Proroctví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

boj s odkrytou nestvůrou


zdravím, proroctví hraju tak jednou za rok. mám nyní dotaz:
pokud jedna postava odkryje kartu třeba na pláních, která má jen vůli - jasně že se bojuje vůlí. ve svém tahu ji neporazí, přijde o život a zůstane stát na místě. Další svůj tah se rozhodne, že opět bude bojovat s tou již odkrytou nestvůrou -> musí zaplatit dva magy za boj nebo v tomto případě nevyvolává boj vůlí, když nestvůra nemá jinou možnost boje?
jak to hrajeme jednou za rok, tak se vždy dohadujeme nad pravidly, a toto byla jedna taková vášnivá debata. díky za vaše poznatky.
16.11.2018 11:54:48

...
Podle toho co si pamatuju, tak pokud potvora může bojovat pouze vůlí, tak nikdy neplatíš 2 magy na vyvolání souboje vůlí. To jen v případě, že potvora primárně bojuje silou a pod ní je uvedena možnost bojovat s ní vůlí a ty se rozhodneš vůlí bojovat.

16.11.2018 12:04:02

jo,
tomu rozumím, že pokud je síla, pak vůle, a ty chceš bojovat vůlí, je potřeba zaplatit.
měl jsem zato, že pokud je nestvůra již odkrytá, tak já tam jdu bojovat a já vyvolávám boj...můžu se rozhodnout, zda tam půjdu nebo ne. ale tak to hodnotím já, a já bych odečetl ty dva, kámoš byl proti :)

16.11.2018 12:43:17

stubby
V tomto případě jsme již vůli neplatili. Pouze pokud ji přesvědčuješ z boje silou na boj vůlí. Pak se to platí i při druhém boji.

16.11.2018 13:09:47

stubby
Kámoš měl pravdu. Podle pravidel se 2 magy neplatí. V tomto případě je to nestvůra, kdo vyvolává boj vůlí. Nestvůra zkrátka opět napadá postavu, která tam zůstala stát, a rovnou ji donutí k boji vůlí. (A je úplně jedno, jestli byla nestvůra odkrytá či ne a jestli tam postava přišla nebo zůstala stát - tyhle věci pravidla boje nijak nemění.)

16.11.2018 13:27:16 | Upraveno autorem (porovnej)

díky

ok, škoda...mohl bych mu to teď vpálit, že to bylo jak jsem říkal...takhle se mu tedy omluvím a přiznám, že měl pravdu.

díkes za potvrzení a vyvrácení.

16.11.2018 14:03:37

Vybíráme z Bazaru

Kartografové
Kartografové
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas