Quadropolis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: François Gandon
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

tak jaké to je?
9.3.2016 17:22:25

Dojmy
Taky by mě to zajímalo...

10.3.2016 16:20:39

Tom Vasel vs. Internet
https://www.youtube.com/watch?v=XVgMetdLSs0

Musím říct, že je to docela hezká rodinná hra. Nic extra složitýho, je to v podstatě jazykově nezávislý (jen si člověk musí zapamatovat skórování). Nic z čeho bych padnul na držku, ale určitou se najdou lidé, kterým přesně tohle sedne.

10.3.2016 22:11:14 | Upraveno autorem (porovnej)

tož,
už jste to někdo dostal na stůl? Kdesi jsem četla něco, jakože "too random and chaotic", tak jak? ;-)

18.3.2016 11:07:02

prve dve "klasik" hry
Kedze som mala pri stole uplneho nehraca [hral predtym iba Kryci jmena], zvolili sme pre zaciatok klasicku verziu hry [v plnom pocte, teda v 4]

Pravidla sa daju pekne vysvetlit a som stastna, ze nik "neodpadol" a vsetci pochopili pravidla hned na prvykrat [s vynimkou podlazi, k tym sme sa pocas 1. hry este vratili].

Hra sa da pekne rozplanovat - a to som aj kazdemu odporucila. Zamerias sa na dve-tri typy budov, u tych sa posnazis maximalne zaskorovat a zvysok budov doplnis tak, aby si nakonci nemal znicujuce znecistenie ci nezamestnanost. Na zaciatku mas vela moznosti [architektov aj miesto, kde stavat]. Ako vsak pokracuju kola, mesto sa zaplna a napatie stupa --- postavim ten pristav, aby vznikol nepreruseny rad? Chytim ten obchod, aby som sa zbavil prebytku obyvatelstva a este aj zaskoroval? Posledne kolo je jednoducho super. Bodovanie bolo rychle a nechapem kritiky v tomto smere, co som citala na inych forach. To uz i "vlacky" [TTR] su otravnejsie na pocitanie [samozrejme, ze ich pocitame az nakoniec].

Velmi sa mi pacia najma zdroje - ludia a energia - a ako sa to snazis udrzat v rovnovahe [co ale nie je uplne tazke - v prvej hre sme mali 1 postih -1 bod, v druhej - ked sme sa viac blokovali - bol jediny postih -4 body za extra znecistenie].

Tiez sa ukazalo dolezite neignorovat policka, co Ti umoznia chytit starostu [1. hrac v nasledujucom kole] - na 3-4. cloveka uz ku koncu kola toho vela [ak vobec nieco] necaka.

Je to solitaire puzzle - ale nie tak uplne celkom - stale musis sledovat, ci sa s niekym nebijes o rovnake policka rovnako zvolenou strategiou.

Je to mix strategie a taktiky = tak ako to mne dost vyhovuje. Skutocne nejedna cesta do ciela. V prvej hre sa osvedcili pristavy a trochu i kulturaky, v druhej eklekticky mix tovarni a obchodov, vystriedanych v inej polovici mesta sachovnicou panelakov s parkami.

Osobne by som "klasicky mod" uz nehrala a pustila sa rovno do "expert" verzie. Viem si predstavit, ze jednak 5 kol a jednak 5 tahov za jedno kolo [na stale rovnako malom stavenisku] bude riadne maso!

Zatial sme to nehrali super strategicky --- ale blokovanie hraca bude pravdepodobne velkou castou vyhernej taktiky.

Dalsie plus - je to super rychle. V 4 sme dve hry zahrali s vecerou a vysvetlovanim za menej ako 4 hodky. Jedna hra v plnom pocte bude okolo 60min, mozno aj kratsie pri opakovanej hre.

Na zaver:
Vlastnim a zboznujem Suburbiu - a herne urcite predci Quadropolis. Je nadherne tematicka a ma skryty vtip, co tu mierne chyba. Vsetko v Quadropolise je proste "miloucke - cute". Ale po jeho dohrani mam hned dve slova na jazyku - komponenty & insert!!!!!!! Ako vedia zmenit potesenie z hry! Rozlozene a zlozene za 5min! Toto by si mali vydavatelia uvedomit uz konecne. Po otvoreni Quadropolisu [5 tribes] ma clovek hned chut hrat, po otvoreni Silenych zamkov a Suchej Suburbie velmi nie. Jedina vytka v tomto smere by mohli byt hracske dosky, ktoru su z papiera a nie kartonu. V krabici sa ale neznicia. Vsetko ma svoje miesto a ak nechate "punchboardy", nic nebude samovolne cestovat po krabici.

Za mna -- ocakavania splnene a tesim sa na experta.

18.3.2016 13:26:09

hela_h
Najskor vdaka za obsahly report ;-) Suburbia mě mijela, ale ted jsem na ni koukla a...skoro láska na první pohled, zdá se mi, že Quadropolis je jednodušší hra než Suburbia... Nehrála jsem - nevím. Kdyby někdo dokázal porovnat tyto dvě hry z hlediska "hloubky"...

18.3.2016 14:54:58

Quadropolis vs. Suburbia
Porovnat budem moct poriadne az po expertovi, ale mam tusenie, ze Suburbiu to v komplexnosti a hlbke nedozenie [najma kvoli mnozstvu a levelu interakcii medzi dielikmi ale aj preto, ze mam pekne rozsirenie Suburbia INC., ktore dodava dalsi level]

Kazdopadne - aj k Suburbii mam vyhrady -- niekedy zalezi na stastnej nahode, co pride na rad. Toto u Zamkov mierne odpada, kedze poradie dielikov urcuje majster stavitel. Naproti tomu, v Quadropolise je vsetko na ociach -- nie je tu ziadna skryta informacia a maly priestor na nahodu, ak vedia hraci dobre hrat [a blokovat].

18.3.2016 15:03:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Euphoria CZ nevyloupaná, karty zabalené
Euphoria CZ nevyloupaná, karty zabalené
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas