Railroad Revolution

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Railroad Revolution - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Whats Your Game?
Autoři: Marco Canetta
Stefania Niccolini
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak to je?

Nějaké dojmy? Jak moc je to náročné?
11.12.2016 00:31:31

RR
Dojmy: je to zase podobné ostatním hrám od WYG, ale protože se mi ten styl líbí, tak jsem to stejně pořídil. Princip hry trochu připomíná Signorii - pokaždé přiřadíš panáčka (dělníka) k základní akci a provedeš ji. Ale na rozdíl od Signorie, kde si přikupuješ pomocníky a těmi vylepšuješ, co ti ta která akce dá, je tady princip opačný. Získáváš různobarevné dělníky a každá barva jiným způsobem ovlivňuje tu kterou akci. S tím, že soukromě jsem si vypozoroval, že jedna barva funguje často u všech akcí podobně (slevňuje/přidává další akci/dává akcie...).
Hra samotná se točí okolo rozšiřování tratí, stavění vlakových stanic a telegrafních poboček. Téma, které mě příliš nezajímá, ale v kombinaci s mechanismem nakonec není tak špatné.
Na vysvětlení podle mě jednodušší, než ZhanGuo od stejného autora.

12.12.2016 10:39:59

Dojem
Včera poprvé zahráno ve 4. Souhlas s Kewem, systémem umisťování barevných panáčků a hraní akcí to připomíná Signorii. Té mám nahráno opravdu dost a po prvním zahrání se mi Railroad líbí víc. Připadá mí, že je tady různorodější setup, který bude mít větší vliv na různorodost každé hry, takže se hra nemusí tak rychle ohrát. Zase na druhou stranu mi přijde, že jsou tu věci, které jsou silnější než jiné (posouvat se na stupnici, kde se na konci násobí počet kolejí k pětkovým městům). Ale to může být opravdu jen zdání, po více hrách se může objevit více dobrých strategií. Vysvětlení pravidel něco zabere, není toho málo, ale zase na druhou stranu hra není zase až tak složitá (hrál s námi 10-ti letý syn, pravidla pobral líp než já (několikrát jsem se musel třeba ještě na něco zeptat, když mi to neutkvělo v paměti) a nakonec měl i víc bodů než já. Hra je jazykové nezávislá, vše je docela přehledně znázorněno symboly. Ve 4 hráčích jsme hru zahráli za 2 hodiny.

4.3.2017 09:07:58

skyfire
Nad těma pětkovýma kolejema jsem taky uvažoval, za dvě zahrání jsem je zatím dal buď na 3x20 nebo 3x25. Ale myslím, že je prostor zaměřit se ještě trochu víc na úkoly a pak se můžeš na západní železnici vykašlat. Spíš asi hraje roli to, že není takový problém se na západ dostat a navíc posunů na těch bodovacích stupnicích je za hru docela dost. V kombinaci s tím mi přišlo, že bodování železničních stanic je podceněné - stavíš je víceméně jen jako první hráč (abys měl obě výhody), nebo když ji potřebuješ na úkol. Stojí totiž často víc než koleje a výhody z nich mi nepřijdou tak velké - v porovnání s kolejemi, které tě zavedou na štědře bodované pětkové. Povedlo se mi hru vyhrát s cca 6 postavenými žel. stanicemi (kvůli úkolům), tím pádem jsem každou bodoval jen cca za 2 body (vykašlal jsem se na upgrade bodování stanic a místo toho upgradoval pětkové koleje).
Ale víc ukáže čas.

4.3.2017 09:18:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Další hra
Dal jsem v pátek další hru ve 4. Hru hráli dva nováčci. Já a jeden nováček jsme na bonus za koleje do pětkových měst nejeli a další dva hráči na to jeli. Nakonec jsem skončil druhý za hráčem co hru zná a jel na ten pětkový bonus. Ale bylo to o 3 body a víceméně kdyby se neotočila v posledním kole smlouva co mu dovolila otočit vlak za akcii, což mu dalo 8 bodů, tak bych vyhrál. Takže jsem rád, že je šance i hrát jinak než na bonus za koleje do 5 měst (měl jsem za toto v té hře 0 bodů) a že se ta strategie dá porazit.

12.3.2017 16:33:33

skyfire
dobré vědět, díky za info :)

12.3.2017 18:16:08

Děkuji za dojmy
Díky za zkušenosti, hru sleduji a zajímá mě:)

12.3.2017 20:32:33

Dojmy po první hře
Hrál jsem to jen jednou, ale asi to zařadím mezi hry, co nemusím. Nesedělo mi to, že ačkoliv se hra tváří, že by se měly budovat železnice a stavět stanice, ve skutečnosti tam je asi jedna validní větší vítězná strategie, a to propojit nejzápadnější města, postavit domečky do telegrafní řady a posunout na maximum příslušná počitadla. Jen tohleto dá dohromady 191 bodů, přičemž tam pak zbývá spousta možností, jak doladit další potřebné body (splněné úkoly, lokomotivy apod).

22.1.2018 08:13:25

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - Wisdom and Warfare PL
Sid Meier's Civilization - Wisdom and Warfare PL
Akt. cena: 770 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas