Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíly mezi 1. a 3. edicí Proroctví

mohl by tu někdo detailněji rozebrat všechny změny? Budu moc vděčný ;)...
16.12.2009 12:42:02

A když už v tom někdo bude...
Tak kdo ví, at napíše, jestli když mám první edici, tak jestli bude říše chaosu kompatabilní?

16.12.2009 12:43:58

od BOUCHI na hofylandu - je tam vlákno PROROCTVí
Tak abych to trochu osvetlil. Predevsim je docela chyba michat dohromady moznosti a rozhodnuti vydavatele a autora. Cili napred mala exkurze do historie:
Vlada vytvoril Proroctvi "na objednavku", abychom zaplnili diru natrhu pote, co Games Workshop celosvetove stopnul licence na Talisman. Prvni vydani (u nej je "navaznost" na Talisman patrna prave i v podobe tech perforovanych karticek) vyslo v prosinci 2002.
V te dobe mel Vlada pravdepodobne dostatek casu, takze zvladl pomerne rychle pripravit prvni rozsireni, Draci risi (vysla v lete 2003).
Kdyz se prvni vydani zakladu doprodalo a bylo tedy potreba ho na jare 2004 dotisknout, prisel Blackfire (nas tehdejsi vyhradni distributor) s tim, ze by se mohla udelat i anglicka verze a zkusil by ji udat v zahranici. To s sebou neslo potrebu zkvalitneni komponent, cili zejmena zmeny perforovanych karticek na rezane. Problem, ktery tim padem vznikl s Draci risi, se vyresil vyrobenim doplnujiciho balicku s potrebnymi kartickami, aby se mohla pouzivat i s novym vydanim).
Mezitim Vlada pracoval na Vodni risi, ale protoze platebni moralka BF se cim dal vic zhorsovala, az uz to bylo neunosne, muselo se vydani odsouvat. Takze nakonec vysla az v prvnim ctvrtleti 2006 (mezitim se jeste znovu dotisklo 2. vydani zakladu). V krabici jsou duplicitne ty karticky, ktere se pridavaji do zakladnich balicku, cili zadny problem pro majitele 1. ani 2. vydani.
Prisel rok 2007 a Proroctvi se podarilo licencovat do zahranici. Vlada se rozhodl (i na zadost US partnera) provest rozsahlejsi zmeny, aby hra byla zajimavejsi a rychlejsi. Coz ovsem na druhe strane bohuzel znamena, ze 3. vydani uz neni plne kompatibilni s predchozimi dvema. (Vlada se jasne vyjadril, ze udrzovat dve vyvojove vetve - CZ a US - by bylo nad jeho sily, proto nove ceske vydani obsahuje tytez zmeny jako US.) Zaroven, protoze naroky na kvalitu komponent holt furt rostou, jsme i u noveho ceskeho vydani pristoupili k upravam vzhledu podobnym jako v US vydani.
V navaznosti na novy zaklad upravil Vlada Draci risi a v soucasne dobe dokoncuje upravy Vodni rise. Draci rise, ktera je vyprodana, by mela do konce roku (pokud se stihnou vyrobit karticky, coz zabere nejvic casu) vyjit v uprave pro novy zaklad. Vodni rise, ktera je jeste skladem, se docka doplnkoveho balicku, aby bylo mozne ji pouzivat i s novym zakladem.
Co se tyce Rise Chaosu, pokud ji Vlada ve finale udela tak, aby se dala (z hlediska karet a mechanismu) pouzivat s 3. i 2. vydanim zakladu, snad bude technologicky a financne unosne vytvorit "balicek kompatibility" pro 2. vydani a "arch kompatibility" pro 1. vydani

16.12.2009 13:16:20

není mi to úplně jasné
To tedy znamená, že jako nevyjde kompletně kompatibilní vydání Dračí říše nebo Vodní říše? V podstatě bych musel vlastnit už starší edici a k ní dokoupit balíček kompatibility? To by z obchodního hlediska nebylo nejlepší, když Dračí říše je vyprodaná a tak bych měl smolíka. Nebo jsem to pochopil špatně? Tedy, že se vydá Dračí i Vodní říše s původními komponentami, ale novými kartičkami? Zřejmě ano, ale i tak se radši možná hloupě zeptám.

16.12.2009 13:33:25

martannen
Bohužel už ale Altar nepřistoupil na design, který má Z-man. Bylo by tak náročbé s nimi smluvně vyřešit výrobu české mutace v Číně spolu s jejich nákladem? Myslím, že by to snad vyšlo i levněji ;-)

16.12.2009 15:11:17

martannen
sorry, nějak jsem si nevšiml, že cituješ z hofylandu...

16.12.2009 15:40:38

Bouchi

Deth
Samozrejme ze kdyz je Draci rise zcela vyprodana, tak se vyda kompletne cela. A to v provedeni kompatibilnim s 3. vydanim zakladu.
Vodni rise jeste vyprodana neni, takze se v prvni fazi vytisknou nove karty a ty se pridaji ke zbylym exemplarum.

16.12.2009 15:53:39

...
vidím, že se tu řeší úplně něco jiného než to na co jsem se ptal, no nevadí...:)

16.12.2009 15:55:59

beholder
Promin, za to muzu ja. Jinak moc dekuji za info

16.12.2009 16:41:47

Změny mezi 1. a 3. edici
Take by me zajimalo, jake jsou rozdili v treti edici oproti prvni. Mam taktez pouze puvodni verzi Proroctvi a Vodni rise. Tak by me zajimalo jestli bych s tim mohl zkombinovat trebas novy dotisk Draci rise, kdyz je urcen pro proroctvi 3. verze. Zmenil se nejak herni plan nebo neco duleziteho? Nebo jen zmenili grafiku karty postavy a udelali penizky a expy z papirovych tokenu ?? Pokud by to byla jedina zmena tak by asi nebyl problem zacit pouzivat i s prvni verzi proroctvi prirucku pravidle pro 3. verzi, ne ?

20.6.2011 08:21:06

Reseni zmen...
by nemelo byt tak slozite - staci si dokoupit karty k treti edici, ktere Altar prodava. Zmeny tam nepochybne jsou, v poctu a obsahu karet (aspon proti me Blackfire AJ edici, tam jsem navic nemel karty zakulacene, coz tyhle jsou).

20.6.2011 08:39:13

kedy?
Otázka znie kedy budu prístupné tieto reedicion packy pre tých čo maju 1. prípadne 2. edíciu. Najskôr pôjde len o karty. V 3. edícii sú inšie character sheety a tokeny- väčšie, len kozmetická zmena, a to by nemal byť problém.

Moja otázka znie, kedy to bude v predaji - pýtam sa preto lebo som túto problematiku už dlhší čas nesledoval a som mimo.
+ kedy bude 3tie rozšírenie Ríša Chaosu ?

20.6.2011 10:09:40

Porovnání 1 a 3 edice
Zdravím. Jelikož jsem nedávno využil možnost "Vylepšit" si svoji první edici na třetí, (Za což Altaru děkuji) můžu proto těm, kteří by měli o porovnání těchto dvou edic zájem, poslat vlastnoručně vypracovanou soupisku změn. Celkem jsem našel změnu v 68 kartách. Povětšinou jsou ty změny ekonomického charakteru, ale je tam i řada zajímavých nových změn. Veřejně však všechny změny vypisovat nebudu. Myslím že kdyby to Altar chtěl, už by to dávno udělal.

poznámka: Kdysi jsme řešil problém, jak docílit aby moje vydání bylo kompatibilní s novým rozšířením, Říší chaosu. Teď už je tento problém vyřešen. Snad se tohoto rozšíření někdy dostane do tisku.

8.12.2011 16:41:17

Porovnání hry
Ahoj všem. Otevřu tohle starší vlákno. Mám dotaz na který jsem ještě nikde nenašel odpověď. Těžko říct jestli ji někdo vůbec je schopen dát, ale zeptám se.
Hledám porovnání první a druhé edice oproti edici třetí po HERNÍ stránce. Tedy srovnání jaký vliv mají změny na hru samotnou a pro mě informace jestli mám přejít z druhé edice na třetí.
Předem díky za jakýkoli pokus :-).

4.5.2012 11:56:56

Rozdíly mezi jednotlivým edicemi
Také se přidávám a ptám se zda někdo zná rozdíly mezi jednotlivými edicemi (nezajímají mě rozšíření) ale hratelnost jednotlivých edicí.

9.1.2013 15:19:01

nejsem úplně správnej člověk na porovnání
ale ta poslední edice se liší ve schopnostech nějakých artefaktů.
Měla by být rychlejší, protože po té co nějaký hrdina získá poslední z 5ti artefaktů se hráč vlastnící plášť - doufám, že si to pamatuju dobře - rozhodne na jakém poli se všici hrdinové sejdou a poperou o zbytek.
Tím odpadá zdlouhavé honění se po mapce v závěru hry.
Jak jsem říkal nejsem ten nejsprávnější člověk na porovnávání, ale toto si pamatuju.
Snad to alespoň trochu pomůže. Já bych kvůli tomu nekupoval novou krabici, pokud mám starší.

9.1.2013 18:19:05

dotisk 2015?
Ahoj!
Koukám po "internetech" a aktuálně je Proroctví vyprodané s dostupností cca červen - červenec (slevy na předobjednávku). Skoro to vypadá, že se chystá nějaký dostisk - je to pravda?
Přemýšlím o pořízení hry a nevím, jestli raději sáhnout do bazaru, nebo počkat, vyzkoušet a a koupit až později - bude-li dotisk.
Děkuji za odpověď(i).

27.5.2015 23:07:37

dotisk
Myslím si, že je to pravda. Někde jsem četl, že proběhne dotisk základu, aby mohlo vyjít rozšíření Říše chaosu, které je také plánováno na letošní rok.

28.5.2015 07:55:12

Vybíráme z Bazaru

heat
Akt. cena: 919 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas