nepřihlášený

přihlásit

registrovat

První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Několik začátečnických otázek nejednoznačně popsaných v pravidlech


Ve hře se dají opravit pouze vozidla a červené kostky značící nefunkční části zařízení (ale ne červenou kostku v poli poruch značící poruchu celého bloku provozního, obytného a řídícího). Pokud mne hra řekne, že například solární panely jsou rozbité a místo 5 jich funguje méně, to se nijak opravit nedá?

Když jsem dostal událost, které přidala nějaké nebezpečí (žlutý žeton s náplastí) na nějaké sektory kolem základny, můžu to umístit na jakékoli sektory (tedy i neobjevené), nebo jen na ty již objevené? Pokud mne hra řekne, že je nějaké nebezpečí v Gejzírech ve druhém prstenci (přímo takto to bylo řečeno), a já mám odhalené gejzíry v prvním prstenci, nebo je dokonce nemám odhalené vůbec, mám tedy informaci zcela ignorovat? A to i kdyby se nakonec povedlo ve druhém prstenci v budoucnu gejzíry najít?

Vozidla, tedy vlastně jen Štíra je možné použít i pro vědu, výstavbu. Podmínkou je, aby to bylo mimo základnu. Otázkou je, jestli stavba záložního skleníku, solárních panelů atd je práce na základně, tedy že nemohu Štíra využít, a nebo jestli je to práce vlastně mimo základnu, bo se na dané místo základna teprve rozšíří postavením zařízení?

14.7.2019 15:48:04

Třetí otázka

Vozidla ti můžou pomáhat pouze s akcemi prováděnými na prstencích, tedy s těmi, kvůli kterým musíš prvně někam dojet. Takže stavět záložní zařízení s pomocí Škorpióna nemůžeš.

0 | 14.7.2019 20:55:53

První otázka

Snížení produkce kyslíku/elektřiny způsobí nejspíš výpadek, jehož odstranění ti zvýší produkci daného zdroje. Takže když odstraníš výpadek, odstraníš i jeho příčinu. Možná jsou i jiné způsoby (z misí nebo aplikace), ale tenhle jediný je dostupný vždycky.

0 | 14.7.2019 17:39:49

poipop> Přesně tak by to mělo být. - Lukikata

...> Hra mne snížila produkci skrz kartu poruchy. Pokud jsem pochopil její význam dobře, tak mne snížila produkci kyslíku a jiná produkci elektřiny ( bylo napsáno “-3 O2 (O2 bez dalších značek, nešlo tedy o společnou zásobu), u elektřiny adekvátně jen místo O2 byl znak blesku a místo mínus 3 bylo -1. Bez kolečka značícího společnou zásobu. Vyřešil jsem to tak, že jsem posunul bílou kostičku na solárních panelech z pětky na trojku a na výrobníku kyslíku ze čtyřky na jedničku. A tedy i produkce v dalších kolech byla adekvátně nižší. Je to v pořádku? - poipop