Příšerky z podzemí

xxxxxxxxxo hodnoceno 191x (Seznam vlastníků)

Příšerky z podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
MindOK
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pocity z hraní/hodnocení

Tak máme za sebou první hru a zatím jednoznačně pozitivní dojem. Opět skvělé zpracování, jednodušší pravidla než ve Vládcích a spoustu zábavných momentů. Ta největší perla byl asi okamžik, kdy se při soutěži "Volná disciplína" (nebo tak nějak) přítelkyně chlubila tím, jak je její příšerce úžasně blbě:D
27.12.2011 23:20:50

zástěny
Po druhé hře se objevil první menší problém, zástěnky po několikerém ohnutí samy nedrží, museli jsme si je přidržovat rukou. Uvažuju o oddělení, aby stála samostatně před doupětem.

28.12.2011 14:37:46

Herald
Diky za dojmy. Jako potencialni obet tehle hry by me zajimala omezeni pro hru ve dvou. Ve vladcich je hra ve dvou hodne nezvladnuta...co tady? taky hraci hraji za ostatni nepritomne nebo je to vyreseno lip?

28.12.2011 15:10:52

ABurn
Na tejto hre musim Vlaadu pochvalit za hru o dvoch hracoch. tiez nemamrad, ked musim hrat za neutralneho hraca, ale tu je to perfektne vyriesene tak, ze na zaciatku vezmes impov z nehrajucej faby a rozostavis ich na urcene policka. potom na za zaciatku kazdeho pola, budu sa tito impovia posuvat o jedno policko dopredu, takze kazde kolo je zablokovane ine policko. zatial mam odohranu iba jednu hru, ale moje dojmy su skvele. vo dvoch hracoch velmi dobra, aka potom bude v plnom pocte? hm.. :-)

28.12.2011 16:21:56

Počet hráčů
Hrál jsem tuto hru zatím asi 5x, z toho 1x ve třech hráčích a zbytek ve čtyřech, a hra se mi líbí více ve třech, než ve čtyřech hráčích. Ve čtyřech se mi zdá, že hra skončí ještě předtím, než se stihne pořádně rozběhnout. Ve dvou a třech hráčích se hraje na 6 kol namísto 5-ti a tak nějak jsem z té hry měl lepší pocit. Hra za neutrálního hráče je přímočará a jednoduchá narozdíl od složitého ovládání ve Vládcích podzemí. Takže mohu snad více doporučit hru ve třech než ve čtyřech.

2.1.2012 22:48:22

dotaz
ahoj,
prosím o zodpovězení :
Hra: Příšerky z podzemí
dotaz: Musí se po každém kole odhazovat "karty potřeb"? nebo se odhazují až se "příšerka" prodá "Temnému pánovi"?
my to hrajeme tak, že si "karty potřeb" necháváme do dalších kol (a k nim dobíráme do počtu barevných rámečků) a odhazujeme je až po prodeji "Temným pánům".
Toto je hra nová, velmi zajímavá .
Děkuji za odpověď.
L.Maršík, Nymburk

17.2.2012 15:15:17

to lešek
Karty potřeb se odhazují každé kolo po vyřešení fáze prodeje temným pánům, ať už příšerku prodáš nebo ne. Nutí Tě to více taktizovat podle toho, co je zrovna v tomto kole za výstavku a jací jsou kupci. Pokud by se karty neodhazovaly, tak by se tento taktizující a nadávací element, že mi zrovna nepřišly ty dobré karty, vytratil.
Tento dotaz by bylo jinak dobré dát do samostatného vlákna o pravidlech, do tohoto vlákna nepatří.

17.2.2012 15:36:37

karty
Lešku,

principem hry je, že vždy máš v ruce právě o jednu kartu v každé barvě více, než potřebuješ. Takže na začátku od každé barvy jednu, po získání zvířete dobereš příslušné karty podle kolečka, ve fázi spotřeby vybereš (máš v každé barvě jednu kartu navíc pro flexibilitu) a ty spotřebuješ. Vyroste-li zvíře nebo máš-li jich více, dobereš adekvátně i více karet. Po spotřebě ti zbyde opět vždy po jedné kartě každé barvy navíc do příště. Výjimku tvoří a kartu navíc poskytuje artefakt knihy. S ní máš trvale o jednu kartu příslušné jedné barvy navíc. Nechci rýpat, ale z pravidel se mi to zdá absolutně jasné. Možná ale nerozumím správně tvé otázce...

17.2.2012 17:21:55 | Upraveno autorem (porovnej)

hodnotím jednoznačně kladně
čeče, zatím bych nic neodděloval, po druhé hře to bylo špatné, ale teď už drží zástěna v pohodě. Jen stále narážíme na to, že nám hodně brzy dochází karty vylepšení klecí, nevím, jestli něco neděláme špatně. No zatím jsme příšerky hráli jen ve dvou a už se těším, jak to bude vypadat ve více lidech.

8.1.2013 15:01:06

To scort
Vylepšení klecí i klece samotné by měly vydržet vždy až do konce hry. Na vylepšení je jen jedno akční pole, takže z nabízených dvou se vybere vždy jen jedno. To druhé zůstane do dalšího kola, kdy se pak přidá další atd. Ve dvou a ve třech, kdy je o kolo navíc, je alespoň v jednom momentu pole nedostupné, takže pokaždé by to mělo vydržet až do konce hry. Stejně to platí u klecí.

8.1.2013 17:16:32

to zruda
jj, pravda vychází to s vylepšeníma klecí přesně na počet. Díky za reakci

10.1.2013 13:31:04

Bonusové příšerky
Nevíte někdo, kde získat dvě vyšlé bonusové příšerky? (Byly pro ně speciálně ponechány dva mechanizmy pro secvaknutí v základní hře) Jejich obrázek je dokonce zde v příslušné sekci, ten předposlední. Předpokládám, že to vyšlo v německu jako součást toho jednoho časopisu ale třeba se pletu, kdyžtak prosím o opravu a o typ kde ty příšerky sehnat, zda třeba stačí poslat žádost Mindoku..? :))

14.3.2013 14:02:37

nalex
http://store.boardgamegeek.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=427&category_id=13

14.3.2013 20:19:16

vs vladci...
...a ja trouba si do ted mysel,ze priserky jsou verze vladcu jen pro mladsi rocniky :) Stoji za koupi,pokud uz doma mame klasicke vladce?

12.8.2013 14:46:27

Floki
mě třeba baví mnohem víc. Řekl bych, že je to podobné herní téma, pojaté mechanismy jinak. A systém "potřeb"příšerek je fakt povedený. A vůbec celá hra je hodně vtipná, včetně požadavků zákazníků apod. :) (pokud si teda člověk přečte legendu v pravidlech)

12.8.2013 15:35:18

Floki
Vládce jsem nehrál, ale z toho co o nich vím jsou příšerky úplně jiná hra. Za sebe ji můžu jen doporučit. A pro mladší ročníky určitě není :)

12.8.2013 17:58:49

Vybíráme z Bazaru

Talisman 4th Edition - kolekce
Talisman 4th Edition - kolekce
Akt. cena: 10000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas