Pravěk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 2F-Spiele
999 Games
Albi
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Podle prvních zpráv to vypadá zajímavě. Měly by se zachovat principy z vysokého napětí, ale mělo by to být rychlejší (a na hexech). Tak doufám, že se to po essenu objeví v nějakém českém eshopu, jasný wish-list.
9.10.2011 11:19:00

Žiadam viac :-)
Bolo by super, keby Albi pokračovala vo vydávaní série Vysoké napětí, táto vecička vyzerá dosť dobre.

21.10.2011 07:08:54

pecovarhy
Souhlas. Tak doufám, že bude mít hra v Essenu úspěch a Albi přislíbí českou verzi co nejdřív. Jinak si hru pořídím v angličtině nebo němčině. Neplánuje někdo šikovnej překlad pravidel? Abych to nemusel dělat pomocí online překladače:-)

21.10.2011 14:58:59

Jaké to je?
Hrál už to někdo? Jaké to je? Nějaké výraznější novinky oproti vysokému napětí? Třeba zábavnější hra ve dvou hráčích, která u napětí trochu pokulhává. Uvažuji, že si tuto hru pořídím k Vánocům, tak uvítám jakékoli info, postřech, zkušenost. Předem dík.

7.12.2011 15:19:46

Překlad
Takže se konečně setkáváme, jmenovče...

Překlad mám v zakázce já, ale fronta je dlouhá a do vánoc to nebude. Vydržíš li však měsíc, dočkáš se.

7.12.2011 16:44:35

Fajn zpráva
A hrál už jsi tu hru?

7.12.2011 18:10:11

...
Nehrál... A těžko se k ní dostanu, jako k většině toho, co překládám...

7.12.2011 19:57:53

jaké to je
Mám za sebou cca 10-12 her, polovinu ve dvou zbytek ve třech nebo ve čtyřech.

Líbí se mi to moc, je to svižné a přiměřeně komplikované na to abychom to mohli hrávat i s příležitostnými hráči. Ve dvou ale stále nejslabší, ladíme počet přidávaných domků neutrálního hráče tak aby víc simuloval hru ve 3 nebo 4ch hráčích.

Systém dražby nutí přemýšlet kdy předjet soupeře, start-cíl nejde pokud jsou hráči vyrovnaní, ti co draží ke konci mají velkou výhodu. Hra nutí k rozdělení komodit, proč se sekat ve dvou (nebo dokonce třech) o medvědy když můžu mít rybí monopol....

Karty technologií jsou docela zásadní a poměrně vyvážené. I když pluh a tři pole je už masokombo.

Když to mám shrnout, pokud je dost času a spoluhráčů odpovídající kvality tak vezmem klasický funkenschlag, tahle podmínka ale u nás často splněná není a tak se na tuhle krabici rozhodně prášit nebude...

7.2.2012 08:11:43

někdo nějaké další zkušenosti
proč hru koupit/nekoupit?

Vysoké napětí mi uteklo (česká verze), může tomu tohle konkurovat?

12.9.2014 08:41:35

Vybíráme z Bazaru

Souboj generací
Souboj generací
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas