nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Posthuman

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Mighty Box
Mr. B Games
Autoři: Gordon Calleja
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

20.5.2035: Dochází mi jídlo a s municí na tom také nejsem dobře. Pevnost už však nemůže být moc daleko. Snad se tam dostanu včas. Jizva z včerejšího souboje s tím hnusným Netboyem se vůbec nehojí. Bojím se, abych neskončil jako jeden z nich. Někdy přemýšlím o tom, jestli by nebylo lepší podvolit se evoluci? Zatím se mi vždy podařilo zahnat černé myšlenky a pokračovat v cestě, nevím ale, jak dlouho to ještě vydržím...

Jako jeden z přeživších lidí se ve hře Posthuman snažíte dostat do opevněného města, o kterém jste slyšeli, že je osídleno přátelskou komunitou a chráněno před útoky mutantů. Toto místo se nazývá „Pevnost“ (The Fortress) a tvoří jej poslední políčko na centrálním herním plánu. Může se však stát, že se cestou proměníte v mutanta a vaším cílem pak od této chvíle bude zabránit ostatním hráčům dostat se do pevnosti.


Příprava hry:

Herní plán umístěte doprostřed stolu a rozložte kolem příslušné balíčky karet. Každý hráč si vybere postavu, za kterou chce hrát (popřípadě si vytvoří vlastní), do karty postavy doplní příslušné hodnoty vlastností, nastaví maximílní zdraví a morálku a ukazatel hladu umístí na pozici vpravo. Dle karty své postavy si vezme příslušné počáteční předměty, karty dovedností z příslušných balíčků, žetony jídla a munice. Karty umístí dle pravidel před sebe a dle karet předmětů upraví ukazatele zaplnění batohu.


Průběh hry:

Hráči se snaží dosáhnout cíle na centrálním herním plánu. Na něj položí jednu ze svých figurek na startovací políčko. Druhou figurku položí na startovací destičku terénu, kterou mají každý před sebou. Během hry budou přikládat další destičky terénu a postupovat po nich a plnit střety na jednotlivých zónách destiček. Střety mohou být buď příběhové, kde budete řešit různé situace, či bojové, kde je nutno porazit nepřítele. Pří úspěšném splnění dostanou cestovní body, které jim dovolí posunout se na centrálním plánu.


Fáze hry:

 1. Zvolte si začínajícího hráče. Ten jako první otočí kartu událostí, kterou vyhodnotíte. Tato událost může být okamžitá nebo sezóní a trvat tak déle.
 2. Poté se hráči musejí najíst (utratit žeton jídla) nebo hladovět (posunout ukazatel hladu doleva).
 3. Nyní si hráči zvolí jednu z akcí (vyberou kartu akce a položí jí před sebe):
  •     Kempování - slouží k obnovování zdraví a morálky
  •     Prohledávání - slouží k získání nových předmětů, jídla a munice
  •     Průzkum - slouží k prozkoumání okolního terénu
  •     Pohyb - slouží k pohybu mezi zónami či destičkami
 4. Poté spolu mohou hráči obchodovat
 5. V této fázi provedou hráči vybrané akce v příslušném pořadí uvedeném na kartách akcí, při shodě od začínajícího hráče směrem hodinových ručiček.
 6. V této fázi hrají hráči, kteří dříve zmutovali. 


Konec hry: 

 1. Hra končí v okamžiku, kdy se některý z hráčů nachází na konci kola na posledním políčku centrálního herního plánu.
 2. Hra může také skončit tak, že se všichni hráči stanou mutanty.

Autor: dino7

Vybíráme z aukcí

Sid Meier’s Civilization: Sláva a bohatství (nová)
Sid Meier’s Civilization: Sláva a bohatství (nová)
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>