Psí život - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice hry 2015


Nové, upravené vydání v roce 2015
- obsahuje 7 předbarvených figurek 6 psů a 1 antouška
- nový design
- upravená, zrychlená pravidla
- zkrácena herní doba
- česká a slovenská lokalizace
- brzy k dispozici ve všech dobrých prodejnách

Více informací na http://www.psizivot.eu (během pár dnů bude i česká verze stránky)
a FB stránku s novinkami naleznete na https://www.facebook.com/adogslifegame


20.9.2015 18:00:03 | Upraveno autorem (porovnej)

kdy?
kdy bude hra běžně k mání v obchodech?

26.11.2015 15:24:59

kdy?
Od 30.11. a dále, jak ji naskladní.

27.11.2015 01:53:51

diky
super, diky moc

27.11.2015 07:41:37

..
Gratulácie ku vydaniu hry.. už som dal pod stromek (chvíľu to bolo dostupné, toho času údajne nie je)..

Každopádne, a to pardón za kritiku, ale tá "slovenčina" fakt nie je po slovensky, neviem, kde si vyhrabal e-bohem, ale bol to krok vedľa... na krabicu dať, že sa psi perú.. no perly... a na konci pravidiel je úžasná rada, citujem: "Napadlo ťa, ako hru ešte zlepšiť? Napísaj nám na e-mail.." .. OMG WTF :D :D

PS> ak bys plánoval reprint, radšej ozvi, zmáknem Ti to aj zadara ;)

4.1.2016 22:08:47

problémy s distribucí
Jak to vypadá s distribucí ?
Před vánocema byla velká škoda že hra už nebyla.
BF nemá. Je to jen dočasný stav nebo se čeká na další výrobu ??
případně nějaký info kdy zase bude ?
díky

5.1.2016 10:59:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Psí život
čínan
Hra je ještě na pár místech k dostání.
K dispozici ve více kusech během příštího týdne.

.Opčík
díky moc :-)
Podívám se na tu slovenštinu. Dám ti vědět.

12.1.2016 18:37:26

Cz verze
Dal jsem si to pod stromek
Vypada pekne ale ty pravidla delal prasopes. Ty "zkraceny" jsou uplne nepouzitelny a ty kompletny jsou napsany velmi zle. Chybi jakykoliv prehled akci a nejaky prehled kola. slo by vyresit na jedne strance prehledu :(
Rodina hra s pravodli pro vysokou skolu :(

13.1.2016 10:39:19

to Jedi
Takže můžu předpokládat, že hra bude příští týden skladem i v obchodech, kde skladem není?

13.1.2016 13:19:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Yaksha
Ano, předpokládám taktéž.

13.1.2016 14:43:03

pravidlá
budú niekedy pravidlá (napr. v pdf) ?

13.1.2016 18:11:39

to Paladin
Řešíme, jak to uděláme s pravidly.
Průběh kola str. 4 a také str. 14
a akce str. 6 a podrobně str. 15

a máš pravdu na jednu stranu bychom to mohli dát. Odladíme to.

14.1.2016 13:15:50

to Vulcano
Zkompilujeme je a dáme na net. Během víkendu.

14.1.2016 13:16:31

to Vulcano
Pravidla jsou už je stažení tu na zatrolených hrách :-)

15.1.2016 09:25:28

ad kvalita pravidel
nesouhlasím s paladinem v tom, že jsou pravidla špatně napsaná. Vše jsem pochopil z jednoho přečtení a navíc se mi moc líbí i tipy od psa a paničky, mírně přidaná atmosféra v textu pravidel ( takže mě to bavilo i číst) přehlednost a varianty. Nevím, jsem vcelku ostřílený čtenář pravidel, tak možná poto, ale na druhou stranu moc lepších pravidel pro rodiny jsem nezažil... s čím naopak plně souhlasím je absence přehledu. A hlavně, proč je tam kurňa navíc ta rychlá hra, když to vlastně jsou pdrobná pravidla akorát silně odfláklá? To vážně nechápu, akrát to mnohé ubytečně odradí. Za prvé jsou díky tomu delší pravidla za druhé ve hře se dá nasekat hodně chyb, když se jimi nějaký nešťastník bude řídit a za třetí mnoho věcí nejde pochopit. Vytrhněte to! Plná pravidla jsou totiž úplně normální pravidla.

15.1.2016 11:44:40

to Jedi
Ďakujem za pravidlá. Trošku pomohli pri rozhodovaní, ale tí roztomilí psíci aj tak dávno rozhodli. Hlavne pre tých menších, úplná nutnosť. Takže hra je už objednaná, čakám na balík :)

18.1.2016 19:13:23

pravidla
No mne treba matou v tech kratkych pravidlech nasledujici dve vety:
Zastaví-li odchytový vůz na políčku obsazeném psem, pes upustí své kosti i noviny a putuje na první pole útulku.
Stojí-li pes na ulici a odchytový vůz zastaví na políčku vedle něj, hráč si lízne kartu činnosti a podívá se do kolonky odchyt. Pokud pes unikl, zůstává na místě. Pokud byl odchycen, upustí své kosti a noviny a putuje na první pole útulku.

A ktera z nich je pravdiva? Nebo ta druha je rozvedenim te prvni (i kdyz rika temer totez)?

Edit: Aha po odpovedich ostatnich mi to uz doslo - resi se zastaveni primo na policku se psem a nebo na policku "VEDLE". Moje chyba samozrejme, ale to nic nemeni na tom, ze mne zmatlo to jak to cele je formulovane a jak jsou pravidla (ne)strukturovana.

18.1.2016 23:49:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Robkin
No kratce
Je li vuz na stejnem poli jako pes tak pes upusti vse co ma v tlame a putuje do utulku.
Je libvuz na sousednim poli jako pes tak ma sanci uniknout ( lizne kartu ) a na zaklade vysledku se za a ) nestane nic b) upusti vse z tlamy a putuje do utulku.
Ty kratky pravidla je nejlepsi z pravidel uplne vytrhnout.

19.1.2016 09:19:45

robkin
Hru nemam, pravidla jsem necetl, ale z tve citace se jedna o dve rozdilne situace. V prvni zastavi odchytovy vuz NA policku se psem. Ve druhe VEDLE policka se psem...

EDIT:paladin - pul minuta sem/pul minuta tam :)

19.1.2016 09:20:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak konečně
Tak konečně jsme hru zahráli, v sestavě dospělejch chlapů se hra líbila, zejména možnost alespoň pomyslně se hrabat v popelnicích nás nadchla maximálně .-)

19.1.2016 17:14:15

ad krátká pravidla
Idea byla taková, že jsme chtěli napsat podrobná pravidla, aby nedošlo k mýlce za žádné situace, napsat k tomu pár tipů, přidat trochu atmosféry do hry a ukázat, že ta hra je bohatší než může na první pohled vypadat. Chtěli jsme vylepšit pravidla první edice, protože některé věci byly nejasné či úplně nevhodně napsané.
Chtěli jsme formát A5, protože nám příjde víc sexy než A4. Zároveň ale formát A5 je více stran a může odradit od čtení, i když je tam hodně obrázků, příkladů apod.

Tak jsme přemýšleli, že bychom udělali quick verzi na pár stran. Ale udělat quick verzi při zachování pravidel není úplně sranda a domnívám se, že jsme v jedné části quick pravidel neozřejmili pravidla dostatečně. Chybí nám tam tak 1 osvětlující věta.
Přemýšlíme tedy, že při příštím tisku (který bude velmi brzo) quick pravidla vypustíme.

P.S. Máme, ale tu jinou věc. Každý chce mít ve hře přesně toho psa, kterýho má doma..:D

21.1.2016 11:16:20

Jednu věc
Jednu věc bych hře vytknul a to je výběr barev herních komponent, konkrétně žetonů jednotlivých psů. V umělém světle se nám pletly žetony Daisy a Romea, ta červená a růžová jsou odstínama dost podobný, doporučoval bych pro další tisky změnit barvu.

22.1.2016 18:39:43

KarlosCZ

Za určitého osvětlení (umělé a přítmí) se stane, že je růžová a červená barevně blízko sebe. Problém je, že pro šest psů neexistuje dost na první pohled rozlišitelných barev, složených jenom ze dvou základních, což je zase podmínka pro kvalitní tisk… dále jsme k tomu ještě řešili tiskové barvy... při zachování souvislostí, které psy to reprezentuje na kartách psů a kartách činností.

Předpokládám, že budou v rozšíření psi, kteří budou mít barvu černou, světle zelenou, světle modrou a bílou.

23.1.2016 17:24:22

Objednáno už 3-4 měsíce a nic
Pánové a dámy, tak co? Dostal někdo už tuto novou edici? Já osobně jí mám objednanou a zaplacenou už někdy od ledna či února. Furt nic, pořád jen obviňování dodavatelů.

16.5.2016 18:17:51 | Upraveno autorem (porovnej)

u nás
v krámu je konečně máme, ale čekalo se opravdu dlouho

16.5.2016 19:25:20

...
Tak to bych se třeba taky už mohl dočkat. Když je máte, tak to znamená, že konečně asi dorazila nějaká várka.

17.5.2016 10:19:40

Vybíráme z Bazaru

Hvězdokupy
Hvězdokupy
Akt. cena: 567 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas