Pravěk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 2F-Spiele
999 Games
Albi
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Ahoj, čtu to v angličtině a nemám úplně jasno (zatím) ve dvou věcech...

Jak se postupuje se shuffle kartou, poprvé když se objeví to znamená zamíchání balíčku, dál to přesně nechápu...

Ty virtuální zvířata. Když jsou v zásobě dejme tomu 2 medvědi a já sousedím se 2ma různýma medvědárnama tak jakoby pro mě jsou tam ti medvědi 3 a já si beru jako prvního právě toho virtuálního. Je to tak?
3.1.2012 09:23:16

a ještě jeden...
Rozumím téhle větě

The player furthest down in the player order who wants to buy the offered card, pays the printed costs with his food and places the technology card face up in his play area

správně tak, že nejde o dražbu ale že kartičku koupí ten poslední co ji chce za pevnou cenu?

Dík

3.1.2012 10:46:41

sám si odpovím
kdyby někdo měl stejné otázky a nechtělo se mu louskat bgg fóra

Shuffle karta:
jako ve funkenschlagu. Dávají se pod ni nejlepší karty z nabídky. Když se lízne tak se dá jako nejdražší elektrárna a zbytek balíčku se promíchá. Pak se shuffle karta spolu s nejlevnější odstraní a vybírá se dál z obou řádků.


Virtuální surovina navíc:
To je oříšek, pokud jsem správně pochopil bgg tak je to jak jsem původně myslel. Pri každém počítání kolik je v zásobě bobulí, ryb, medvědů nebo mamutů si přidám +1 za druhou a další "zemi" daného typu u které mám pajduláka.

Dražba opravdu není, kupuje poslední za pevnou cenu. Ve dvou může první jednou odmítnout a vybrat něco jiného.

Pár dalších postřehů:
Na nejlevnější kartě je pořád +1 jídelní bonus (jako sleva)
Kdykoli se dá rozměňovat (ne za věci v aktuální nabídce) třeba mamut za jedno žluté a zelené obilí.
Bobule a zvířata se doplňují v počtu podle hráčů navíc k tomu co zůstalo. Velké figurky označují pro jednoduchost kolik to je.

5.1.2012 10:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Predám ISS Vanguard EN
Predám ISS Vanguard EN
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas