Puerto Rico (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Puerto Rico (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Klenotnictvi

Ahoj nezda se Vam klenotnictvi presilene? 1d za kazdeho slechtice? Me to umoznilo mit 66 B (hra ve 3), pricemz kdyz jsme hrali bez rozsireni ve 4, tak normal bylo 40-50 bodu.


8.3.2020 18:19:40

reakce

Těžko říct, z hlediska vyváženosti je lepší hrát pouze základ, a taky v různých počtech hráčů se hra chová odlišně. Klenotnictví je hodně silná budova, ale přístav je taky hodně silná budova, v tom prvním rozšíření je zase hodně silná hájovna. Pokud by byla pravda, že ve 3 hráčích je klenotnictví opravdu nevyvážené, pak zrovna klenotnictví se dá ještě dovyvažovat tak, že si jej hráči koupí předčasně. Já hlavně hrál základ a vím, že přístavem se dá nahrát 20 bodů.

9.3.2020 13:14:05

Jirka
No, ja jsem mel kapli + klenotnictvi + budova, ktera dava ve starostovi vzdy slechtice navic + 3 kukuricne plantaze - a dostaval jsem za kazdeho slechtice ve fazi dozorce v kolech 5, 6, 7, 8 zlataku - takze jsem nejdrive co 2 kola, pak kazde kolo stavel 10 -tkove budovy + jeste jsem mel vitezne body kapitana. Podle me by to melo byt 1 zlatak za kazdeho slechtice, maximalne 3.

9.3.2020 16:30:25

Rozsireni obecne
Ono proste cele to rozsireni vede k tomu, ze je vice bodu v hre (uz jen to ze kazdy slechtic je za bod proste udela body navic). A spousta tech budov vytvari hodne silne kombinace, takze je na hracich aby je blokovali.
A vetsinou je s tim rozsirenim vyhodnejsi stavet budovy nez neco produkovat a vyvazet.
Mne se treba v jedne hre podarilo vyhrat aniz bych vyprodukoval jedine zbozi, takze dozorce ani kapitana ani obchodnika jsem nehral za celou hru ani jedinkrat, takze klenotnictvi by urcite bylo velice slabe v takovem okamziku.

Ale nic neni cernobile. Jakmile protihraci vedeli co chci hrat ... tak to proste zablokovali a nezbylo nez se snazit hrat jinou kombinaci. Navic diky losovani budov se stejna kombinace nalosuje asi jen v 1/4 her.

A v tom je pro mne kouzlo toho rozsireni, ze clovek nehraje porad dokola to same co v zakladu (ono tam take nektere budovy jsou k nicemu a jine jsou obecne silnejsi napr. Univerzita a Manufaktura - a vyvazena varianta s prohozenim jejich ceny - ne ze by Univerzita za 7 penez byla k necemu, mozna tak na body v poslednim tahu). Ze muze zkouset i nektere neproslapane cesty a nasledne se je pak naucit zablokovat...

9.3.2020 17:19:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas