Radegastův hvozd

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Radegastův hvozd - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, RPG
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Glama Games
Autoři: Ivan Rajkovič
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hráli jste už někdo?

Já zatím unboxing. První reakce, vizualizace moc pěkná. Veškeré karty, knihy, kostky atd. vypadá velmi dobře.  Příběh jsem jen nakouknul, a poutavé ok. Miniatury - slabší, málo detailů ( ti co malují, tak si to vylepší).

Tak snad se k tomu brzo dostanem. 

13.11.2022 17:14:54

Tak už mi schválili fotky. Koho zajímá, jak komponenty vypadají, mrkněte.

20.11.2022 08:58:56

Tak jsme konečně odehráli první hru Radegastova hvozdu. Hráli jsme za čtyři postavy (resp. pět) ve třech a pak se přidali dva další hráči. Hra to byla dlouhá, téměř čtyři hodiny.

Pravidla nejsou složitá, ale jak už to tak bývá u hry s pokyny na kartách narazili jsme na spoustu nejasností. Spíš to ale bude tím, že to byl první počin autora. Se všemi obtížemi jsme si zvládli poradit a nakonec to byla vlastně i docela sranda.

Téma je tam neuvěřitelně cítit a jako hráč máte radost z každé nalezené bylinky. A ty děti se teda nakonec zvládly zachránit samy.

Rozhodně se těším na další hru i když leckdo by tomu vyčítal, že to hra není. Podle mě je to totiž spíš takové člověče s příběhem. Ale s příběhem, který si tvoříte sami. Ono i autor sám několikrát připomíná, že je důležitější cesta než cíl a že je lepší si užít příběh než hledat doplňující pravidla na fórech.

20.11.2022 09:40:50

Včera jsme se konečně dostali k první hře a těch nejasností je tam víc než dost. Něco se vyjasnilo v průběhu, něco jsme prostě vyřešili tak, aby to pro nás bylo co nejjednodušší.

Právě jsem přispíval i na BGG, byl tam už dotaz, jestli se začíná se směrovou kostkou nebo bez ní. Pravidla říkají, že se má značka dát do pravého horního rohu, ale tam je kostka přeškrtnutá a z pohledu hry, kdy postavy vchází do lesa, který neznají, to nedává smysl. Dneska mě napadlo zkusit mrknout na předběžná pravidla z kampaně, ta se dají najít na BGG v souborech. Tam už je krásně vidět, že původně byly kroužky vedle sebe a ten vpravo je neškrtnutý a má být na začátku označený a text v pravidlech už zůstal původní.

Jinak hra je pěkná, je to vyloženě o tom vyprávění, ale na mě je to přece jenom příliš náhodné. Na začátku jsou postavy hlavně podle bodu hodu na kostkách, což často znamená, že nemůžete ovlivnit, kam míří. Potom i volba akce před odkrytím tokenu vede k tomu, že snadno skončíte s postavou ve velmi špatných podmínkách, aniž by se tomu dalo nějak cíleně přecházet. Teda aspoň to je dojem z první hry, možná až si více zažijeme všechny principy, tak to bude lepší.

Nejhorší teda je náročnost na velikost hrací plochy, měli jsme problém to uspořádat, aby se nám hrálo pohodlně.

20.11.2022 13:17:41

Jj,

Taky jsem pročítal BGG. (Hrát jsme ještě nestihli). Nicméně, když se objeví nejasnost, máte udělat, co se Vám zdá nejrozumnější. A některé otevřené “nejasné věci” jsou tam z důvodu expanze. 

Jinak to prostě není o strategii a počítání karet při boji ( jako např. Mage Knight - který je boží), ale o té atmosféře, kdy potkávaš mysteriózní bytosti,  kdy právě pro nás jsou to ty bytosti, o kterých mluvily naše babičky atd.. 

20.11.2022 13:34:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Forbidden Stars (EN)
Forbidden Stars (EN)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas