Kolo je rozděleno do několika fází. V první fázi mají společnosti tři kola na stavbu tratí a přesun zboží. Společnost může postavit jednu nebo dvě tratě v průběhu tahu. Není žádný limit lokomotiv při doručování zboží, ale platba je jednorázová bez neustálého zvyšování příjmů.

Ve druhé fázi společnosti vyplatí dividendy akcionářům. Hodnota získaných dividend odpovídá množství vlastněných akcií.

Ve třetí fázi se společnosti mohou pokusit o fůzi. Správce každé společnosti může navrhnout jednu fůzi. Jestliže obě společnosti souhlasí, fůze se uskuteční. Nakonec hráč získá možnost koupit akcie. Toto mu umožní upevnit kontrolu nad společností nebo převzít kontrolu od jiného hráče. Zaplacená cena nemá vliv na cenu akcií.

Autor: sasa