Pradub - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Wim Goossens
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oak v Nitre - u Nithranov :)

Ak by niekto chcel Oak vyskúšať, máme prototyp, radi vás uvítame. :)

 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

2.5.2022 12:45:44

@Cardinalle A jaké jsou ze hry dojmy? Na Tlamě je teď právě předobjednávka, ale nechce se mi hru kupovat jen tak naslepo, byť mě zaujala a její koupi zvažuji. Na BGG pár lidí hlásá, že údajně není dobře vybalancovaná nebo vyvážená, ale je to jen pár komentářů. Moc informací o hře zatím není a Tvůj pohled na hru by určitě pomohl. ;-)

2.5.2022 13:56:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomoko O vybalansovanie by som sa zatiaľ moc nestrachoval, hra je ešte vo vývoji, a hry z dielne Game Brewer bývajú vybalansované dosť dobre. 

Inak je to dosť hutné euro, používa to podobné mechaniky ako napr. Duna Imeprium (worker placement s potrebou použitia karty, ktorá určí, kam ten worker môže ísť), a na konci kola je pekný mechanizmus, kedy hráč, ktorý má (alebo ktorý použije) menej workerov, môže zbierať ingrediencie v lese na iné akcie, kým iní hráči stále používajú workerov. To sa mi veľmi páči.

Pekná je aj špecializácia workerov, resp. ich “upgrade”, kedy dostanú nejakú špeciálnu schopnosť. 

V hre sú ešte bonusové karty, a bonusové žetóny (nespomeniem si na názov… myslím, že artefakty?), kam sa tiež dajú umiestniť workeri aj bez karty (!), a bonusové stupnice na hráčskej doske. Takže je tam toho dosť veľa, čo treba zvažovať a kombinovať, a preto je to dosť hutné a človeku sa parí z hlavy. 

Interakcia minimálna, v podstate len obsadzovanie akčných polí workermi, a aj to len na niektorých miestach. Ciest k získavaniu bodov je viac, čo sa mi tiež páči, a toto je asi oblasť, ktorá ešte potrebuje vybalansovať, ale ako vravím - je na to dosť času, hra ešte len ide na Gamefound, a stále je vo vývoji. 

Celkovo sa nám to páčilo, ale zas treba povedať, že nič nové to neprináša, je to opäť mnoho mechaník, pospájaných dohromady, a funguje to dobre. Na mňa osobne je tam toho už trochu moc, má to náročnosťou bližšie k Stroganovovi než napr. k Hippocratovi (alebo dokonca ešte náročnejšie než Stroganov), ale ja celkovo v poslednej dobe už neobľubujem prekombinované hry, takže tak treba brať moje vyjadrenie. :) Kto má kombinovanie rád, Oak (Pradub) mu poskytne hromadu možností. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

5.5.2022 14:51:05

Vybíráme z Bazaru

Architects of West Kingdom EN + Rozkvět řemesel CZ
Architects of West Kingdom EN + Rozkvět řemesel CZ
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas