nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Qwantum

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Nürnberger-Spielkarten-Verlag
Autoři: Reinhard Staupe
Stefan Kloß
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Qwantum je logická kostková hra. V průběhu hry hráči zapisují hozené skóre do čtyř barevných řádků a snaží se získat co nejvíce bodů.


Příprava hry:

Ve hře najdete 1 černobílou a 6 barevných kostek. Na všech kostkách jsou zobrazena čísla od 1 do 6, čísla na barevných kostkách jsou však zastoupena různě (ne vždy od 1 do 6) a navíc vždy v jedné ze čtyř barev. Každý hráč dostane vyplňovací lístek, na němž jsou umístěny čtyři barevné řádky odpovídající barvám čísel na kostkách (fialový, modrý, červený, žlutý). Každý řádek obsahuje šest polí. Mezi čtvrtým a pátým polem je znázorněn oddělovač.


Průběh hry:

Hráči se střídají v hodu kostkami. Hráč, který hází kostkami, se nazývá aktivní hráč a má k dispozici dvě akce. Zbylí hráči jsou „neaktivní“ a mají k dispozici pouze jednu akci.

Aktivní hráč hodí všemi 7 kostkami. Pokud je s výsledkem nespokojen, může přehodit libovolné množství kostek. Poté aktivní hráč roztřídí kostky podle barev a vybere si jednu barvu + bílou kostku a součet kostek si zapíše do vyplňovacího lístku. Ostatní hráči si nesmějí zapsat tuto barvu. Poté si všichni ostatní hráči mohou (ale nemusí) vybrat 1 barvu a zapsat čísla do svého barevného řádku. Pokud si aktivní hráč nezapíše žádnou hodnotu, zaškrtává pole chyba a na konci hry obdrží záporné body. Pokud nepadne na kostkách barva, počítá se číslo na bílé kostce jako číslo chybějící barvy.

Čísla se musí zapisovat zleva doprava, do odpovídající barevné řady. Mezery v zápisu nejsou povoleny. Čísla se zapisují vzestupně až po oddělovač (tj. do čtvrtého pole), odtud jsou zapisována sestupně (tj. od pátého pole). Zaleží na hráči, v jakém pořadí bude pole a řádky zaplňovat. Jakmile hráč vyplní všechna čísla v jednom sloupci, zapíše si do bodovacího pole pod sloupcem druhou nejnižší hodnotu.

Konec hry:

Hra končí, když jeden hráč zaplní všechny 4 barevné řádky, nebo v případě, že některý hráč zaškrtne pátou chybu. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Earth Reborn (fólie, vyprodaná) od 1,- Kč
Earth Reborn (fólie, vyprodaná) od 1,- Kč
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>