První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě

xxxxxxxooo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proč tu hru chci hrát?

Zdar,
mám k Marťanům takový ambivalentní vztah

Hrozně si ji chci užít, ale je to vždycky trápení. Neustálé lovení v pravidlech a přemýšlení, zda tohraju dobře, abych pak zjistil, že atmoška nula a buď jasně prohraju nebo naopak
jasně vyhraju.

Máte to stejně? Jak to děláte, že si hru užíváte?
:) přitom Robinsona mám rád (ale nehrál jsme to od té doby, co mám Marťany)
5.6.2019 16:38:47

Nechtylo mě to
Ahoj, já hru nemůžu moc hodnotit, protože jsem hrál jenom jednu misi. Ale hra mě bohužel nezaujala, vlekla se a atmosféra nula. Protože je spousta jiných her, které rádi hrajem, Marťani se už od té doby ani jednou nedostali na stůl. Takže jsem Petře ušetřený Tvého dilematu "Proč tu hru chci hrát?" Já už prostě vím, že ji hrát nechci..:-)

4.12.2019 09:42:39

IN

re
Já to mám přesně obráceně a vždy jsem si to náramně užil. Pravidla nejsou zas tak složitá, jak se může zdát a jakmile se jednou zažijí, už vše šlape jak má. Hra je výborná. Jediné na co si hráč musí zvyknout a vzít to jako záměr hry je, že na rozdíl od Robinsona, kde se vše rozvíjí, tady se naopak vše rozpadá. Na začátku scénáře začínáte s funkční základnou a postupně se vše sere a jde jen o to, jak to zvládnout tak, aby byla mise splněna...
----------------------
Majitel liščí krabice

4.12.2019 10:12:42

Mňa to naopak chytilo
Ahoj. Ja mám obe hry, ako Robinsona, tak aj Marťanov. U mňa je to tak, že aj keď som sa sebaviac snažil, nikdy som si Robinsona nedokázal užiť. Bolo to na mňa dosť abstraktné a ten príbeh som za tým videl len veľmi ťažko. A to nehovorím o obtiažnosti, ktorá je príliš vysoká. Hral som ju len sólo, takže pre väčší počet hráčov neviem posúdiť.

Naopak Marťania sú ako jednoduchší (obtiažnosť si môžeš aj zvýšiť), tak aj ten príbeh omnoho viac presakuje. Osobne pri hrách nemám rád aplikácie, ale tu je výborne využitá. Pri hraní to nie je tak, že hrám aplikáciu a sem tam niečo posuniem na hracom pláne, ale že hrám spoločenskú hru príjemne doplnenú o apku. Aplikácia dosť pomáha pri dodržiavaní pravidiel, aby si na niečo nezabudol + vytvára príbeh.

A keď som pri pravidlách Marťanov, tak tie sú strašne zle napísané. Ako však Eyron povedal vo svojom videoblogu, je potrebné si najprv prečítať Almanach, ktorý nájdeš medzi prílohami. Ja som sa takto učil pravidlá a veľmi to mohlo. Počas hrania už len sem tam nakuknem do almanachu a to len vtedy, keď si nie som niečim istý. Ale je to fakt minimálne.

Ja si hru nesmierne užívam.

4.12.2019 10:26:46

Vybíráme z Bazaru

Shogun
Shogun
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas