Pustina - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Grégory Oliver
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sú predmety a sady najlepší zdroj bodov?


Hral som túto hru opakovane a chcem sa spýtať či nehráme niečo zle, ale príde mi, že zbieranie predmetov (+ postavenie za 3 suroviny) a sád je najlepší zdroj bodov. Predmety oproti iným zdrojom bodov nepotrebujú maintenance, nepomožu všetkým ako pri zažehnaní udalostí.

Samozrejme je to fajn kombinovať s inými zdrojmi víťazných bodov, ale predmety sú najlepšie a ešte poskytujú špeciálny individuálny bonus (ako miestnosti), ale ako som písal, nič to nežerie.

Prosím o názor, ďakujem.

Z tohto dovodu je naj aj miestnost získaj 2 žetóny vybavení (každé kolo) ako aj oprava vybavení -2 materiály (každé kolo)
26.7.2018 10:37:32

zažehnávání krizí
tak u nás jednoznačně zažehnávání krizí, při žádné hře neměl nikdo výrazně více bodů ze sbírky předmětů

26.7.2018 11:46:40

body
Hrál jsem hru třikrát, vždy ve čtyřech lidech. Při poslední hře jsem vyhrál se ziskem 49 bodů, z toho jsem měl možná 15 bodů za předměty (4 komplety + něco navíc), dále jsem měl 6 místností naplněných lidmi, zažehnal jsem jen jednu událost za tři body. Druhý v pořadí získal 46 bodů, měl rovněž šest místností naplněných lidmi, vybavení však měl podstatně méně, zato zažehnal minimálně tři události. Soustředil jsem se dost na předměty na základě podobné úvahy, jako uvádí Gothalgo, avšak bodový rozdíl mezi prvním a druhým nebyl velký. Ovšem těžko soudit z těch tří her, co jsem hrál. Nejvíc bodů však rozhodně přinášeli přeživší v místnostech.

26.7.2018 16:32:05

...
Pri predmetoch nema clovek konkurenciu, iba pre zlozenie sady. Udalost dava 3-5 bodov a stoji asi ako 2 predmety za ktore ma clovek 2-3 body, 2 predmety ta ale dost zvyhodnia, kym udalost ublizuje vsetkym a casto inym viac ako Tebe, ak mas napr miestnost na ignorovanie udalosti alebo to nejak vies pojat ako mas hrat u roznych udalosti.

A cim ma clovek viac predmetov, o to viac sad ma. Nezeru maintenance ako miestnosti. A niektore predmety davaju fakt super bonus, ktory je lepsi ako tie co davaju miestnosti.

A vyhoda predmetov je, ze davaju body nezavisle ako velmi sa na ne clovek sustredi alebo nie. Ak ide clovek strategiu prezivsich a miestnosti, je fakt dobre ich mat co najviac, lebo body tam rastu skor exponencialne ako linearne.

A tiez udalosti je max 6 a pri 3-4 hracov sa na cloveka ujdu tak 2. Prednost pre zazehnanie ma ten co ide prvy co je zas nevyhoda, ze ta castejsie okradaju cez natlak.

Predmety su ako v zakladnom Dominion kupit prvu carodejnicu. Nezaisti ti to vyhru, ale tato strategia je nepomerne silnejsia ako vsetky ostatne mozne.

6.8.2018 11:45:04

přeživší
U nás se to většinou vyhrálo na kombinaci: zažehnání událostí + počet přeživších.
Prostě v posledním kole (dni) nabrat maximum lidiček. A když už nemám místnosti, naplnit komoru.

22.6.2019 22:47:38

pozor na to,
že lidi můžeš nabírat jen dle místa v přechodové komoře...

20.10.2019 00:36:35

včera ve 3, 46 bodů
Zažehnané události 12 VB
Místnosti 7 VB
Přeživší 21 VB
Radiace -2 VB
Předměty 6 VB
Sady 2 VB

Nebýt smůly na poslední události (Zmutovaná zvěř), měl bych o 6 VB více (Místnosti 11 místo 7, přeživší 23 místo 21), tedy 52.

Závěr si z toho udělej sám...

29.10.2019 13:10:12

Vybíráme z Bazaru

Greenland (třetí edice) cz
Greenland (třetí edice) cz
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas