Project L - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Španěl
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo game

Maly dotaz: jaky je dojem v solo hrani? Funguje a bavi?
Jako v zakladu beru,ze v zakladu bude hodne podobne, jako ve vice. Ale drzelo to nekoho hrat delsi dobu?
(Mam si vybrat vanocni darek a toto ke silny kandidat)
20.11.2020 22:10:45

solo

jde to i sólo, ale přijde mi to strašně těžké nahrát body.
víc mě to rozhodně baví ve dvojici, ve 3+ lidech jsem zatím nehrál...

21.11.2020 08:25:02

sólo
Mám stejnou zkušenost - sólo hra je velmi těžká. O to zajímavější výzvu to může představovat.
Vzhledem k menší míře interakce si ale i ve více hráčích v podstatě každý hraje takovou svoji sólo hru...

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

22.11.2020 07:18:31

DmA

Dotaz na solo hru

Dotaz nechápu jak mám založit novou hru? V pravidlech je napsáno utvořte destičky 3x3. Dejte k prvnímu a poslednímu sloupci jeden dilek level 1. Do druheho sloupce dejte 2 dilky level 1. V nejlehčí verzi ma UI dostat 6 dilku level 1 do sve zasoby. A ty mas zacit s jednim dilkem level 1 a jednim dilkem level 2. Ale jak pocitam tak pocitam tak mi to vychazi na 11 dilku level 1. Ale tolik jich nemam. Tak nevim jestli jsem to jen blbe nepochopila

20.12.2020 22:13:59

...
Pravidla jsou psána pro verzi, ve které je všech dílků po patnácti. Nevím přesně, kdy a proč se to zredukovalo. Použij jako zámky libovolné zrovna nepoužívané dílky, je to naprosto jedno, v tom mechanika nespočívá.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

20.12.2020 22:39:16

Tak jsem se podíval na videa několika her v solo módu a řekl bych, že oficiální pravidla pro tento mód nejsou moc dobrá. Taktika hry se místo snahy vyplnit co nejvíce kartiček s nejvíce body smrskne na taktiku, jak škodit virtuálnímu hráči, aby se sebral co nejméně kartiček s vyššími body. To už se mi líbí více alternativní pravidla pro sólo mód uvedena na BGG.

10.1.2023 11:02:56 | Upraveno autorem (porovnej)

V sólu za mě nejslabší zážitek, jaký jsem v sólohraní měl (jakože dojmy; naopak je mrtě těžké vyhrát). Je to fakt nic moc... Ve dvou fajn filler (ač jsou rozhodně lepší), ale v sólu nehrát.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.1.2023 15:24:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky jsem ze sola byl zklamaný, obtížnost bych asi překousl, ale nejvíc mě mrzelo, že se engine který člověk buduje vlastně nerozjede a prohraju hrozně rychle s většiny s menšími dílky.

10.1.2023 17:20:43

Sólo varianta je masaker, teda podľa oficiálnych pravidiel. Ja som si ich upravil, mám väčšiu variabilitu a viac sa podobá hre viacerých hráčov. Pravidlá tu: https://shorturl.at/rwTX4

18.1.2023 12:10:56

@LukasKollar 

Zkusil jsem tvoji variantu a je mnohem hratelnější, než při pravidlech oficiální sólo hry.

Tady jsou výsledky za 5 her s handicapem 0. Hodně záleží, jak jsou od začátku rozdané bílé a černé kartičky. Při první hře jsem využil možnosti novějších rozšířených pravidel a jako první tah jsem vyměnil všechny 4 bílé bílé kartičky. U bílých se pak snažím vybirat 1 a 2, aby na virtuálního hráče zbyly kartičky bez bodu. U černých to je loterie, tam virtuálnímu hráči rychle naskakují body. Ale v jedné hře jsem třeba sebral hned na začátku černou kartu s 5 body, i když jsem na ni nesáhl několik kol. Neměl jsem dostatek dílků. Ale za tou 5 kou byly 3 kové karty, takže tam už to pak několik kol nevadilo. Myslím, že je hratelný handicap 0 až +5. Tak mi to nedalo a ještě jsem odehrál 5 her s handicapem +3. Možná by se mohlo s tvými pravidly začínat s handicapem 0 a podle toho, jak daná hra dopadne, automaticky upravovat handicap při prohře -1, při výhře +1.

01 18:24 H 0
02 22:20 H 0
03 24:24 H 0
04 23:22 H 0
05 29:25 H 0

06 24:26 H+3
07 26:26 H+3
08 25:23 H+3
09 21:27 H+3
10 22:25 H+3

29.1.2023 17:04:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sentinel5691 som rad, ze sa Vam paci moja varianta hry. Ano aj to je moznost, riadit obtiaznost hry na zaklade vysledku z predoslej hry :)

30.1.2023 07:53:19

@LukasKollar jenom ještě doplním, že striktně dodržuji pravidla pro dva hráče, vzhledem k tomu, že hráč vždy začíná, tak po vyložení poslední černé kartičky na stůl - pokud ji vyloží hráč - automat dokončí kolo (bere si pravou krajní kartu), následně probíhá poslední klasické kolo s možností braní kartiček u hráče (automat si bere pravou krajní kartičku - bílou - černou, podle toho, jaké je kolo) a hráč pak má možnost finálového kola, že může doplnit kostičky do již vyložených karet, kdy si ale za každou položenou kostičku odečítá -1 bod.

30.1.2023 10:57:33

@Sentinel5691 tak to hrajem aj ja. V pravidlach som to asi zabudol dopisat. 

31.1.2023 06:19:32

Vybíráme z Bazaru

Scythe - krabice od exp. Vzestup fenrise od 1 Kc
Scythe - krabice od exp. Vzestup fenrise od 1 Kc
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas