nepřihlášený

přihlásit

registrovat

POW!

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Gigamic
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

POW! je poměrně jednoduchá a rychlá kostková hra, ve které hráči sbírají kartičky superhrdinů, a to kladných i záporných. Díky škodícímu elementu se ze hry rychle dokáže stát krutý boj o kartičky.


Příprava hry:

Na začátku se rozdělí kartičky kladných a záporných superhrdinů, zamíchají se a rozloží do dvou řad doprostřed stolu – jedna řada z kladných a pod ní druhá řada ze záporných superhrdinů. Hráči postupně hází 5 kostkami. Na každé kostce jsou dva symboly štítu (získání kladného hrdiny), 2 lebky (získání záporného hrdiny), 1 modrý vykřičník (krádež kladného hrdiny od jiného hráče) a 1 oranžový vykřičník (krádež záporného hrdiny od jiného hráče).


Průběh hry:

Hráč si z řad uprostřed stolu bere tolikátou kartičku zleva, kolik hodil symbolů na kostkách. Například: hráč hodil 3 štíty a 2 lebky – může si vybrat, jestli si vezme 3. kartičku kladného hrdiny nebo 2. kartičku záporného hrdiny. Kostky lze třikrát přehodit. Pokud hráč nahází 3 symboly vykřičníku stejné barvy, může ukrást vrchní kartičku z hromádky hrdinů protihráči (3 modré vykřičníky = vrchní kladný hrdina a 3 oranžové vykřičníky = vrchní záporný hrdina). Pokud hodí 4 tyto symboly, může ukrást jakoukoliv kartičku z protihráčovy hromádky, avšak aniž by mu je protihráč ukázal! Z toho vyplývá, že je dobré si občas zapamatovat, kolikátá kartička byla která.

Hráči si kartičky dávají na dvě hromádky. Jedna s kladnými a druhá se zápornými hrdiny. Každá kartička má svou hodnotu. Cílem hráče je mít kartičky s co nejvyšším počtem bodů u kladných hrdinů a s co nejnižším počtem u záporných hrdinů, protože na konci hry se tato čísla odčítají.

Vše by bylo jednoduché, kdyby neplatilo pravidlo, že na konci hry se musí hromádky dorovnat, a pokud je hráčova hromádka kladných hrdinů vyšší než záporných, kladní hrdinové převyšující druhou hromádku se shodí a hráč si je nesmí započítat. Na druhou stranu, pokud je hromádka záporných hrdinu vyšší než kladných, nic se neděje a záporáci se započítají. Může se tedy stát, že některý z hráčů je po odečtení bodů v mínusu.


Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy v řadách uprostřed neleží žádná kartička. Hráči shodí převyšující kladné hrdiny z hromádek a spočítají body kladných hrdinů. Od těch se odečtou body záporných hrdinů a kdo nasbíral nejvíce bodů, stává se vítězem.

Autor: nikin

Vybíráme z aukcí

SMART  - Zámecké schody
SMART - Zámecké schody
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>